Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 36

Temat: [8L] Zegary doladowania + temp oleju

  1. #1
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny [8L] Zegary doladowania + temp oleju

    Witam

    chce sobie zalozyc takie zegarki jak ma mach ... (dlatego mach milo jak odpiszesz co i jak ). Pytanie brzmi nastepujaco
    -czy ciezko jest podlaczyc takie zegary czy duzo trzeba kombinowac itp ?
    -czy ( o ile jest to do zrobienia samemu) ktos mi pomoze to zalozyc ?
    -jakie sa koszta takich np jak masz ty mach ?

    stwierdzilem ze te zegarki sa potrzebne bo dobrze wiedziec kiedy autko juz jest podgrzane i czy dobrze turbinka pompuje... wiec mam prosbe jesli mozna podac mi jakies linki na jakie zegary warto zwrocic uwage... ? bo sie kompletnie nie znam a zalezy mi zeby nie kosztowaly tysiace....

    czekam na odp dzieki z gory
    420 500 km
    1

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Podłaczenie zalezy jakie kupisz jesli doladowania bedzie elektroniczny to wpinasz sie gdzies w dolot rurka i do czujnika cisnienia i dalej idzie sygnal tylko droga elektryczna. Zreszta Skapol niech Ci pokaze bo on tak ma zrobione.
    Temperatury oleju to zazwyczaj jest wkrecany w mise tam gdzie korek spustowy.
    Z wyboru samych wskaźników to z tanszych i dobrych jakościowo jest autometer (boost ok 350) lub wyzsza polka greedy (olej 570, boost 750), omori, defi. (ceny orientacyjne z rpmotorsport)

  3. #3
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sparky
    Podłaczenie zalezy jakie kupisz jesli doladowania bedzie elektroniczny to wpinasz sie gdzies w dolot rurka i do czujnika cisnienia i dalej idzie sygnal tylko droga elektryczna. Zreszta Skapol niech Ci pokaze bo on tak ma zrobione.
    skapol ma mechaniczny z tego co mi wiadomo wiec rurka idzie do samego wskaznika
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Jak bylismy po chipsy w Bielsku pokazywal mi i chyba ma elektroniczny greedy chyba ze cos pokrecilem

  5. #5
    Skapol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chudów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DTM
    Cytuj Oryginalnie napisane przez sparky
    Podłaczenie zalezy jakie kupisz jesli doladowania bedzie elektroniczny to wpinasz sie gdzies w dolot rurka i do czujnika cisnienia i dalej idzie sygnal tylko droga elektryczna. Zreszta Skapol niech Ci pokaze bo on tak ma zrobione.
    skapol ma mechaniczny z tego co mi wiadomo wiec rurka idzie do samego wskaznika
    stare dzieje teraz mam elektronicznego greedy i nie oddam. (ten poprzedni to był badziew straszny - z norauto)

    proxik poszukaj też firmy VDO (podobno dostępne w galerii tonów) bardzo dokładne i świeca tak jak Twoje zegary w desce - cyferki nie tarcza.

    co do podłączenia to nie jest zbyt skąplikowane tylko trzeba mieć trochę narzędzi.

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxa
    -czy ciezko jest podlaczyc takie zegary czy duzo trzeba kombinowac itp ?


    -czy ( o ile jest to do zrobienia samemu) ktos mi pomoze to zalozyc ?

    -jakie sa koszta takich np jak masz ty mach ?

    oj ciezko... szczegolnie jak sie jest malo technicznym

    a tak powaznie to wszystko jest do zrobienia we wlasnym zakresie... moze jednynie przydaloby wytoczyc nowy korek spustowy do oleju taki z gwintem wewnatrz na czujnik - ale to mozna spokojnie zrobic tam hummer po dachowaniu stoi

    koszta tak jak i precyzyjnosc pomiaru sa bardzo rozne... od 100zl w gore
    Boost jak dla Ciebie lepszy bedzie mechaniczny, bo tanszy prosty w montazu.
    Co do marek konkretnych wskaznikow to zalezy ile mozesz na to przenaczyc i poszukaj sobie najpierw na allegro jakie by Ci sie podobaly a ja Cie zweryfikuje przed zakupem
    Jesli bedziesz chcial wydac ok 300zl to nie pozostaje Ci zaden inny wybor jak polka AutoGauge itp
    Nastepnie AutoMeter, VDO, Greddy (choc tez kazdy trzeba ogladac przed zakupem bo nawet na regale w IC widzialem kiedys z przetracona skala Greddy), Omori, Defi

    Co do najnizszej polki cenowej to zdaza sie i tak ze mozna trafic na w miare dobre wskazniki, tzn gdzie odczyt jest w granicach tolerancji a na pewno do celow diagnostycznych wystarczy.

  7. #7
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy
    420 500 km
    1

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    te dwa ostatnie to

    co do doladowania to poszukaj sobie czy jest jakis taki ze skala od 0bar w gore a nie od -1 bo w dieselu nie ma podcisnienia wiec dolna polowa skali Ci nie potrzebna

  9. #9
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    oj tam mnie to fika czy bede mial - czy + wazne ze sa cyferki i da sie z tego cos odczytac... a z tej firmy dymionych bez - nie ma chyba ... skapol mowi ze trzeba bedzie cos tam dorobic do temp oleju ... twoj mechanior w ile by to zrobil ... ? wiesz moze ... bo nie chce znowu nie miec auta 4 dni
    420 500 km
    1

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxa
    skapol mowi ze trzeba bedzie cos tam dorobic do temp oleju ... twoj mechanior w ile by to zrobil ... ? wiesz moze ... bo nie chce znowu nie miec auta 4 dni
    ale nie potrzeba do tego zostawiac auto... tylko czujnik i on Ci wytoczy nowy korek spustowy w miske olejowa a wewnatrz tego nowego korka bedzie jeszcze jeden gwint na wkrecenie czujnika i to cala robota (zreszta masz to samo na PW).

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •