Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 109

Temat: niepokojący odgłos skrzyni biegów

  1. #81
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    to jest otwor kontrolny,sluzy do ustawienia kola zamachowego na "punkt" podczas wymiany paska jak i calego rozrzadu.na kole zamachowym masz naciecie a w tym otworze jest nosek
    Who I am? I am a the Champion.

  2. #82
    cockoseq
    Guest

    Domyślny

    Odświeżę trochę temat, żeby nie zakładać nowego. Mam skrzynię DLP w 1.6 AEH, przy wrzuceniu piątego biegu, gdy puszczam sprzęgło i silnik zaczyna "ciągnąć" (nie wiem jak inaczej opisać ten moment z przejścia z wysprzęglenia na normalną pracę) słychać lekkie stuknięcie gdzieś z okolicy przodu. Dzieje się tam tylko przy piątce, przy ruszaniu ze skręconymi kołami też żadnych stuków nie ma. Jeżeli za szybko puszczę sprzęgło przy zmianie i lekko szarpnie to wtedy to stuknięcie jest głośniejsze a jak zmienię bieg płynnie, że nie czuć żadnych szarpnięć wtedy jest albo ledwie słyszalne albo go nie ma. Na innych biegach nawet przy szarpnięciach nie ma takiego stuknięcia. Nie wiem czy w dobrym temacie to umieściłem, bo nie wiem nawet czy to wina skrzyni czy czegoś innego.

  3. #83
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Synchronizator moze sie sypac. Ciezko stwierdzic ale na pewno wina lezy w skrzyni.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  4. #84
    cockoseq
    Guest

    Domyślny

    Nie wiem czy to może mieć z tym związek, ale zapomniałem dodać, że biegi wszystkie wchodzą tak jak by na dwa razy, bieg wchodzi na swoje miejsce i tuż przed zatrzymaniem lewarka jest wrażenie jak by znowu lekko w inne miejsce wskakiwał, taki lekki przeskok, nie potrafię tego lepiej opisać, mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi. Czasem, jak na dworze jest chłodniej, np wieczorem biegi wchodzą na jeden raz, od momentu pchnięcia lewarka do zatrzymania w pozycji końcowej nie ma żadnych oporów. Jak na mój gust nie powinno to być ze sobą związane, to chyba bardziej kwestia wybieraka i cięgien bo dwójka też ciężko wskakuje, jeśli się mylę, to wyprowadźcie mnie z błędu, pierwszy samochód i jeszcze nie wiem co jest normalne a co nie i czym się martwić a co zostawić na później a mechanik ze mnie jeszcze gorszy Olej był wymieniany przez poprzedniego właściciela dwa lata temu, również forumowicz więc chyba fuszerki żadnej przy tym nie odwalił ze złym olejem.

  5. #85

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    Objaw ten występuje tylko na pierwszym biegu. Dźwięk ten wydobywa się ze skrzyni a dokładnie z wybieraka. Wystarczy , że lekko go odchyle w prawo dźwięk znika. Olej wymieniony na nowy. Czy może to być wina synchronizatora.

    http://zapodaj.net/b1adc490b640b.jpg.html


  6. #86

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam panowie ostatnio miałem malwy poślizg i zarzuciło mnie w prawo a potem w lewo i stuknięciem leku z barierkę lewą lampa i nadkolem a teraz mam taki problem ze podczas jazdy na biegu bez gazu czy tez ze wciskanym sprzęgłem lub na luzie słychać stukanie jakby lelie tarcie mechanik stwierdził ze to jakieś górne łożysko czy możne mi ktoś powiedzieć czy opłaca się to regenerować czy lepiej szukać nowej skrzyni teraz mam skrzynie EMR bo we wcześniejszej DBZ poleciały mi setery czy coś takiego. Powiedział ze możne przeprzełoży łożysko ze starej do tej EMR co jest możecie coś dodoradzić a co powiecie o FZD skrzyni zamiast DBZ bo jest ciężko dostepna
    Ostatnio edytowany przez 88kamil - 27-07-12 o 22:34
    zarabiaj pieniądze

  7. #87

    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Podpinam się pod temat. U wszystkich( większości ) z was dziwne odgłosy cichną po wciśnięciu sprzęgła. Natomiast u mnie pojawiło się dziwne furczenie podczas jazdy ale tylko podczas zmiany biegów po wciśnięciu sprzęgła, dźwięt ten zanika wraz z opadającymi obrotami silnika. Na biegu jałowym silnik pracuje równo i cicho ( nomoże czasami słychać EGR) i nic nie słychać podczas wciskania sprzęgła.
    Co to może być, dodam , że łożysko hydrauliczne sprzęgła było wymienione.

  8. #88
    hemp's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    od momentu kupna wystepuje taki dziwny dzwiek tylko na pierwszym biegu powyzej 2 tys obrotów (niewazne czy jade powoli czy depne)

    dzwiek jest podobny do dzwieku Kompressssora xDD

    objaw jest tylko na pierwszym biegu jak wrzuce drugi bieg to wszystko kompletnie zanika.


    pytam sie czy warto drazyc ten temat ale czy to moze byc cos powaznego ?

  9. #89

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Zmiana biegów

    Witam Panowie , mam taki problem dzisiaj jadąc coś zaczęło trzeszczeć/dygotać pod podłogą , dodam to że trzeszczenie nasila wraz ze zmiana biegów na wyższe . Jadąc na 6 zagłusza nawet radio . Dziękuję z góry za pomoc

  10. #90

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radomsko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam posiadam audi a3 z 1999 roku. Mam bardzo podobny problem ostatnio wracając usłyszałem dzwine stukanie gdy hamuje silnikiem. Stukanie występuje tylko na 4 i 5 biegu gdy dodaje gazu albo wciskam sprzęgło cichnie. Proszę o pomoc może się już spotkał z czymś takim.

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •