Strona 11 z 73 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 727

Temat: Problem z odpalaniem

  1. #101
    kowet's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Strzelca Opolskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Problem jak w temacie. Ciężko pali na ciepło a ostatnio czasami po odpaleniu trzyma przez jakiś czas wyższe obroty tak ok. 1100 na biegu jałowym. Na początek muszę pozmieniać rozrząd i inne pierdy (dopiero auto kupione) a potem zajmę się zmianą programu. Znalazłem firmę w Katowicach co robi to za ok. 300 zł. Zastanawiam się tylko czy nie podnieść mu trochę kuców i Nm choć auto ma ok. 280 tyś. km. i nie wiem na ile jest to bezpieczne.
    Co sądzicie o tuningu przy takim przebiegu?

  2. #102

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    kowet czujnik temp. do wymiany .
    Co do robienia programu to zdecyduje tuner czy autko sie nadaje.
    Ostatnio edytowany przez petertom - 02-07-11 o 23:58

  3. #103
    Johnyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Niekoniecznie musi to być czujnik temperatury, u mnie kiedy nie chce odpalić na gorącym silniku odpięcie czujnika nic nie daje, dalej nie pali, dopiero odłączenie na kilka minut akumulatora przynosi skutek, chociaż czasami trwa to dłużej a innym razem wystarczy odłączyć tylko na moment
    WTF!

  4. #104
    kowet's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Strzelca Opolskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez petertom Pokaż post
    kowet czujnik temp. do wymiany .
    Co do robienia programu to zdecyduje tuner czy autko sie nadaje.
    W środę jadę do mechanika i powiem aby sprawdził też czujnik temp. jak będzie po wymianie to dam znać czy się coś poprawiło i jakie pozostały objawy.
    A.. przypomniało mi się, że jeszcze długo trzeba czekać na zgaszenie kontrolki świec żarowych - do sprawdzenia też będą świece.

  5. #105
    Johnyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kowet Pokaż post
    A.. przypomniało mi się, że jeszcze długo trzeba czekać na zgaszenie kontrolki świec żarowych - do sprawdzenia też będą świece.
    mam to samo.

  6. #106

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    kowet Czujnik do ECU nie wysyła informacji o temp. cieczy. Sterownik silnika odczytuje to jako ok. -35 stopni i przez to grzeja świece i podwyzszone obroty.
    Czyli czujnik temp walniety lub przerwa w instalacji elektrycznej.

  7. Podziękowania dla petertom za pomoc w problemie

    kowet (07-07-11)

  8. #107

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Witam wszystkich
    Otóż mam taki problem z moją A3, że nie mogę autka odpalić, a gdy już w końcu mi się to uda, to po kilku próbach.

    I dodam tutaj bardzo istotną uwagę, że dzieje się tak tylko po deszczu oraz po myjni. Gdy pogoda jest ładna nie ma żadnego problemu, auto pali na dotyk.
    Najgorzej jest właśnie po myjni,wtedy trzeba próbować kilka razy aby odpalił, po deszczu natomiast jest lepiej, ale też trzeba go trochę przytrzymać oraz modulować pedałem gazu.

    Zauważyłem również że podczas deszczów mimo iż drzwi kierowcy są zamknięte, to wyświetla się informacja, że jednak są otwarte i potrzeba czasami nieźle 'trzasnąć" aby znikła.

    Pytałem znajomego mechanika w czym może być problem, lecz nie potrafił mi odpowiedzieć.

    Mogę się tylko domyślać że może gdzieś być jakieś zwarcie, ale to tylko moja diagnoza.

    Rozrusznik jednak cały czas ładnie kręci, nie rozumiem tylko dlaczego auto nie łapie.

    Przeszukałem już google wzdłuż i wszerz ale nie znalazłem żadnej odpowiedzi ani też takich problemów u innych. Jeśli jednak ktoś miał podobny problem albo wie gdzie jest wilk pogrzebany, to proszę o pomoc.

    Auto to A3 1,9 TDI 101KM
    Pozdrawiam

  9. #108

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Podłacze sie do tematu z moim problem:

    samochód to oczywiście audi a3 1,8b+g 125km 1996r

    Jakiś czas temu padła mi pompa paliwa, kupiłem nowa na allegro wymieniałem sam i wymienilem jeszcze filtra paliwa. Samochód jezdzi i pali ok ale jest jeden problem:
    Jak samochód postoi np noc to strasznie długo musze kreciec tak powiedzmy z 3s. Jak jezdze, zgasze na 5min i znowu odpale to na przysłowiowy "cyk", problem z odpaleniem mam wrazenie ze pojawiaja sie po postoju ponad 10min. Nie ma znaczenia temperatura silnika, nie ciepłym i zimnym jest tak samo.
    Mam wrazenie jak by mi paliowo sie cofało czy cos, ktoś może ma jakis pomysł co to moze byc ?

    edit: up, up, up
    Ostatnio edytowany przez puchal87 - 07-07-11 o 06:21

  10. #109
    kowet's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Strzelca Opolskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez petertom Pokaż post
    kowet Czujnik do ECU nie wysyła informacji o temp. cieczy. Sterownik silnika odczytuje to jako ok. -35 stopni i przez to grzeja świece i podwyzszone obroty.
    Czyli czujnik temp walniety lub przerwa w instalacji elektrycznej.
    Dzięki petertom.
    Jestem to DUUUUŻYM przeglądzie i faktycznie czujnik temp. wymieniony - świece prawie nie świecą lecz problem z odpaleniem na gorąco pozostał - nic tylko modyfikacja dawki starkowej - najtaniej znalazłem w Katowicach ok. 300 zeta.

    Byłem dziś u mechanika.
    Musiałem jeszcze zrobić jakieś drobiazgi i powiedziałem o tym, że ciężko pali na ciepło - wstępna diagnoza pompa do wymiany - jednak po dokładnych oględzinach wymieniono tuleję rozrusznika i szczotkotrzymacze - auto pali od strzała Tak jak miało być od początku - koszt niewielki a efekt wspaniały (w moim przypadku).
    Ostatnio edytowany przez kowet - 18-07-11 o 17:35

  11. #110

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Podłacze sie do tematu z moim problem:

    samochód to oczywiście audi a3 1,8b+g 125km 1996r

    Jakiś czas temu padła mi pompa paliwa, kupiłem nowa na allegro wymieniałem sam i wymienilem jeszcze filtra paliwa. Samochód jezdzi i pali ok ale jest jeden problem:
    Jak samochód postoi np noc to strasznie długo musze kreciec tak powiedzmy z 3-5s. Jak jezdze, zgasze na chwile i znowu odpale to na przysłowiowy "cyk", problem z odpaleniem mam wrazenie ze pojawiaja sie po postoju ponad 5min. Nie ma znaczenia temperatura silnika, nie ciepłym i zimnym jest tak samo.
    Mam wrazenie jak by mi paliwo sie cofało czy cos, ktoś może ma jakis pomysł co to moze byc ?

Strona 11 z 73 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •