Strona 10 z 73 PierwszyPierwszy ... 891011122060 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 727

Temat: Problem z odpalaniem

  1. #91
    przemek82's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Witam

    Nareszcie znalazłem odpowiedni temat który mam nadzieje rozwiąże mój problem.
    Gorące dni - auto ciężko odpala-myślałem że jestem osamotniony z tym problemem a jednak
    Za tydzień jadę montować/instalować nowy program.Koszt ok 400zł.

    Mam pytanie- czy są jeszcze (oprócz prawidłowego odpalania) jakieś zalety tego zabiegu ? A może skutki uboczne typu większe spalanie itp?
    Pozdrawiam użytkowników forum

  2. #92
    breader's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To o czym piszesz koszt ok. 400 zł.to zapewne sama korekta map startowych,nie żaden tam wielki program a oprócz prawidłowego odpalania więcej zalet raczej brak,skutków ubocznych typu większe spalanie itp.nie stwierdzono.Pozdrawiam.

  3. #93
    przemek82's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny breader

    dzięki za info ale i tak jestem zmuszony do odłożenia tego zabiegu bo urwałem zderzak i intercooler :-/
    Już wszystko pospawane jest ale obawiam się o działanie chłodnicy po spawaniu... o to raczej w innym wątku zapytam żeby nie śmiecić forum

  4. #94
    manix78's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    olsztyn
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witam,

    Ja ostatnio w mojej A3 1,9 TDI też mam spory problem z odpalaniem. Pojade pod sklep i moge juz nie wrócić bo nie chce zapalić. Rozrusznik kreci wszystko działa ale nie zapala. Jedyne wyjście które skutkuje to zapalanie "na pych" ale to taka troche kicha i ryzyko ze sie coś spierniczy. Ale działa! NIe sprawdzałęm jeszcze tego czujnika tempratury ja wczesniej pisaliście. Proszę powiedzcie mi czy jak go odłącze to odpali? Jeśli tak to mam jezdzic z odłączonym czy po odpaleniu zapiąć go spowrotem?

    Pozdrawiam

  5. #95
    peya's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konstancin-Jeziorna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jeżeli odłączysz czujnik temperatury i odpali bez problemu to musisz pojechać na ustawienie map rozruchowych. Koszt ~400 zł.
    A3 1.9 TDi '98

  6. #96
    manix78's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    olsztyn
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez peya Pokaż post
    Jeżeli odłączysz czujnik temperatury i odpali bez problemu to musisz pojechać na ustawienie map rozruchowych. Koszt ~400 zł.
    Dzięki za odpowiedz. A jeśli nie odpali po odłączeniu to przyczyny mam szukać gdzie indziej, czy tak? Do tej pory wymienilem filtr paliwa ale nie pomogło. Rano odpala zawsze a jak sie rozgrzeje i za chwile go chce zapalić to dupa. Śednio raz a ostatnio nawet dwa razy w tygodniu sie to zdarza. No cóż... trzeba pchać póki co

    Pozdrawiam

  7. #97
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez manix78 Pokaż post
    Rano odpala zawsze a jak sie rozgrzeje i za chwile go chce zapalić to dupa. Śednio raz a ostatnio nawet dwa razy w tygodniu sie to zdarza.
    to nie jest wina czujnika G62 gdyż wtedy ciepły silnik trzeba dłużej przytrzymać na rozruszniku z wciśniętym pedałem gazu ale zawsze odpali, jeśli aż tak masz tragicznie z odpalaniem to sprawdź czy w czasie jak nie chce się silnik uruchomić to czy po przekręceniu kluczyka zapala się na moment i gaśnie kontrolka świec żarowych - jeśli nie mrygnie wcale to silnika nie uruchomisz za żadne skarby dopóki ta kontrolka nie mignie przy kolejnym przekręceniu kluczyka a wina oczywiście leży w przekaźniku 109.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  8. #98
    Johnyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam, mam podobny problem, w gorące dni po średniej trasie (ok 100km)
    po zgaszeniu fury auto nie chce zapalić, zdarzało mi się to sporadycznie ale ostatnio 3 dni z rzędu. Zawsze radziłem sobie z tym odłączając akumulator, czasem po tym zabiegu zapalał od razu ale dzisiaj musiałem ściągać i zakładać klemę kilka razy. Po podłączeniu pod Vaga pokazuje błąd czujnika temperatury cieczy chłodzącej. Po przeczytaniu tematu wychodzi na to że potrzebna mi korekta map wtryskowych, pewność na 100% będę miał przy następnej okazji (być może jutro), odłączę czujnik i zobaczymy czy pójdzie.
    I teraz pytanie, czy jeżdżenie z tą usterką może jakoś bardziej skomplikować sprawę? czy po prostu będę musiał za każdym razem wyciągać wtyczkę tego czujnika i będzie to jedyny problem bez większych konsekwencji?
    Gdybym jednak przy okazji zdecydował się na chip to czy jest sens się w to bawić w aucie z 280000 przebiegu? silnik się nie rozpadnie?
    (Silnik to 1.9 TDI AHF 110KM)
    Pozdro.

  9. #99
    yogii0's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi A3 s-line
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    tez mialem 1,9 AHF na cieplym byl dramat, do rozladowania akumulatora, bylem u elektryka niejednego i kazda diagnoza byla taka,, wymiana albo regeneracja pompy, korekcja map poprawi tylko na chwile , zalozenie pierdólki do oszukiwania temperatury na cieplym tez pomoglo na chwile,, na koncu jak go sprzedawalem to przyjechali kupcy a silnik chcial spod maski wyskoczyc, co sie okazalo ,pompa siadla, wstyd itd, moim zdaniem konkretna naprawa albo wymiana.

  10. #100
    Johnyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    No i lipa, dziś znów po trasie nie chciał odpalić, po odłączeniu "sławnego" czujnika temperatury płynu chłodzącego to samo - nie odpala! Musiałem znów działać z akumulatorem. Miał ktoś coś takiego?

    Pomoże ktoś? Najdziwniejsze jest to że odłączenie na moment akumulatora rozwiązuje sprawę.
    Ostatnio edytowany przez Johnyy - 29-06-11 o 22:01

Strona 10 z 73 PierwszyPierwszy ... 891011122060 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •