Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Pompka spryskiwaczy - wymiana

  1. #1
    Donator Akumulator >sebek<'s Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Zamość
    Auto
    Laleczka CBR / A4 1.8T Q
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    190 razy
    Podziękował
    67 razy

    Domyślny Pompka spryskiwaczy - wymiana

    W dniu dzisiejszym udalo mi sie dokonac wymiany pompki spryskiwaczy i postanowilem sie z Wami tym podzielic wymiana jest banalnie prosta i nawet tacy "mechanicy" jak ja dadza sobie z tym z pewnoscia rade

    czas naprawy: 30minut
    wymagane narzedzia: brak (ewentulanie klucz nasadowy "10" ale o tym pozniej)
    koszt: 60zl

    Pompke znajdziemy na zbiorniczku plynu:



    rozlaczamy kostke 1 oraz wezyki A (przedni spryskiwacz) i B (tylni spryskiwacz)



    i wyciagamy pompke ku gorze, nie powinna stawiac oporow nastepnie delikatnie wkladamy nowa, uwazajac zeby nie wepchnac gumowej uszczelki do srodka, podpinamy wezyki i kostke i to wszystko

    jesli jednak nieopatrznie wcisniemy gumowa uszczelke do zbiorniczka (tak jak ja to zrobilem) trzeba wymontowac zbiornik by ja wyjac. Do tej operacji bedzie potrzebny klucz nr "10" najlepiej nasadowy z dluga raczka. Kluczem tym odkrecamy nakretki ktore widzimy na zdjeciach:





    i wyciagamy do gory. Uszczelka wypadnie przez otwor ktorym wlewamy plyn. Dodatkowo by ulatwic sobie wyjecie zbiorniczka mozemy odkrecic filtr weglowy luzujac sruby widoczne na zdjeciu:



    a nastepnie wszystko montujemy w odwrotnej kolejnosci.







    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=085ea...978d595b989576
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 14:08

    Kiedy Facet mówi, że coś zrobi to to zrobi! I nie trzeba mu o tym co pół roku przypominać


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •