Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 20

Temat: Mam subwoofer i wzmacniacz tylko jak to podpiąć ;/

  1. #1
    Wojtas_Wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Twardogóra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    9 razy

    Question Mam subwoofer i wzmacniacz tylko jak to podpiąć ;/

    Mam subwoofer i wzmacniacz z poprzedniego auta ale nie wiem jak tu mogę go podpiąć ;/ mam oryginalne radio AUDI CONCERT zmieniarke w bagaju i oryginalny subwoofer.
    Chciałbym podłączyć ten mój subwoofer zamiast tego oryginalnego bo słabo gra ale Radio chciałbym zostawić oryginalne.
    Próbowałem już wyciągnąć radio żeby tam zajrzeć ale nie mam klucza ;/
    Robił ktoś już kiedyś takie połączenie?
    Prosiłbym o pomoc

  2. #2
    Wojtas_Wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Twardogóra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    widze że nikt nie jest zainteresowany tematem . hmm dziwne że nikt wcześniej sie z takim problemem nie spotkał

  3. #3
    the_beast's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi 8P0 2.0 TDI 140 PS
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Może nikt nie miał takiego problemu bo raczej jak chcesz wstawić wzmaka + sub to lepiej wymienic fabryczne radio jeśli chcesz oczywiscie mieć możliwość regulacji suba z radia i pozostałych tonów, by to jakoś grało Jeśli nie potrzebujesz tego to mozna zawsze ustawić częstotliwość, moc suba itp ze wzmacniacza o ile ma takie parametry. Co do podłączenia to by sub grał i wzmak działał (osobny temat ale rozumiem, ze wiesz jak go podłaczyć skoro juz go wcześniej miałeś) musisz podać sygnał z radia, a to radio fabryczne raczej nie ma wyjścia chinch więc potrzebujesz znaleźć jakąś przejsciówkę lub jakiś magiczny wtyk do swojego radia (szukaj na allegro jest tego dużo) za pomocą, którego otrzymasz sygnał na chinch by podłączyć go do wzmacniacza
    Nie wiem jak to jest w 8L ale u mnie w 8P nie ma za bardzo jak odłączyć samego fabrycznego suba z bagażnika gdyż przez niego idzie podłączenie tylnych głośników ;p i jak go odłączysz to z tyłu będzie cisza ;p Najlepszym rozwiązaniem będzie gdy już podłączysz wzmaka i suba, wejść w ustawienia tonów niskich w radiu i zmniejszyc je na tyle by nie uszkodziły się gdy zrobisz dużo głośniej i skrzynia dostawiona przez Ciebie fabrycznych głośników nie zagłuszy ;D
    Taka moja propozycja rozwiązania problemu ;D

  4. #4
    Wojtas_Wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Twardogóra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Chodziło mi o to czy dałoby rade podpiąć się pod oryginalny sub. nie wymieniając radia. Oryginalnego sub nie potrzebuje bo i tak słabo gra ;/

  5. #5
    bafloo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Odgrzeję trochę kotleta od razu odpowiadając na wątek niżej (może komuś się przyda):

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wojtas_Wojt Pokaż post
    Chodziło mi o to czy dałoby rade podpiąć się pod oryginalny sub. nie wymieniając radia. Oryginalnego sub nie potrzebuje bo i tak słabo gra ;/
    Nie wiem jak w innych, ale w ori radiu Concert wychodzi sygnał liniowy, więc jeśli ktoś ma również ori suba i chciałby zamienić na inny, teoretycznie można pociągnąć sygnał do innego wzmaka i suba, jednak jego zasilanie i tak musi być poprowadzone osobno, "+" z akku (do tego na ok. 30 cm bezpiecznik) i "-" do masy, żeby nie spalić instalacji, bo te oryginalne kable są za cienkie.

    Ja mam jednak inne pytanie (nie chciałem zakładać dodatkowego wątku, bo temat jest jak najbardziej odpowiedni): jeśli nie mam ori suba, to czy w nadkolu znajdę tam chociaż sygnał, czy muszę ciągnąć kable bezpośrednio z radia?

    Załączam fotki bebechów w nadkolu:
    http://img683.imageshack.us/img683/8370/dscf0001aa.jpg
    http://img202.imageshack.us/img202/8913/dscf0002bb.jpg
    http://img823.imageshack.us/img823/6427/dscf0003e.jpg

    EDIT:

    Moje pytanie nieaktualne - puściłem już kabel zasilający wzmaka bezpośrednio z akku i ułożyłem go w progu. Po odkręceniu półki pod kierownicą nie było już problemu z poprowadzeniem dodatkowego kabla sygnałowego i do tego kabla, na którym pojawia się "+" po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Całość wykonania zajęła ok 3,5 godziny, wraz z zamontowaniem bezpiecznika przy akku i wyprowadzeniem masy z nadkola do reszty wiązki.
    Ostatnio edytowany przez bafloo - 10-04-11 o 23:40

  6. #6

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czeladź
    Auto
    A3 1.9 TDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam! nie chcialbym zakladac nowego tematu i zasmiecac forum ale mam problem zwiazany z car audio...
    zamontowalem radio Alpine IDA-X001 i wzmacniacz maca do tego skrzynie magnata... podlaczylem chyba tak jak to powinno byc tylko... problem jest taki iz skrzynia gra baaardzo slabo a nawet prawie wogole a sygnal na wzmaku sie swieci. skrzynia dziala napewno dobrze bo sprawdzalem u kumpla. w czym moze byc problem ? przosze o pomoc i pozdrawiam.

    Pomocy ))
    Ostatnio edytowany przez DjQuiet - 17-04-11 o 15:40

  7. #7
    bafloo's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DjQuiet Pokaż post
    Witam! nie chcialbym zakladac nowego tematu i zasmiecac forum ale mam problem zwiazany z car audio...
    zamontowalem radio Alpine IDA-X001 i wzmacniacz maca do tego skrzynie magnata... podlaczylem chyba tak jak to powinno byc tylko... problem jest taki iz skrzynia gra baaardzo slabo a nawet prawie wogole a sygnal na wzmaku sie swieci. skrzynia dziala napewno dobrze bo sprawdzalem u kumpla. w czym moze byc problem ? przosze o pomoc i pozdrawiam.

    Pomocy ))
    Jeśli podłączyłbyś wszystko poprawnie, to i wszystko działałoby dobrze Opisz dokładnie co podłaczałeś w jaki sposób, jakimi kablami i skąd ciągnąłeś sygnał. Sprawdź, czy nigdzie nie są zamienione bieguny.

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny Zamiana subwoofera Nokia - użycie ori instalacji

    Cześć wszystkim,

    przymierzam się do zmiany subwoofera w A3, mam wzmacniacz:
    • Liczba kanałów: 4/3/2, klasa A/B
    • Moc maksymalna@4 Om 4 x 120 / 2 x 400 W
    • Moc maksymalna@2 Om 4 x 180 W
    • Moc sinusoidalna@4 Om 4 x 60 / 2 x180 W
    • Moc sinusoidalna@2 Om 4 x 90 W


    Do tego głośnik

    • Moc Max: 500 W
    • Moc RMS: 150 W
    • Skuteczność: 90 dB
    • Impedancja: 4 Ohm



    Moje pytanie jest takie - czy dam radę to podpiąć używając oryginalnej instalacji?
    Tzn rozpiske kabli mam i chcialbym pozbyć się w ogóle Nokii, wsadzic ten wzmacniacz i glosniki tyl + subwoofer podlaczyc do tego.
    Jak wpiąć się w kostkę która oryginalnie jest z tyłu? Wolałbym nie obcinać i nic nie ciąć a jakoś się do tego dopiąć. Jest może jakiś adapter do tego?
    Ogólnie temat okablowania już był poruszany i wszystko wskazuje, że takie audio powinienem móc podpiąć, natomiast jak zrobić to nieinwazyjnie ?

    Dodam jeszcze, że w instrukcji wzmaka pisze ze kabel powinien miec 6mm^2 i się zastanawiam czy nie wystarczy na zasilanie to co jest oryginalnie. Wtedy żadnego kabla nie musiałbym ciągnąć tylko masa pod nakrętke
    Ostatnio edytowany przez twist - 08-02-16 o 16:54

  9. #9
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    Passat B6
    Model
    RS3 8P
    Silnik
    2.5 TFSI - CEPB (367 KM)
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Weź przestań 6mm2? Chyba miałeś na myśli 16mm2. Szczerze jeśli chcesz załatwić przetwornicę we wzmacniaczu to proszę próbuj. Szkoda czasu i auta na taką druciarnię. Kup normalne kable i zrób to jak się należy. I napisałem normalne kable, a nie zestaw aluminiowych drutów z allegro za 49.99 z przesyłką.

  10. #10

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jankus Pokaż post
    Weź przestań 6mm2? Chyba miałeś na myśli 16mm2.
    No nie żartuję:

    Podłączenie bieguna dodatniego / ujemnego
    - Zaleca się stosowanie przewodu o minimalnym
    przekroju 6 mm2

    Przekrój przewodu dodatniego i ujemnego nie może
    być mniejszy niż 6 mm2



    Ale okej rozumiem. Zwykłe kable do zasilania mam, ale liczyłem, że ktoś podpinał na ori kablach i będzie działać. No ale sygnał mogę wykorzystać z kostki? Tylko jak się do niej bezpiecznie dopiąć?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •