Strona 40 z 73 PierwszyPierwszy ... 30383940414250 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 391 do 400 z 727

Temat: Problem z odpalaniem

  1. #391

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Od kilku dni mam problem z rozruchem. Tzn auto odpala ale działa tak jakby na 2 garach jak wkręcę je na wyższe obroty to objawy ustają po przejechaniu kilkuset metrów. Gdy występują takie objawy auto nie ma mocy i szarpie. Czego to może być wina? Ja osobiście podejrzewam pompę paliwa gdyż auto jest z lpg i poprzedni właściciel pewnie jeździł na rezerwie...;/

  2. #392

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    grodzisk wlkp
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    witam. mam taki problem z swoja a3 otoz na zimnym silniku auto ladnie odpala ale po przejechaniu 15km zgasze auto i potem juz nie moge odpalic. ale gdy poczekam jakiej 30min i auto sie schlodzi to autko odpala. Nie jest to wina przekaznika bo juz wymienilem na nowy. Przekaznik na zimnym silniku podczas przekrecania stacyjki i dalszego rozruchu silnika normalnie reaguje ale gdy silnik jest juz cieply to gdy przekrecam stacyjke to przekaznik dziala ale juz nie reaguje podczas rozruchu silnika. Pomocyy

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Chodzi mi dokladnie o przekaznik pompy paliwa

  3. #393

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    czluchow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    infiniti92 mialem ten sam problem wymienilem czujnik g62 temperatury wody troche bylo lepiej ale po czasie poszedl czujnik G28 polozenia walu wymienilem go i wszystko zagralo teraz problem powrocil ciezko odpala zalewa sie paliwem jak pokrece 5sekund i wylacze zaplon strzeli delikatnie z wydechu pojechalem na vag i co sie okazalo znowu czujnik polozenia walu kod 00513 czujnik G28 nie mozna wykasowac bledu kupilem uzywke wiec prawdopodobne padl po 3 dniach w co watpie dzisiaj sprawdze jeszcze kable od tego czujnika jesli nie pomoze to czeka mnie zakup kolejnego czujnika ale napewno bedzie on nowy bo uzywek juz nie polecam

  4. #394

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    grodzisk wlkp
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    u mnie winny byl czujnik obrotu walu korbowego ( g28 ) odcinal pompe paliwa i nie podawal iskry na swiece
    koszt 167zl BOSCH

  5. #395

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    czluchow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    mamo ale auto ci odpalalo bo u mnie odpala ale na zimnym po okolo 15sekundach a na cieplym po 5sekundach i czy duzo ci palil bo u mnie spalanie po miescie dochodzi do 18litrow

  6. #396

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    czluchow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    wymienilem juz 3 czujniki g28 polozenia walu korbowego caly czas wyskakuje blad tego czujnika przejscie na kablach jest mam pytanie z czego ten czujnik zczytuje dane bo napewno mierzy obrotu walu ale mechanik mi powiedzial ze te czujniki musza czytac z czegos... np.z zimeringu czy bog wie jeszcze z czego orientuje sie ktos moze czemu sterownik widzi nonstop ten blad nie da sie juz jezdzic tym autem ciagle szarpie i ciezko odpala

  7. #397

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    mi prawdopodobnie padła uszczelka pod głowicą ponieważ mam dużo mazi pod korkiem i na bagnecie.

  8. #398

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam!
    u mnie też się coś dzieje z opalaniem :/ dziś rano próbowałem odpalić a tu zonk, kręciłem i nic. W koncu odpalił ale trzymał 200 obr i jak przygazowałem to się dusił, zgasiłem, wyszedłem z samochodu i zaczęło smierdzieć paliwem, tak jakby go zalewało. Znów odpaliłem (w trakcie odpalania wciskałem pedał gazu), trochę się pomęczył i zaczoł pracować normalnie, zrobiłem 30km i ok co to może być??
    Ostatnio edytowany przez AudiA3-2012 - 14-01-14 o 13:53

  9. #399
    bUrn's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    BMW e46 2.8i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez AudiA3-2012 Pokaż post
    Witam!
    u mnie też się coś dzieje z opalaniem :/ dziś rano próbowałem odpalić a tu zonk, kręciłem i nic. W koncu odpalił ale trzymał 200 obr i jak przygazowałem to się dusił, zgasiłem, wyszedłem z samochodu i zaczęło smierdzieć paliwem, tak jakby go zalewało. Znów odpaliłem (w trakcie odpalania wciskałem pedał gazu), trochę się pomęczył i zaczoł pracować normalnie, zrobiłem 30km i ok co to może być??
    Jakiś kiepski czas dla naszych Atrójek
    Mój AKL ma takie same objawy. Po odpaleniu (jak się uda) obroty dziwnie przeskakują i silnik chodzi tak jakby na 3 gary, z wydechu leci masa dymu i woda z paliwem? tak z 100ml. Trochę pochodzi lekko przegazuję i wszystko działa jak należy. Miałem z tym parę dni spokoju i dziś znów szaleje.
    Ja stawiam na pompe paliwa lub czujnik G28, tylko jak sprawdzić która z tych części jest winna?

  10. #400

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bUrn Pokaż post
    z wydechu leci masa dymu i woda z paliwem?
    u mnie chyba nie leci, przynajmniej nie zauważyłem, moje przypuszczenia to:
    -kończy się pompa paliwa
    -świece oraz kable ( ja w swoim nie wymieniałem, a ostatni właściciel kiedy wymieniał? tego nie wiem.) a tym bardziej, że było czuć paliwo czyli jakby nie przepalał... i chyba mam bardziej okopcony wydech -czarny
    -może cewka zapłonowa?

    Jutro sprawdzę świece, kable i może tą cewkę( ma ktoś jaka powinna być rezystancja cewki? )

Strona 40 z 73 PierwszyPierwszy ... 30383940414250 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •