Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 23

Temat: [Problem rozwiązany] 1.9 TDI ASZ czujnik ESP 1J0 907 655 A - lokalizacja

  1. #11
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    zamiast wymieniac od razu czujnik to jedz do kogos normalnego i trzeba sprobowac zrobic adaptacje calego ESP, nie zaszkodzi a moze pomoc
    -nascie razy juz slyszlaem o koniecznosci wymiany przez ASO, bo VAS (komputer serwisowy ) tak pokazal, a wystarczyla kompletna kalibracja

    ktos konkretny z VAG i kalibracja czujnikow i kola skretu. padanie tych czujnikow to zadkosc.
    a jak rzeczywiscie jest padniety i go wymienisz to tez samo mu nie przejdzie, na nowych tez na 99% trzeba zrobic adaptacje
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #12
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Przecież ewidentnie widać na Twoim zdjęciu ze masz dwa czujniki koło siebie właśnie na kolumnie kierowniczej.

  3. #13
    gwizdzius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    ... ktos konkretny z VAG i kalibracja czujnikow ...
    Może właśnie tego mi trzeba, ktoś z Katowic ?

  4. #14
    valentino's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    zamiast wymieniac od razu czujnik to jedz do kogos normalnego i trzeba sprobowac zrobic adaptacje calego ESP, nie zaszkodzi a moze pomoc
    -nascie razy juz slyszlaem o koniecznosci wymiany przez ASO, bo VAS (komputer serwisowy ) tak pokazal, a wystarczyla kompletna kalibracja

    ktos konkretny z VAG i kalibracja czujnikow i kola skretu. padanie tych czujnikow to zadkosc.
    a jak rzeczywiscie jest padniety i go wymienisz to tez samo mu nie przejdzie, na nowych tez na 99% trzeba zrobic adaptacje
    Ja wymieniałem u siebie czujniki G200 i ten obok G201 - jeden jest od skrętu kierownicą a drugi od przyspieszeń bocznych - te czujniki nie wymagają adaptacji - wystarczy przejechać kilka kilometrów powyżej pewnej prędkości i same się dopasowują.
    U mnie w samochodzie nie stwierdziłem innych czujników przyśpieszeń ani nigdzie nie wyczytałem. Po wymianie paląca się lampka już jest ok i świeci tylko jak wyłączę trakcję.
    Ostatnie słowa pasażera:
    - Jedź, prawa wolna.

  5. #15
    Packmann's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    U mnie przy okazji wyciągania kodu immo elektryk zdiagnozował mi przyczyne świecenia kontrolki ESP, stwierdził że winny jest tu czujnik przyśpieszeń wzdłużnych i poprzecznych G419, wie ktoś gdzie on się znajduje??
    nie jedź szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać

  6. #16
    gwizdzius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    ... ktos konkretny z VAG i kalibracja czujnikow ...
    Cytuj Oryginalnie napisane przez gwizdzius Pokaż post
    Może właśnie tego mi trzeba, ktoś z Katowic ?
    Nie czekałem już dłużej i postanowiłem zakupić kabelek (wiadomo zawsze się przyda). Podpiąłem na kompa i VAG podaje błąd:

    1423 Nadajnik przyspieszenia poziomego G200
    zwarcie

    Kiedy wchodzę w kalibrację czujnika G200 to wartość w grupie 004 wynosi -20 m/s2. Czy to jednoznacznie określa że G200 jest padnięty, czy należałoby najpierw zrobić kalibrację G85? Z opisu znalezionego na ross-tech nie wynika że trzeba robić najpierw G85 a później dopiero G200.

  7. #17
    Packmann's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    OK troche poszperałem, poszukałem i się okazuje że G419 to tzw Duosensor (ESP Querbeschleunigungssensor), Audi wprowadziło je od 02/2002, zastępując dotychczasowe wadliwe G200 i G201 (zimne luty), ładując dwa czujniki do jednego, nr części w Etce 1J0 907 655a, cena w ASO 2500 PLN, znajduje się, tak jak stare G200, przy kolumnie kierowniczej, a w Etce paradoksalnie jest przy kole , ale na 100% to jest ta czujka.
    U mnie na vagu wyskoczył błąd 00493, przyczyną był ten czujnik, fotka poniżej, pomyślałem, że może komuś się przyda opis problemu
    nie jedź szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać

  8. #18
    gwizdzius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Packmann Pokaż post
    ... się okazuje że G419 to tzw Duosensor (ESP Querbeschleunigungssensor), Audi wprowadziło je od 02/2002, zastępując dotychczasowe wadliwe G200 i G201 (zimne luty), ...
    No i świetnie, że w końcu ktoś odpowiedział na moje pytanie, ale okazuje się, że ASO Noma2 w Katowicach, to niestety najgorszy serwis jaki znam. U mnie stwierdzili że właśnie podany przez Packmann czujnik jest zepsuty, a tu się okazuje, że u mnie jest po staremu G200 i G201, a wadliwe jest prawdopodobnie samo G200.

    Ten serwis to w ogóle jest porażka, bo jeszcze parę innych rzeczy mi stwierdzli jak pojechał na diagnostykę, a też kompletnie nie były prawdą. Aha, kasują drożej niż Volvo za serwisowanie mojej S80, a to już zupełnie inna klasa pojazdu. Będę się starał więc sam rozwiązać problem ESP.

  9. #19
    Packmann's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja też już nie mam nerwów do naszych "specjalistów" i wszelkiej maści innych magików, dlatego co mogę to staram się robić sam, lepiej i taniej, szczególnie po ostatniej wizycie u jednego magika, kiedy zorientowałem się że mam wypaloną małą bo małą, prawie nie widoczną dziurkę od kiepa na tapicerce, tak się wk*rwilem, że masakra, prawie niewidoczną ale znam auto na wylot i wiem że tego wcześniej nie było.
    A teraz wracając do tematu, skoro masz starszego typu to jest duże prawdopodobieństwo że to właśnie głównie padający G200, podrzucę Ci linka fajnym opisem jak go możesz sam naprawić, jeśli byś miał problem z językiem może z pomocą przyjdzie Ci wujek google i jego tłumacz
    http://bluevisions.de/projects/Golf_IV_ESP.html
    nie jedź szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać

  10. Podziękowania dla Packmann za pomoc w problemie

    gwizdzius (21-10-10)

  11. #20
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    po przetłumaczeniu wygląda to tak :
    http://translate.google.pl/translate...la:pl:official
    każdy translator działa prawidłowo tylko jeśli autor tekstu pisze poprawną niemczyzną a jeśli slangiem to wychodzą potem takie kwiatki (pomijając już fakt, że w każdym języku występują jakieś nieprzetłumaczalne idiomy).
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 19-10-10 o 04:11
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  12. Podziękowania dla Sztomel za pomoc w problemie

    gwizdzius (21-10-10)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •