Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 16 z 16

Temat: [8L] Silnik bezkolizyjny

  1. #11

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wymieniałem rozrząd prawie równo rok temu. Koszt wyniósł 670zł (300 robocizna + 370 zestaw części z pompą wody). Jednak ceny mogą się różnić w zależności od warsztatów i wykorzystanych części.

    Kolejnym problemem jest proces starzenia się materiału, z jakiego wykonany jest zębaty pasek rozrządu. Przeważnie zakłada się, że pasek należy wymieniać co 5 lat, nawet jeśli zalecany przebieg nie został osiągnięty.

  2. Podziękowania dla Sfor za pomoc w problemie

    Audiczka68 (14-02-16)

  3. #12
    Audiczka68's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jestem 3 właścicielem pierwszy był niemiec mam książeczke wymienil rozrzad w 2007 roku przy przebiegu 90 tys KM z tego wynika potem w 2013 byl drugi wlasciciel w polsce i 3 jestem ja aktualnie jest 230 tys duzo zrobilem juz w tym samochodzie poprzedni wlasciciel nic nie wymienial ten z polski i moje pytanie rorzad by nie byl wymieniany 9 lat i 140 tys by wytrzymal a od tej pani co kupilem to samochod stal byla za granica... wiec watpie zeby robila rozrzad musze brac sie za robote 500zl okolo pewnie :/ Mechanik miesiące temu twierdził bo patrzał na rozrzad paski itp i mowił ze jeszcze nie sa w złym stanie... ale czy tak na oko mozna zobaczyc.. a tak wgl rozrzad sie wymienia co 90 tys km tak?
    Ostatnio edytowany przez Audiczka68 - 14-02-16 o 11:23

  4. #13

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Nie da się wyliczyć ile wytrzyma pasek rozrządu. Ocena stanu na oko jest co prawda możliwa, ale nie daje żadnej gwarancji na to ile jeszcze można na nim przejechać. Dodatkowo dobrą praktyką, stosowaną przez wiele autoryzowanych serwisów, jest skracanie przebiegów pomiędzy wymianami w miarę starzenia się samochodów. Przykładowo, trwałość paska spada, jeżeli zostanie on zabrudzony olejem silnikowym. Czyli, wyciek oleju w krytycznym miejscu może kwalifikować pasek do wymiany. Zużywające się elementy współpracujące z paskiem zwiększają tempo jego zużycia a rosnące opory zwiększają siły działające na pasek. Zasada wymiany pompy wody wraz z kompletem rozrządu spowodowana jest tym, że często zaczyna ona przeciekać, przed upływem kolejnego terminu wymiany rozrządu.

    Wszystko sprowadza się więc do prawdopodobieństwa awarii rozrządu. Można zwlekać z jego wymianą, ale należy liczyć się ze zwiększonym prawdopodobieństwem awarii. Czyli, skłonność do ryzyka i portfel właściciela są najważniejszymi czynnikami w tym równaniu.

    W swoim Fiacie Punto zwlekałem prawie 5 lat z wymianą rozrządu. Ale, silnik był niekolizyjny i samochód przejechał przez 10 lat 35tys. km. (zalecana wymiana rozrządu co 60tys. km). Potem była okazja by wymienić rozrząd wraz z uszczelką pokrywy zaworów, która wyraźnie była w kiepskim stanie.

    Z punktu widzenia producenta samochodu, ustalanie terminów wymiany rozrządu jest tak wyliczane, żeby nie było potrzeby remontowania silnika na gwarancji. Dalsze zalecenia eksploatacyjne są wypadkową pomiędzy dobrą opinią marki a zyskami serwisowymi.
    Ostatnio edytowany przez Sfor - 14-02-16 o 11:45

  5. Podziękowania dla Sfor za pomoc w problemie

    Audiczka68 (14-02-16)

  6. #14
    Audiczka68's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    No nic Dzięki Ci za wszystko za pare dni albo tygodni zrobie ten rozrzad i tyle bo juz moj budzet i tak jest niski pozdrawiam

  7. #15

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 8l 3D 1.6E
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Na pocieszenie, można spekulować, że w konstrukcji silników 1.6 przyjęto duży zapas wytrzymałości pasków, skoro producent nie wydał oficjalnych zaleceń co do wymiany rozrządu. Najwyraźniej nie obawiano się, że rozrząd zawiedzie w okresie gwarancyjnym.

  8. #16
    Zanislaw's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wczoraj wymieniałem rozrząd w mojej a3 1.6 8v AKL i zapłaciłem 650zł. Oczywiście przy okazji była wymieniona pompa wody i standardowo płyn chłodniczy.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •