Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 109

Temat: niepokojący odgłos skrzyni biegów

  1. #31

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Czarter,
    Jeśli zgrzyt, wygląda na to, że synchronizatory biegu 2 są do wymiany.

    Niestety wymiana oleju w skrzyni nic nie daje...
    Kosztowna sprawa.

    Kilka tematów o tym jest już na forum.

    Pozostaje albo wymiana, albo umiejętne (sposobem) przełączanie biegów z 1 na 2.

  2. #32
    coupe2004's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wypowiadałem się niedawno w tym temacie i teraz mam kolejny problem ze skrzynią, ale tym razem ze wstecznym. Nie chce wsteczny załapać, dopiero po paru próbach wrzucenia załapuje, o co w tym chodzi?Czy to ma jakieś powiązanie z moim poprzednim problemem?Jak auto postoi jeden dzień to po odpaleniu wsteczny załapuje bez problemu, dopiero po jakimś czasie, kiedy przejade pare km wsteczny szwankuje prosze o pomoc bo to zaczyna być niepokojące a co za tym idzie, utrudniające prowadzenie auta ...
    NO BASS NO FUN

  3. #33
    wo1tek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ludwin
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cos do tematu posiadam skrzynie 6 biegowa jeżdżę autkiem juz dwa lata zauważyłem to po 3 miesiącach od kupna auta. Mam identyczne objawy co koledzy czyli po odpaleniu silnika jak jest zimny słychać lekki odgłos dzwonienia zgrzytania przy silniku jak silnik sie nagrzeje to jest to mniej odczuwalne. Byłem u Machnik nawet obstawiałem dwumas sprzęgła gdzie mechanik mi powiedział ze to nie sprzęgło. Stwierdził ze w modelach gdzie skrzynia jest ułożona już nie pamiętam jak ale inaczej niż standardowe  to tak się dzieje. Sprzęgła co mu przywiozłem na wymianę nowe ,LUK, okazało sie gorsze od mojego oryginalnego . Wyciągną mi skrzynie i stwierdził ze nie ma nic wspólnego sprzęgło to co mam i nadal używam w a3 jest w lepszym stanie niż to co mu przywiozłem nowe na wymianę i śmiało pohula jeszcze 100000km. Postawił diagnozę ze jest to po prostu zużycie materiału eksploatacja luz miedzy zębowy na zębatkach w skrzyni. Też mam to samo przy wkładaniu drugiego biegu czuje opór i lekki zgrzyt ale jak obroty schodzą do tysiąca to nawet ładnie się redukuje  tak jak było mówione trzeba sie przyzwyczaić i pamiętać umiejętne wkładać drugi bieg i jeździć do czasu jak nie siadzie do końca a późnej no cóż bolesne ale prawdziwe czyli regeneracja skrzyni albo wstawianie nowej. To tyle w temacie. Pozdrawiam!

  4. #34

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa ,częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    major dziękuje za informację, u mnie problem z czasem się nasilił tzn na 5 przełożeń z 1 na 2 przy 4 już skrzynia skrzypi. Rozmawiałem dziś z dwoma mechanikami, jeden powiedział mi za wymianę synchronizatora i robociznę 700 zł plus 700-800 zł jeśli drugi bieg będzie zjechany plus ewentualnie koszty "wałka". Drugi za samą robociznę krzyknał sobie 500 zł plus ja kupuje części, rozważam też zakup używanej skrzyni ( koszt od 1100 wzwyż ). Dziękuje jeszcze raz za pomoc

  5. #35
    pas5's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bern(Szwajcaria)
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Hej,
    - Rocznik auta 2001
    - Silnik 1.9TDI ASZ
    - Skrzynia 6 biegów (manualna oczywiście)
    - Przebieg ~180tys. km
    - Samochód nie chipowany..jeszcze

    Podobnego problemu nie znalazłem w tym wątku ani na forum więc go opisałem poniżej.

    Objawy:
    - stukanie "metaliczne głuche" występują TYLKO jeśli puszczam nogę z gazu przy wbitym biegu lub daję na luz(wtedy jakby troszkę mniej)
    - nie słychać go kiedy przyśpieszam(mocno lub lekko)
    - stukania to występują niezależnie od wbitego biegu
    - nie sprawdzałem czy stukanie występuje na wstecznym biegu..jakaś nieruchliwa ulica jest mi potrzebna do tego
    - wszystkie biegi wchodzą (tak jak dotychczas) "bardzo" lekko
    - podczas skrętów kołami przestaje stukać - stuka jedynie kiedy jadę "prawie" idealnie prosto
    - wydaje się że to w lewym(strona kierowcy) przednim kole, jednak koło było rozkręcone i łożysko jest całe/sprawne
    - auto było na podnośniku: przyśpieszanie, hamowanie, zmiana biegów i nic nie było słychać, czyli występuje to tylko "pod obciążeniem"
    - przestaje stukać jeśli naciskam na hamulec niezależnie od prędkości i biegu - chyba przez mniejsze obciążenie tego felernego elementu
    - hamulce sprawdzone(wymieniane tarcze i klocki rok temu) i tez nie są przyczyną
    - stuka z częstotliwością: 1 stuk na 1 obrót koła
    - przekładałem nawet całe koła(zimowe,letnie,zapasowe) żeby wykluczyć np. zniszczoną oponę/felgę

    Co to może być?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez pas5 - 26-03-10 o 12:39
    A3 1.9 TDI ASZ - 170KM/385Nm

  6. #36
    Brasil82's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Barwice
    Auto
    Było Audi A3, Było BMW E90, będzie...?
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    witam!! to i ja podlacze sie do tematu by nie zakladac drugiego. otoz jadac dzisiaj w trasie uslyszalem dziwny odglos tylko na 5 i 6 biegu, najbardziej przypominajacy szum ktory cichnie po puszczeniu gazu nie jest to co prawda uciazliwe bo dosc ciche jednak zaniepokoilo mnie to bardzo, dodam ze biegi ladnie wchodza i sprzeglo takze dobrze lapie. moje pytanie jest mianowice takie czym spowodowany jest ten szum? czy to cos powaznego i czy moge z tym dalej jezdzic z gory dzieki za odpowiedz. pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez Brasil82 - 26-03-10 o 16:54

  7. #37
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    pas5 Na Moje koślawe oko to któraś poduszka pod silnikiem jest zerwana i brak zaczepienia pod wpływem obciążenia unosi jedną częśc silnika do góry Podjedź do najbliższego mechanika jest to do sprawdzenia z 5 minut jak gość bedzie wiedział jak.

    Brasil82 Stawiam na łożysko sprzęgła, jeśli mam racje to neich sobie szumi bo wymiana wiąże się z wymianą swumasu no i sprzęgła bo jak już robić to robić wszytsko a po co po kilka razy rozkręcać.. Pozdrawiam i życze miłego weekendu
    Ostatnio edytowany przez etanol - 26-03-10 o 20:39 Powód: Głupota moja

  8. #38
    pas5's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bern(Szwajcaria)
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez etanol Pokaż post
    pas5 Na Moje koślawe oko to któraś poduszka pod silnikiem jest zerwana i brak zaczepienia pod wpływem obciążenia unosi jedną częśc silnika do góry Podjedź do najbliższego mechanika jest to do sprawdzenia z 5 minut jak gość bedzie wiedział jak.

    Brasil82 Stawiam na łożysko sprzęgła, jeśli mam racje to neich sobie szumi bo wymiana wiąże się z wymianą swumasu no i sprzęgła bo jak już robić to robić wszytsko a po co po kilka razy rozkręcać.. Pozdrawiam i życze miłego weekendu
    Cześć,
    Dzięki za odp. ale jednak się to troszkę zmieniło od ostatniego opisu...
    W piątek ,kiedy temperatura wzrosła powyżej 20'C, stukanie występowało nawet przy bardzo wolnej jeździe na "jedynce" jak również "na luzie".
    Obecnie objawy są następujące:
    - stukanie(wyraźne) "metaliczne głuche" występują przy wyższych temperaturach (obecnie >15'C) nawet na luzie
    - przestaje stukać jeśli naciskam na hamulec lub gaz, niezależnie od prędkości i biegu
    - stuka z częstotliwością: 1 stuk na 1 obrót koła - przetoczyłem autko w garażu przy wyłączonym silniku
    - jest to definitywnie od PRAWEJ strony(pasażera) i bardziej od strony skrzyni niżeli koła
    - wczoraj zrobiłem 400km i nie było NIC słychać - temp na zewnątrz ~8'C
    - dzisiaj podjechałem do mechanika i znowu cisza..muszę poczekać aż się zrobi znowu ciepło :]

    Może to przegub wewnętrzny...ale obawiam się, że to coś w skrzyni :]
    Pozdrawiam.
    A3 1.9 TDI ASZ - 170KM/385Nm

  9. #39
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    mam podobny objaw, doszedles kolego co to moze byc?
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

  10. #40
    olo_sl's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk
    Auto
    Audi A4 B7 2,7 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pas5 Pokaż post
    Cześć,
    Dzięki za odp. ale jednak się to troszkę zmieniło od ostatniego opisu...
    W piątek ,kiedy temperatura wzrosła powyżej 20'C, stukanie występowało nawet przy bardzo wolnej jeździe na "jedynce" jak również "na luzie".
    Obecnie objawy są następujące:
    - stukanie(wyraźne) "metaliczne głuche" występują przy wyższych temperaturach (obecnie >15'C) nawet na luzie
    - przestaje stukać jeśli naciskam na hamulec lub gaz, niezależnie od prędkości i biegu
    - stuka z częstotliwością: 1 stuk na 1 obrót koła - przetoczyłem autko w garażu przy wyłączonym silniku
    - jest to definitywnie od PRAWEJ strony(pasażera) i bardziej od strony skrzyni niżeli koła
    - wczoraj zrobiłem 400km i nie było NIC słychać - temp na zewnątrz ~8'C
    - dzisiaj podjechałem do mechanika i znowu cisza..muszę poczekać aż się zrobi znowu ciepło :]

    Może to przegub wewnętrzny...ale obawiam się, że to coś w skrzyni :]
    Pozdrawiam.
    Mam to samo tez głuchy stuk wymieniłem już poduszkę pod skrzynia i nic się nie zmieniło może trochę się wyciszyło. Kupilem teraz łożysko będę wymieniać we wtorek. Mechanik mi mówił ze coś ze skrzynia ale nie jest pewien ale podnosząc go na lewarku ewidentnie słychać łożysko koła tylko nie szumi a stuka. Stukanie niezależnie czy luz czy bieg i jaka prędkość czy sinik włączony czy wyłączony. Cykliczne pukanie. Pozdejmowałem wszystkie plastiki i dalej to samo. Wibracje czuć w podłodze.


    Jeżeli byl by przegub wewnętrzny czul byś na kierownicy.

Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •