Strona 72 z 73 PierwszyPierwszy ... 226270717273 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 711 do 720 z 727

Temat: Problem z odpalaniem

  1. #711
    zajc123's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemysl
    Auto
    Audi a3 173KM/401Nm
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Porób logi i wrzuć w odpowiednie miejsce

  2. #712

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi S3 8L
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny Problem z odpalaniem

    Witam. Pacjent Audi S3 8l APY 2000r przy niskich temperaturach i postoju przez noc jest problem z odpaleniem auta, mianowicie wsiadam do auta przekręcam kluczyk kręci i nic dopiero za drugim razem odpala, w lecie tego problemu nie było odpalał momentalnie za pierwszym razem, dodam że aku nowy czujnik temp. cieczy też cewki nowe NGK

    [IMG]37122811_1620608031395885_3148264036454367232_n[/IMG]

  3. #713
    Marfiol's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Mam mały problem,a mianowicie
    Juz w pierwsza zime jak kupilem auto i były chlodniejsze dni,auto przy odpalaniu wydawało jakiś taki zgrzyt i po nim palił bez problemu.
    Ostatnio jak pojawił sie ten zgrzyt,to juz nie zapalił - przestał krecic,za trzecia próba odpalił bez problemu.
    Dzisiaj wchodze,chce odpalić i zero reakcji i przez jakies 40sekund było slychać dosyc glosno z rozrusznika,ze coś sie tam w srodku kreci,obraca potem ucichło,wsadziłem kluczyk i załapał
    Tak nie jest za kazdym razem,a jak juz sie pojawia to po nocy stania.
    Osobiscie stawiałbym na bendiks,ale poslucham opinii kogos madrzejszego

  4. #714
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Marfiol Pokaż post
    ...stawiałbym na bendiks...
    odpowiedziałeś Sobie na pytanie

  5. #715

    Data dołączenia
    Jun 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny Problem z uruchomieniem silnika, brak kontrolek.

    Witam, otóż mam problem ze swoim A3, jest to bazowo 1.8T AUM, aktualnie z AUM zostało jedynie oznaczenie na głowicy.
    Przechodząc do tematu, około 1.5 miesiąca temu, pojawił się problem, auto zgasiłem, postawiłem na parkingu, chcąc go odpalić, nie wyświetlił kontrolek CHECK Engine i EPC, przy czym nie działała pompa paliwa, ani przepustnica, zmieniłem sterownik, wywaliłem z niego immo, wgrałem mój soft, auto odpaliło, było wszystko okej, żadnych błędów, po tygodniu pojawił się ten sam problem, auto przestało wyświetlać kontrolki - nie odpala, wymieniłem wiązkę, oczka masy przy sterowniku, przejrzałem bezpieczniki, przekaźniki, wymieniłem alternator wraz z regulatorem ( stary już miał dość ), dołożone są kable + i - 50mm2, poprawiona jest masa pod akumulatorem, po takim zabiegu, włożyłem sterownik, zmiany w sofcie, auto odpalało jechało normalnie, po zgaszeniu nie wyświetlał kontrolek.. Po odpięciu sterownika na kilka minut i podpięciu znów auto odpalało ale jednorazowo, każda następna próba przekręcenia kluczyka na zapłon skutkowała nie wyświetlaniem kontrolek, stwierdziłem, że sterownik felerny, zakupiłem z BAM'a, wleciał mój soft, immo off, problem zniknął, 3tyg później auto jeździło normalnie, nagle wywaliło na fisie błąd od klocków, żarówki, ciśnienie oleju, jeden po drugim, po czym zgasło i problem wrócił, tyle, że teraz odpięcie prądu/sterownika nie pomaga, gdzie szukać przyczyny bo jest to 3 sterownik w ciągu 1.5 miesiąca, co jest powodem, że tak się dzieje, co mogę jeszcze sprawdzić, proszę o pomoc, bo już brak kompletnie pomysłów.

  6. #716

    Data dołączenia
    Sep 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG

    Exclamation AUDI A3/8l APG BENZ+LPG - Problem z odpalaniem

    Opis:
    Problem polega na tym, że auto nie odpala za pierwszym razem. Z reguły po przejechaniu ponad ok 10 km, auto jak odstawie na kilka godzin, a nawet nieraz wystarczyła godzina po prostu nie odpala za pierwszym, nieraz za drugim a niekiedy nawet 8 razy kręcić trzeba.

    Dodatkowo:
    Nieraz jest tak, że auto jakby odpali wchodzi na 1000 obrotów, i po 1-2 sekundach gaśnie, a potem znowu tylko kręci. Trzeba wykonać kilka prób odpalenia i auto zapali. Nie ważne czy jest ciepło czy zimno na zewnątrz. (podejrzewam czujnik temp. silnika, w rodzince audi a4 tak miało)

    Co było sprawdzane:
    > przekaźnik paliwa - tyka
    > pompa pracuje prawidłowo
    > ciśnienie pompy paliwa - ok
    > wężyk od reduktora > sprawdzenie czy nie zalewa > jest ok
    > czyszczenie przepustnicy + adaptacja
    > świece - ok
    > kable wysokiego napięcie - ok
    > akumulator - ok
    > temp. silnika itp. podpięte pod komputer - ok
    > termostat wymiana na nowy bo był na pół-otwarty (raczej to nie wpływało)
    > sprężarka klimatyzacji
    > rozrusznik regeneracja
    > jazda na samej benzynie
    > wyjeżdżenie całego paliwa
    > odłączenie emulatory sondy lambda
    > komputer nie wyrzuca błędów

    Specyfikacja:
    - Audi A3 8L 125km / V5 BENZ+LPG
    - APG
    - Instalacja Gazowa : KME NEVO

    Wcześniej wymienione rzeczy:
    2019:
    katalizator, tłumiki
    przewody paliwowe
    świece


    Jak ktoś ma jakieś pomysły, co może być problemem to proszę o odpowiedź bo moja Pani, już meczy się a jak tak dalej pójdzie to akumulator i rozrusznik, znowu będę mieć COVID'a

  7. #717

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny A3 8L 1.8t AJQ poranny rozruch

    Witam od momentu kupna a3 borykam się z odpalaniem. Odpala za drugim lub trzecim razem. Jak odpali jest już ok, wejdzie na ssanie i po chwili ma docelowe obroty.
    Auto bez LPG. Wymieniono:
    pompa paliwa orginał vdo
    regulator ciśnienia paliwa 3 bar bosch
    cewki beru
    świece ngk pfr6q
    założono zaworek zwrotny na wężu paliwowym
    filtr paliwa mann
    odpowietrznik skrzyni korbowej
    czujnik temperatury-spr vagiem
    wyczyszczono przepustnice plus adaptacja vagiem
    Vag-bez błędów
    Przed wymianą i po wymianie rozrządu bez zmian. Odłączono przepływkę i auto świrowało, po ponownym podpieciu wróciło do normy.
    Auto zrobione na 240/335nm, turbo poźno wstaje bo od 4tys, pojdzie na stół. Gdzie szukać przyczyny? Dolot centymetr po centymetrze? Mała nieszczelność może prowadzić do odpalania za drugim lub trzecim razem? Na ciepłym idealnie.
    Ostatnio edytowany przez Iceman_87 - 30-11-20 o 00:08

  8. #718

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Problem z odpaleniem

    Cześć, chciałbym się poradzić, ponieważ dziś miałem bardzo dziwną sytuację. Zacznę od tego, że wczoraj jeździłem i nic się nie działo. Próbowałem dziś odpalić auto, ale nie dało rady - rozrusznik kręcił, ale nic więcej. Jak włączyłem jakikolwiek bieg, to delikatnie odpalało, silnik nabierał przez chwilę około 200 obrotów na minutę, ale gasł od razu. Pomyślałem, że to akumulator, więc go podładowałem, ale nic nie dało. Czytałem, żeby spróbować odpalić samochód na kable, więc tak zrobiłem - podjechałem innym autem, i próbowałem odpalić auto na kable - i auto już prawie odpalało, ale dalej nic, zwiększyło obroty gdzieś do 800 obrotów na minutę, ale od razu gasł. Odpiąłem kable rozruchowe, próbowałem odpalić znowu i udało się, z tym, że po dodaniu gazu od razu gasło. Przez kilka minut go podpalałem i załapał, z tym, że zaczął dymić na biało bardzo z wydechu. Trzęsło silnikiem bardzo, ale ustabilizowało się. Przejechałem się, zrobiłem około 10km i działa normalnie. Odpala bez problemu. W zbiorniczku chłodzenia zauważyłem czarne resztki czegoś, wcześniej tego nie miałem. Moje pytanie brzmi, dlaczego tak się mogło stać, skoro tak nigdy się nie działo wcześniej. Jakieś pomysły co sprawdzić?

  9. #719
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Tu ci nie pomogą. Forum jest do opowiadania gdybania Szukaj dobrego mechanika tyle mogę ci poradzić
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  10. #720

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Znalazłem winowajcę - padł czujnik temperatury, ten zielony. Wymieniłem, i odpala na styk.

Strona 72 z 73 PierwszyPierwszy ... 226270717273 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •