Strona 154 z 161 PierwszyPierwszy ... 54104144152153154155156 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,531 do 1,540 z 1607

Temat: [8L] Klimatyzacja w 8L - problemy, porady, serwis

  1. #1531

    Data dołączenia
    Jan 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ruszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Witam. Od stycznia jestem posiadaczem A3 2001r,1.8T z klimatronikiem. I przy dłuższej jeździe tak ponad 2 godziny zaczynają się problemy z ogrzewaniem a teraz z klimatyzacją. A chodzi o to że na krótkich odcinkach wszystko działa jak powinno. A na dłuższej jeździe przestaje lecieć powietrze z kratek nawiewów. Wentylator chodzi bo słychać. Sam mogę zwiększyć lub zmniejszyć siłę nawiewu. Ale z kratek i tak nic nie leci. Tak jak by klapy się nie otwierały.W zimę był problem z ogrzewaniem,a teraz z chłodzeniem. Przed sezonem byłem na serwisie klimy. Filtr kabinowy też wymieniłem.

  2. #1532
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    błędy na vcds-ie są?
    pewnie wyjdzie błąd klapki i silniczek do wymiany

  3. #1533

    Data dołączenia
    Jan 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ruszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Wcześniej jak sprawdzałem to był taki błąd.
    00604 - Potencjometr silnika wykonawczego klapy spiętrzania (G113)
    30-10 - Przerwa / zwarcie z plusem - Sporadyczny
    Teraz dopiero w piątek wieczorem będę mógł podpiąć kompa i sprawdzić.
    I pytanie gdzie jest ten potencjometr? Bo nie mogę znaleźć opisu do A3.
    I jeżeli ta jedna klapa się zacina do dlaczego na wszystkich kratkach jest problem.🤔

  4. #1534
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    poczytaj ten wątek bo wszystko tam jest zwarte odnoście wymiany i lokalizacji
    od postu #294
    https://www.a3-club.net/forum/showth...ce-szyby/page5
    tu również
    https://www.a3-club.net/forum/showth...1d-00604/page2

  5. #1535

    Data dołączenia
    Jan 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ruszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Dzięki za pomoc. Na weekend postaram się coś pogrzebać.

  6. #1536

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    xD
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny Problem z zegarami/klimą

    Cześć, już tracę cierpliwość do mojej A3...
    Pacjent z 2003r.
    Zegary pełny FIS 8L0 920 933 N
    Od samego początku jak kupiłem A3 miałem problemy z wskaźnikami temp. płynu oraz poziomu paliwa. Oba pokazywały za dużo. Ale nie przeszkadzało mi to w codziennej eksploatacji.
    Problem zaczął się jakieś 2 tyg. temu. Odpalam furę, dopóki porządnie się nie rozgrzeje klima chłodzi idealnie, wszystko cyka jak należy. I nagle wyświetla się komunikat na desce, że za niski poziom płynu chłodniczego.
    No ale płynu jest pod maxa... Włączają się oba wentylatory na najwyższy bieg no i tyle z tej klimatyzacji.
    Na początku pomyślałem, może te dwa bolce w zbiorniczku coś nie stykają, no to zbiorniczek wymieniłem na zamiennik z Febi-ego. Nic nie pomogło.
    Metodą prób i błędów doszedłem do pomysłu. Odepnę jedną z 3 wtyczek przy liczniku i odpalę samochód. No i magia !
    Klima chłodzi cały czas, błędu na desce nie ma ale jest jeden haczyk. Przy odpiętej niebieskiej wtyczce nie działają żadne zegary... Do tego auto jakoś dziwnie się trzepie przy jeździe.
    No i dochodzimy do meritum, czy da to się jakoś naprawić i dlaczego tak się dzieje?
    Mógłbym kupić używkę, ale na allegro używka 700 zł... A pewności czy za miesiąc dalej będzie działać nie mam.

    PS.
    Czujnik temp w bloku (zielony) wymieniony 3 miesiące temu na ORG.
    Czujnik wentylatorów w chłodnicy wymieniony jakiś rok (ORG) temu wraz z nową chłodnicą.
    W styczniu wymieniony przekaźnik wentylatorów na ORG.
    Lapka z vagiem nie posiadam, jedynie chińskie obd2 na telefon. Sprawdzałem temp tym, no to idealnie trzyma 90st.

  7. #1537

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Sprawdź co pokazuje Ci na klimatroniku w ukrytym menu, grupa 49 jak jest rozgrzany. Może to komunikat o zbyt dużej temp, a nie poziomie płynu i jednak ten niby ori czujnik g62 jest wadliwy. Pasowałoby odczytać błedy w liczniku vagiem. Kabel 30zł a program do pobrania z neta za free więc w czym problem?

  8. #1538

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    xD
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez przemo88 Pokaż post
    Sprawdź co pokazuje Ci na klimatroniku w ukrytym menu, grupa 49 jak jest rozgrzany. Może to komunikat o zbyt dużej temp, a nie poziomie płynu i jednak ten niby ori czujnik g62 jest wadliwy. Pasowałoby odczytać błedy w liczniku vagiem. Kabel 30zł a program do pobrania z neta za free więc w czym problem?
    Dzięki kolego, przy załączonych wentylatorach pokazuje 121 st. Odpiąłem wtyczkę i problem znikł. Czyli g62 do wymiany.

  9. #1539
    Samael24's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Exclamation Sprzęgło klimatyzacji, wymiana podkładek, jak samemu naprawić.

    Hej.

    Jestem tu nowy jednak śledzę forum już długo i potrzebuje pomocy.

    Nie załacza mi się sprzegło klimatyzacji a moim A3 8L '97. Słyszałem, że wystarczy wymienić jakies podkładki na nim. Nawet koles z serwisu klimy pokazywał mi film Na Youtube jak Duda z 101 napraw to wymieniał i podobno też jest tak u mnie. Załączam filmik w którym tłumaczę co mi powiedział serwisant klimy.

    PS. Klima jest nabita i tak dalej.
    kompresor klimy to SD7V16


  10. #1540

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Po pierwsze to czy bezpiecznik od wentylatorów na aku nie jest spalony? Mógł podać napiecię na sprzęgło sprężarki i by było widać czy działa.
    Poza tym szczelinomierzem sprawdza się tam szczelinę i ręcznie czy nie ma za dużych luzów na boki.

Strona 154 z 161 PierwszyPierwszy ... 54104144152153154155156 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •