Strona 159 z 161 PierwszyPierwszy ... 59109149157158159160161 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,581 do 1,590 z 1607

Temat: [8L] Klimatyzacja w 8L - problemy, porady, serwis

  1. #1581
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Tak, on załącza sprężarkę. Bezpiecznik dla sprężarki jest we wnętrzu - nr 16. Przy akumulatorze bezpieczniki są dla pierwszego i drugiego biegu wentylatorów.
    Żeby załączyła się sprężarka na pinach 3 i 13 tego sterownika nie może być sygnału masy. Na pinie 8 przy żądaniu włączenia sprężarki ma pojawić się napięcie zasilania ze sterownika klimatyzacji. Pin 10 podaję napięcie na sprzęgło sprężarki.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  2. #1582

    Data dołączenia
    Mar 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzyń Podlaski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Ok, sprawdzę jeszcze ten bezpiecznik. Te piny to sprawdzać na podpiętym sterowniku nakłuwajac delikatnie przewody czy na odpiętym?

  3. #1583
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Najlepiej jakbyś nic nie nakłuwał, bo potem musiałbyś zabezpieczać każde nakłucie. Jak masz możliwość wsunąć coś w rodzaju igły do konektora, między uszczelnieniem a przewodem, to byłoby bezinwazyjne.
    Sprawdź przy wpiętym, bo ten sterownik służy też do odczytywania wartości ciśnienia z czujnika klimatyzacji. Przy odpiętym sterowniku nie byłoby sygnału z niego do klimatyzacji o prawidłowym ciśnieniu.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  4. #1584

    Data dołączenia
    Mar 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzyń Podlaski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Ok zrobię tak jak mowisz. Jeszcze jak byś mógł podpowiedzieć jak liczyć te piny w tej 14 pinowej wtyczce od góry czy od dołu. Który to jest pierwszy WP czy P


  5. #1585
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    WP to pierwszy, P drugi, Bi trzeci...
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  6. #1586

    Data dołączenia
    Mar 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzyń Podlaski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Więc tak z tego co popatrzyłem to tak bezpiecznik nr16 w środku cały nie przepalony, na pinie 3 nic nie mam bo tam nie mam kabelka mam tak jakby zalany ten otwór klejem, na pinie 13 mam 13.45 na pinie nr8 13.40 i było niestabilne czasami 6 czasami 8.40 na pinie 10 mam 0.

  7. #1587
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Dziwne, że na 8 pinie jako polecenie z panelu klimatyzacji są niestabilne stany napięć. Jaki masz status wyłączenia sprężarki w pierwszej grupie sterownika klimatyzacji?
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  8. #1588

    Data dołączenia
    Mar 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzyń Podlaski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    A jak to sprawdzić? VAGiem czy w jakiś inny sposób

  9. #1589
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Tak. W pierwszej grupie masz warunki wyłączenia klimatyzacji.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  10. #1590

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    witam po krótce postaram sie opisać moj nietypowy problem. Otóż idąc za namowa "znajomego mechanika" ktory miał całe a3 8l 1.6 akl na czesci wcisnał mi klime no i mam ... przełożył mi klime z ww akl do mojego apf oba samochody rocznik 00 co zostało zrobione: wciagnieta wiazka klimy z akl podpiete kable pod bezpieczniki oraz wszystkie kable co komunikowały sie z licznikiem po włączeniu klimy samochod podbija obroty, mozna tez diagnozować klime przez obd pproblem jest z tym ze są błędy wentylatorów (zwarcie do masy). gosciu twierdzi ze jest problem ze sterownikiem wentylatorów ale dokonczyć nie chce ! w moim 1.6 apf jest sterownik wentylatorów o numerze 1J0919506M sa 2 kostki jedna duza druga mała w tej mniejszej jest 6 pin z czego 4 sa uzywane (86a, 86b, mot.1, mot.2) z AKL pobrany został sterownik o numerze 1J0919506K, 14 pinowa wtyczka w tej wtyczce jest tak:


    dodam ze dzwoniłem do różych sklepów moto i pytałem o sterownik wentylatorów do 1.6 apf z klima to mi wszyscy mowili ze maja w bazie ze powinien sterownik wentylatorów nr 1J0919506L

    pin1(czerwono czarny): do kostki 14 pinowej koło akumulatora w pin 13 aklu dalej ten pin był "ślepy"
    pin2 (biały): do czujnika tego na rurce klimy i do pomaranczowej kostki w podszybiu
    pin3 usty
    pin4 (czerwono siwy): do bezpiecznika w kabinie
    pin5: mostek z pinem 14
    pin6 (brazowo czarny): do punktu masowego
    pin 7 (czerwono zółty): do czujnika w chłodnicy 3 pinowego pobranego z akl(u mnie jest 2 pinowy)
    pin8 (brazowo niebiueski): do climatronika
    pin9 (czarno niebbieski): do bezpiecznika po zapłonie w akl połączone to było z tym czujnikiem na rurce
    pin10(zieono czarny): do kompresora
    pin11(brązowo biały): do białej kostki podszybia
    pin12(czarno biały): do climatronica
    pin13 (fioletowo żłółty): do climatrona
    pin14 (zielono zółty): mostek do pinu 5 w tej samej kostce

    oba auta maja liczniki po can (jagera).
    przy całej procedurze byłem. Miało być ładnie pieknie miało wszystko działać i byc p&p bo to precież ten sam samochód. dzwoniłem po okolicznych warsztatach.. jak wiadomo każdy mowi zeby dokonczył ten kto zaczął...

Strona 159 z 161 PierwszyPierwszy ... 59109149157158159160161 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •