Strona 69 z 73 PierwszyPierwszy ... 19596768697071 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 681 do 690 z 727

Temat: Problem z odpalaniem

  1. #681
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Może paliwo się cofa albo rozrusznik sieje jakimiś zakłóceniami. Rozrusznik był robiony?

  2. #682

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kaniów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Nie kolego.. Kupiłem go przy stanie(!) licznika 233k teraz ma 277k, poprzedni właściciel twierdził że nie był przez niego wymieniany/regenerowany.. Można jakoś sprawdzić czy cofa się paliwo? Jest na to jakiś prosty sposób czy zostaje metoda prób i błędów? Pozdrawiam

  3. #683

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz/Kwidzyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Jest na to sposób. Wczoraj go nawet sprawdzałem. Tylko będziesz potrzebował do tego drugą parę rąk i oczu oraz przezroczystą butelkę z ropą, na wszelki wypadek plaka lu samostart.
    Odpinasz węże od filtra paliwa wsadzasz je do butelki i kręcisz rozrusznikiem, druga osoba trzyma butelkę i patrzy czy paliwo się cofa. Musisz tylko uważać, żeby nie zapowietrzyć układu paliwa. Jeśli zapowietrzyłeś układ albo nie możesz odpalić dajesz samostart w dolot i powinno zaskoczyć.

  4. #684
    Czary's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KOS
    Auto
    Audi quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    Może paliwo się cofa albo rozrusznik sieje jakimiś zakłóceniami. Rozrusznik był robiony?
    Ja robiłem rozrusznik w swoim ale wątpię żeby to była przyczyna, bo po wymianie odpalał od strzału dopiero po jakimś dłuższym czasie zaczął świrować z odpalaniem.

  5. #685
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Zdarza się,że rozrusznik " sieje " zakłóceniami na obwody elektryczne i wariuje sterownik silnika, rzadki przypadek ale się zdarza.
    Co do cofania się paliwa, warto zamontować zaworek jednokierunkowy za filtrem paliwa.

  6. #686
    Chmiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sokółka
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Nie wiem po co proponować jakieś numery z zaworkami skoro widać, że coś jest z rozrusznikiem. Skoro nie był robiony to może czas do niego zajrzeć.

  7. #687

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kaniów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Panowie, Panie problem u mnie rozwiązany. Naturalnie moim ostatnim krokiem było dobranie się do rozrusznika, oględziny kabli oraz przewodów. Po wyciągnięciu rozrusznika, rozebraniu go na części pierwsze odnalazło się źródło problemu. Problem siał elektromagnes, szczotki, tulejki, które po prostu się skończyły. Poszedł do regeneracji i po kilku godzinach zamontowany odpala jak rakieta. Testowany już teraz przy aktualnych temperaturach w granicach -1*. Oczywiście przy okazji rozebrania oczyszczone zostały również przewody od aku, masowe jak i inne odpowiadające za rozruch. Może komuś się przyda kilka wskazówek, które mnie trapiły. Co do cofania się paliwa i do montowania zaworków zwrotnych byłem/jestem/bede sceptyczny bo to jak ktoś napisał kilka postów wcześniej jest to raczej (maskowanie) problemu niż jego rozwiązanie. Pozdrawiam

  8. #688
    Czary's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KOS
    Auto
    Audi quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mój problem rozwiązał się dzisiaj po odebraniu auta z warsztatu, mianowicie był to rozrząd który przeskoczył, dodatkowo rolka jedna była już tak zajechana ze było krok od tragedii... poprzedni właściciel i to z tego forum... nie wymienił go w cale bądź wymienił cześć, jak tak można to ja nie wiem.. No ale auto jedzi i pali na dotyk teraz.

  9. #689
    zajc123's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemysl
    Auto
    Audi a3 173KM/401Nm
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    witajcie ja mam taki problem, dzisiaj rano -10, swiece 2 razy, nie kreci dlugo, ale troche zahalasuje przy odpalaniu i przez okolo 5-10 sec faluja obroty.. co to moze byc?

  10. #690
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    A paliwo jakieś lepsze zalałeś? Stosujesz depresator na mrozy? Filtr paliwa wymieniany? Powiem też ciekawostkę, że na zimowe pory roku można stosować filtr powietrza z taką specjalną nakładką z takiej ala gąbki.

Strona 69 z 73 PierwszyPierwszy ... 19596768697071 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •