Strona 13 z 73 PierwszyPierwszy ... 311121314152363 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 727

Temat: Problem z odpalaniem

  1. #121

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gabi901120 Pokaż post
    mam ten sam problem, ze za pierwszym razem mi nie odpala albo odpala ale obroty spadną, zacznie się tak jakby dusić, moim zdaniem to coś z paliwem, spada ciśnienie na listwie itp

    no wlasnie mozliwe że gdzieś paliwo niedochodzi, cos w przewodach nie wiem, nie znam się ... bo jak odpali to juz cichutko i równiutko pracuje

  2. #122

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    a może to być problem z wtryskami? albo ze świecami żarowymi?

  3. #123
    gabi901120's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    nalepiej zrób logi to się zobaczy

  4. #124

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja również mam problem z długim odpalaniem na silniku 1.8T ARZ
    Założyłem zaworek zwrotny z nadzieją, że to pomoże ale zero zmian. Jeśli mi się uda to dziś spróbuję zmierzyć ciśnienie na pompie paliwowej i zobaczymy co to da.
    Aha dodam że problem pojawił się jakieś dwa dni po wymianie pompy wody a więc rozpinanie rozrządu było. Czy może mieć to wpływ na palenie?

    Zmierzyłem ciśnienie jakie daje pompa paliwowa i jest 4,5 bara wiec tak jak trzeba. Teraz nie mam pomysłu co zrobić.
    Ostatnio edytowany przez ruiaber - 11-08-11 o 18:50

  5. #125

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Moj problem polega na tym jak po przekreceniu kluczyka dochodzi dziwne klikanie z okolic rozrusznika i kontrolki wtedy mrygaja razem z tym klikaniem po czym wyskakuje wykrzyknik. na co obstawiacie? rozrusznik (bendiks szczotki?) czy aku do wymiany?

  6. #126

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3 8L 1.9 TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam serdecznie

    Problem polega na tym że ...ale może od początku (to pierwsza moja zima, gdyż kupiłem go w lipcu) gdy ilość paliwa w baku jest mniejsza niż połowa objętości, sugerując się wskaźnikiem na desce oczywiście, przy każdym włączeniu zapłonu słychać pompę, jakiś miesiąc temu zdarzyło mi się 2 razy że nie zapalił za pierwszym razem, ładnie kręcił ale nie chciał zapalić (może paliwo się cofnęło ale przy dłuższym kręceniu chyba powinien zassać?) było jeszcze ciepło, za drugim razem palił od strzała - może ma to jakiś związek z teraźniejszym problemem.
    Tydzień temu samochód stał 2 dni, (poziom paliwa poniżej połowy) słychać było pompę przy włączeniu zapłonu, (akumulator naładowany 2 tygodnie temu) silnik kręci normalnie i zapalił ale kilka sekund kręcenia z takim dziwnym zachowaniem, jakby na raty łapał paliwo. Po uruchomieniu obroty w porządku, nic nie faluje.
    Do dzisiaj rana znów stał 2 dni i tak samo dziwnie sie uruchamiał a do tego zapaliła się w czasie kręcenia kontrolka ESP.

    Może się komuś przytrafił taki problem albo ma jakiś pomysł na niego?
    Może to pompa paliwa już nie zaciąga? Albo pompowtrysk?
    Jeszcze zatankuje i sprawdzę czy też będzie tak dziwnie palił.

    Silnik TDI, ASZ, 2001r.

    Pozdrawiam

  7. #127
    sema9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    pomysł: słabe świece,słaby akumulator, dla sprawdzenia konkretniejszych spraw podłączenie pod VAGa sprawdzenie błędów i logów..akumulator możesz też sprawdzić miernikiem od takich podstawowych spraw bym zaczął

  8. #128

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam

    Panowie prosze o pomoc
    a mianowicie mam problemy odpalaniem nawet jak jest około 10 stopni c . Aktualnie gdy odpalam przy 0 stopni c. kreci z 5-6 razy i to dość mizernie a akumulator jest roczny bosch-a,.
    Vagowałem - i nie ma żadnych błędów

    Problem pojawił sie juz rok temu .. wymieniłem wtedy akumulator . filtr paliwa , świece . nie pomogło a zima sie skończyła i zostawiłem to ...

    Jedynne co mnie zastanawia to fakt że nieważ ne czy 15 stopni c czy 0 stopni c. kontrolka grzania świec świeci max prze sekunde ...


    Czy mógłbyś mi ktoś doradzić co to może być . jakie pola i wartości podać z vaga


    Zgóry dziekuje i pozdrawiam

  9. #129
    sema9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    spróbuj podgrzać świece dłużej, kilka razy przekręcając klucz np. ze 3 razy i za 3 razem odpalić i zobaczysz czy pójdzie szybko czy też długo będzie kręcił..a nawet jak nowy aku kupiony rok temu nie oznacza ,że jest dobrze, bo może coś Ci prąd zjada jak auto stoi

  10. #130

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    próbowałem kilka razy nawet po 4x przekręcałem i odpalałem ... i nic - jak już odpale i zgasze to pali lepiej ( może nie bajka ale lepiej ) nie słychać zewby silniik sie tak "męczył" - takze chyba z aku nie jest tak zle...

    a powiedzcie mi przy 0 stopni c ile sekund wam pali sie lampka podgrzewania świec?

Strona 13 z 73 PierwszyPierwszy ... 311121314152363 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •