Strona 71 z 73 PierwszyPierwszy ... 21616970717273 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 701 do 710 z 727

Temat: Problem z odpalaniem

  1. #701
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Żeby to sprawdzić najlepiej przydałby się duży amperomierz żeby sprawdzić pobór prądu w momencie rozruchu.

  2. #702

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Wczoraj przy temperaturze w granicach zero znowu problem z odpaleniem - przyblokowało rozrusznik.... - akumulator prawie nówka (od kumpla - 100% sprawny)
    Za drugim razem jakoś odpalił... kontroli abs i esp znowu się paliły przy rozruchu . Po odpaleniu zgasły .

    Jeden mechanik gada, że to przez dwumase jest ten problem z odpalaniem.
    Rozrusznik i cała instalacja elektryczna były przejrzane gruntownie.

    Jakieś pomysły?
    Co sprawdzać?
    Przez pompę VACUM, mogą być takie problemy?

  3. #703
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Nie przez wakum na pewno nie, ja bym stawiał na rozrusznik ewentualnie sprawdzenie dwumasy. Tak jak Ci pisałem wcześniej sprawdź pobór prądu przez rozrusznik to będzie jedna z kluczowych metod diagnozy.

  4. #704

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wola Rafałowska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    witam, mam problem w moim audi
    1.8 (125) LPG

    z rana pali od strzała, ciepły tez odpala od strzała, po 8 godzinach jak wychodzę z roboty tez, jednak: gdy jest na postoju około 1-4h muszę krecic rozrusznikiem około 8-10s, po 5s załapuje a w około 8 odpala
    co może być przyczyną??

    (wymieniłem świece i kable)

    rozrusznik chyba dobry, bo by tak samo było pewnie na ciepłym i zimnym?, a on tylko takie cyrki na "prawie zimnym"

  5. #705
    Snoul's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    różnie
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Nie chcę zakładać nowego tematu, ale mam tez problem z odpaleniem
    Pacjent S3 8l
    Póki co, nie mam jak podlączyć pod kompa.

    Po dwóch dniach "nie jeżdzenia" nim, odpalam, delikatne zawachanie, ale odpalił dobrze. -8 na zewnątrz. Pracował sobie ok. 10min, zagrzał się do ok. 60 stopni, po czym ruszyłem. Auto niedogrzane, więc z gazem ostrożnie, ale jak już nabił ponad 80 stopni, nacisnąłem żeby coś tam pociągnął,ale wrażenie miałem, jak kiedyś cewka nie chodziła, takie przerywanie. Myślę sobie, może zimny, czy co. To była tylko jazda z punktu A do B. Nie mam jak tego sprawdzić.
    I teraz tak, udałem się z rana do auta, przekręcam zapłon, pompe paliwa słychać, wszystko ok - przekręcam kluczyk dalej - CISZA. Nawet rozrusznik nie zagadał. Zaglądam pod maskę, a tam pompka obiegu od płynu chłodzącego cały czas chodzi - myślę sobie no ładnie, chodziła całą noc ( nie wiem dlaczego) i wywaliła aku. Próba odpalenia przez kable też nic nie dała, objaw ten sam - CISZA. Odłączyłem wtyczkę od pompki i też to samo. Ale gdy podłączasz ją z powrotem, to pompka zaraz się i tak włącza ( ciągle chodzi ). Wyjałem aku, aby podłądować, lecz prostownik mówi, że jest ok.

    Miał ktoś może podobny problem? Może czujnik położenia wału nagle siadł, choć rozrusznik ani drgnie. Tylko dlaczego ta pompka chce ciągle pracować?
    Ostatnio edytowany przez Snoul - 24-02-18 o 16:55

  6. #706

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa ,częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny Wjazd w kałuże a dłuższe odpalanie

    Witam

    Dzisiaj w nocy jadąc trasą przy dużej prędkości wjechałem w kałuże 2x10 m nie miałem możliwości zwolnić czy tez ją ominąć. Przejechałem jeszcze 40 km po czym gdy znów chciałem odpalić samochód zauważyłem dużo dłuższy, co najmniej 2 krotnie czas po jakim znika napis "OK" oraz że musi więcej razu zakręcić zanim załapie zapłon. Ogólnie auto odpala i jeździ ale wolę nie ryzykować. Co może być przyczyną takiego zachowania ?

  7. #707

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi A3 8l 1.6 2000 r.
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam. Też nie chcę zakładać nowego tematu, też mam problem z odpalaniem. Problem w tym, że raz na parę tygodni audi nie chce odpalić, kręci, kręci i nie idzie. Samochód postoi jakiś czas i odpala od strzała, jakby nigdy nic. Najczęściej to się dzieje w sytuacji, gdy trochę pojeżdżę i zgaszę samochód i potem do niego wracam. Taka sytuacja miała miejsce pod koniec września, potem miałem parę tygodni spokoju aż do dzisiaj. Orientuje się ktoś co to może być ?

  8. #708
    AdrianSML's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    Witam, w moim aucie ostatnio występuje dość spory problem, auto to audi a3 1.8t quattro AQA.A więc, auto ciężko pali, po przekręceniu kluczyka od razu gaśnie zdarza się że gaśnie tak 5 razy i za 6 odpala normalnie, czasami jak odpali to trzeba dodać gazu bo strasznie kuleje aż trzęsie autem, jak już odpalę dojadę w miejsce docelowe problemu takiego nie ma pali od strzała, natomiast jak postoi już całą noc w garażu to z rana znowu jest to samo, zamieszczam filmik w którym wszystko nagrałem jak to wygląda

  9. #709
    zajc123's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemysl
    Auto
    Audi a3 173KM/401Nm
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    A jak układ zaplonowy? świece itp?

  10. #710
    AdrianSML's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    Świece NGK, cewki nie mam pojecia jutro może sprawdzę vagiem w jakim one stanie
    A może to wina pompy paliwa?

Strona 71 z 73 PierwszyPierwszy ... 21616970717273 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •