Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 109

Temat: niepokojący odgłos skrzyni biegów

  1. #91

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Damianero123 Pokaż post
    Witam Panowie , mam taki problem dzisiaj jadąc coś zaczęło trzeszczeć/dygotać pod podłogą , dodam to że trzeszczenie nasila wraz ze zmiana biegów na wyższe . Jadąc na 6 zagłusza nawet radio . Dziękuję z góry za pomoc
    Przeguby wewnętrzne do sprawdzenia

  2. #92

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Wiam was.
    Mój problem wygląda następująco padło mi sprzęgło w mojej A3 1.8t jak ledwo dojechałem do mechanika o już strasznie dzwoniło nie dało się zmieniać biegów normalnie,
    wymieniłem komplet: łożysko, tarcza, docisk wszystko firmy LUK wymieniona została też łapa łożyska bo była pęknięta i myślałem że to ona dzwoniła. Zrobiłem ok 1k km i dzwonienie znów wróciło tylko bardzo cicho i tylko na biegu jałowym i przy puszczonym sprzęgle, wciskam sprzęgło i jest cisza, ktoś może miał podobny objaw ?

  3. #93

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ...
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Siemka, od dwóch lat posiadam audi a3 2002r po lift, z silniczkiem 1.8T 150hp, symbol silnika AUM, autko generalnie spisuje sie okej ostatnio mam pare problemow z nią i to coraz częściej coś sie psuje a że sie nie znam za bardzo to nie wiem co wymienić trzeba bo coś przy zmianie biegów puka i stuka, głuchy dźwiek, mam nagrane co to jest, tam jakaś wajcha pod filtrem powietrza jest i sie przesuwa i nie wiem czy to jest winowajcą i co z tym zrobić żeby biegi łagodnie bez stuków i fajnie wchodziły bez oporu bo czasem lekki jest że biegu sie nie da wbić.
    Dodatkowo chyba poduszka silnika jest rozwalona bo po odpaleniu auta za sekunde jest takie stukniecie mozna do zaobserwowac na załączonym niżej filmiku nagranym przez mnie, tym bardziej ta łapa troszke chodzi lekko na boki słabo widać to na filmie, podczas hamowania albo ruszania ostrzej to też są pukniecia to chyba poduszka?, prosze o pomoc.

    Filmik:

    Pozdrawiam!

  4. #94

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3 8l 1.9 TDI 165 KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny stuki i zgrzyty przy zmianie biegow (film)

    Witam. W mojej A3 1.9 TDI 130km ASZ 6-biegow pojawiły się nie tak dawno dziwne stuki i zgrzyty przy wrzucaniu biegów. W trakcie jazdy słychać zwłaszcza na niższych. Ale na zgaszonym silniku słychać juz na każdym. Zresztą poniżej link do filmu. Jakie mogą być przyczyny? Dziękuję za każdą odpowiedz. Dodam że w trakcie jazdy pojawiają się nie zawsze. Czasem nic nie słychać ale często jednak występują.
    Link


    - - - Aktualizacja postu - - -

    Nikt nic?

  5. #95
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karioka1962 Pokaż post
    Witam dołocze się do tematu problem z wyjąca skrzynia przy puszczonym gazie jest z łożyskiem na wałku atakującym w skrzyni biegów jest to częsty problem w audi
    Cytuj Oryginalnie napisane przez karioka1962 Pokaż post
    Tak własnie na tym polega usterka ze na małych obrotach słychać wyjącą skrzynie i biegi bez problemu wchodzą jak wcisniesz gaz wycie cichnie
    Witam,wymienial moze juz ktos to lozysko na walku atakujacym (problem dotyczy skrzyn 6-cio biegowych)

  6. #96

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Witam

    Żeby nie zaśmiecać forum nowym tematem postanowiłem odgrzać starego kotleta. Posiadam Audi A3 2001 rok 1.8t pod modyfikacjach (233KM i 367Nm). Dzisiaj pojawił się u mnie problem chyba ze skrzynią biegów ale nie wiem dlatego pytam. Przy zmianie z pierwszego na drugi bieg przy obrotach 4500+ lub przy redukcji z trzeciego na drugi na słychać chrobotnięcie i jest ewidentnie odczuwalne na lewarku. Proszę od jakieś podpowiedzi bo nie wiem na co się nastawiać. Skrzynia i sprzęgło są seryjne.

    Pozdrawiam

  7. #97
    Muzone's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Może synchronizator u Ciebie daje znać? U mnie jest to akurat z jedynki na dwójkę, zgrzyt niemiłosierny jakbym sprzęgła do końca nie wcisnął.. przy zmianie na wyższych obrotach aż uszy bolą.

  8. #98

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Chyba jest właśnie tak jak mówisz. Konsultowałem to z mechanikiem i powiedział, że problem jest na pewno związany ze skrzynią, bo jeśli by to było sprzęgło to problem by się pojawiał na pewno przy większości jak nie wszystkich biegach. On obstawia, że to właśnie synchronizator już jest wyząbkowany i się powoli kończy. Skrzynia pójdzie do naprawy.

  9. #99

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małomice/Zielona Góra
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny regeneracja skrzyni biegów "fuszerka" - prośba

    Witam,
    Panowie mam następujące pytanie. Zaznaczam, że średnio się znam na mechanice samochodowej. Jakiś czas temu oddałem samochód znajomemu mechanikowi żeby wymienił sprzęgło. Okazało się że muszę również wymienić/zregenerować skrzynie biegów bo niby jakieś bicie jest na wałkach i że nie ma sensu wymienić tylko sprzęgła. Okej, stanęło na regeneracji bo niby jakiś znajomek jego zajmuje się za małe pieniądze to zrobił. Wszystko zrobili skasowali półtora kapcia i już. Śmigało wszystko aż nagle coś mi ostatnio zaczęło stukać pod spodem akurat byłem w innym mieście oddałem do poleconego serwis i gościu mi pokazuje że mam fuszerkę odj*ebaną przy skrzyni biegów i że to to mi stuka (zdjęcie poglądowe załączam). Powiedział że narazie można jeździć ale trzeba się rozejrzeć za nową/używaną skrzynią. Zastanawiam się co dokładnie zostało tu odwalone bo chce iść się kłócic do tych moich pseudo mechaników, żeby pokryli część kosztów. I tu pytanie do was. Może ktoś bardziej doświadczony mi napisze co to właściwie jest. Proszę jeszcze o informacje czy warto regenerować to coś czy rzeczywiście szukać skrzyni. Z góry dziękuje za odpowiedź.

  10. #100

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ...
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Jak na moje oko to jest uwalone mocowanie poduszki skrzyni biegów ojojoj ;/ , temu ci stuka, widać ktoś nakrecił nakretke i smarknął spawem który z czasem właśnie odpadł.

  11. Podziękowania dla a3kuba za pomoc w problemie

    robroy_91 (14-04-17)

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •