Strona 23 z 73 PierwszyPierwszy ... 13212223242533 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 221 do 230 z 727

Temat: Problem z odpalaniem

  1. #221
    Arek11's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi A3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    A wiec czujnik wymieniony , silnik zimny a pokazywal 15 stopni , samochud zostal podlaczony pod kompa - wydluzono okres grzania swiec oraz zmieniono zakres temperatury w ktorych zaczyna grzac swiece, wyskoczyl jeszcze blad immobilajzera ale bez zwiazku blad usuniety ,,, narazie pali ok ale jest ostry minus a przy -10 palil normalnie , zobaczymy jak sie ociepli . pompa ok i cisnienie tez , katu wtrysku nie sprawdzalem ....
    dzisiaj jeszcze bede wiedzial jakie ma sprezanie ale to juz inny watek a mianowicie pozeracz oleju
    Dziekuje za pomoc wszytkim , ktorzy udzielili dobrych rad - temat narazie u mnie mozna zakonczyc i oby juz go nie otwierać

  2. #222

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie/Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    mówiłem ze czujnik uwalony

  3. Podziękowania dla krisexe za pomoc w problemie

    Arek11 (31-01-12)

  4. #223
    Arek11's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi A3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Wszytko na to wskazywało

  5. #224
    Arek11's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi A3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Mialem sie podzielic informacją jak zrobie pomiar sprezenia.. i zrobiłem
    1 - 32 bara
    2 - 32 bara
    3 - 31 bara
    4- 32 bara
    chyba dobrze ..?

  6. #225
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    ciśnienie masz ładne,jak dobrze pamiętam to norma 25-31 w ALH ty masz 32(zależy od manometru) ale jest wzorowe.

  7. #226
    Arek11's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi A3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Golem1 Pokaż post
    ciśnienie masz ładne,jak dobrze pamiętam to norma 25-31 w ALH ty masz 32(zależy od manometru) ale jest wzorowe.
    Przynajmniej to mnie ucieszyło , silnik jeszcze troche pojezdzi ...mozna nawet go podkrecic jeszcze
    ale tak czy inaczej bierze olej je i nie wiem czemu, wyciekow nie ma ,,,,
    Dziekuje za informację ..

  8. #227

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie/Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Może i ja opisze swój problem z odpalaniem , gdyż im zimniej tym gorzej.
    Wygląda to tak że przy obecnych mrozach auto ledwo pali , kręcę nim po 5-6 razy każdy po kilka sekund, przy czym przy pierwszych próbach odpalenia rozrusznik kreci ale słychać tak jak by nie miał siły wprowadzić silnika w rozruch, potem kolejne kręcenie i kolejne aż zaczyna załapywać ale to na zasadzie jak w traktorze.... takie "pyr pyr" i nie odpala , kolejne kręcenie i słyszę że coraz bardziej załapuje ale wciąż pyr pyr z tym że intensywniej, kolejne próby i w końcu odpala , silnik przez ok 5 sek. pracuje bardzo nie równo, trzęsie się z wydechu biały dym aż w końcu się rozkręca i zaczyna pracować normalnie. Podczas kręcenia rozrusznikiem świeci ikonka ABS.
    Dzieje się to tylko na mrozie , im zimniej tym więcej trzeba kręcić, po za sezonem zimowym pali od strzała.
    Jak już odpali to później pali od strzała, no chyba ze postoi z 8 godzin, jednak najgorzej jest po nocy.
    Świece, przekaźnik świec sprawdzone, akumulator tez z reszta rok temu kupowane nowe, filtry i tak dalej niedawno wymienione.
    Rozrząd robiłem przed zimą i myślę ze może zły kąt wtrysku się tu przyczynia.
    Pytam bo może ktoś miał podobnie i podpowie coś.
    Ostatnio edytowany przez krisexe - 02-02-12 o 16:20

  9. #228
    Arek11's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi A3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez krisexe Pokaż post
    Może i ja opisze swój problem z odpalaniem , gdyż im zimniej tym gorzej.
    Wygląda to tak że przy obecnych mrozach auto ledwo pali , kręcę nim po 5-6 razy każdy po kilka sekund, przy czym przy pierwszych próbach odpalenia rozrusznik kreci ale słychać tak jak by nie miał siły wprowadzić silnika w rozruch, potem kolejne kręcenie i kolejne aż zaczyna załapywać ale to na zasadzie jak w traktorze.... takie "pyr pyr" i nie odpala , kolejne kręcenie i słyszę że coraz bardziej załapuje ale wciąż pyr pyr z tym że intensywniej, kolejne próby i w końcu odpala , silnik przez ok 5 sek. pracuje bardzo nie równo, trzęsie się puszcza biały dym aż w końcu się rozkręca i zaczyna pracować normalnie. Podczas kręcenia rozrusznikiem świeci ikonka ABS.
    Dzieje się to tylko na mrozie , im zimniej tym więcej trzeba kręcić, po za sezonem zimowym pali od strzała.
    Jak już odpali to później pali od strzała, no chyba ze postoi z 8 godzin, jednak najgorzej jest po nocy.
    Świece, przekaźnik świec sprawdzone, akumulator tez z reszta rok temu kupowane nowe, filtry i tak dalej niedawno wymienione.
    Rozrząd robiłem przed zimą i myślę ze może zły kąt wtrysku się tu przyczynia.
    Pytam bo może ktoś miał podobnie i podpowie coś.
    Moj przypadek Krisexe znasz wiec nie bede opisywal ja czekam az bedzie 0 stopni wtedy bede wiedzial czy awaria usunieta .... przy minus 15 odpala od szczału ....
    ale wydluzyli mi okres grzania swiec , zatankowalem lepsze paliwo i dodalem uszlechatniacza kupilem za 20 zl ,,, moze rozrusznik ale to bys wiedzial ze zle kreci ... a aku tez dostaje w **** przy takich mrozach ..

  10. #229

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    krisexe musisz sprawdzic VAGiem kat wtrysku.

  11. #230

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie/Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Jestem umówiony na sobotę z kolegom z forum zeby sprawdzić i ewentualnie poprawić kąt wtrysku, zobaczymy co będzie. Tylko boje sie ze jutro albo w sobote mi juz nie odpali bo dzis rano ledwo co sie udało a ma byc jeszcze zimniej jutro i po jutrze ;/

Strona 23 z 73 PierwszyPierwszy ... 13212223242533 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •