Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokazane rezultaty 101 do 109 z 109

Temat: niepokojący odgłos skrzyni biegów

  1. #101

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małomice/Zielona Góra
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    w takiej sytuacji rzeczywiście muszę szukać skrzyni biegów, jeżeli niedawno tą mi regenerowali? Czy można coś z tym zrobić?

  2. #102

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam, opisze tutaj mój problem. Może pomożecie, bo już mam dosyć tego auta. Mianowicie, miesiąc temu podczac wrzucania z jedynki na dwójkę coś mi glośno stuknęło i tak jakby przyblokowało na ułamek sekundy koła, ale auto jechało dalej normalnie, nic sie nie działo. Pojezdziłem tak z 5 dni i wtedy podczas jazdy na wstacznym znowu coś mocno uderzyło i przyblokowało koła. Sprawdziłem czy nie ma żadnych wycieków, nie było, więc pojechałem dalej. Ale podczas jazdy do przodu było słychać takie cykliczne uderzanie, jakby metalu o metal. Podjechałem do mechanika, stwiedził że wysypały sie nity w skrzyni i jest do wymiany. Ok, kupiłem regenerowaną skrzynie, bez nitów, na śrubach. Wymienił mi ją, oddał auto mówiąc że wszystko jest ok. Ale nie było ok, podczas jazdy, niezależnie od biegu, czy sprzęgła słychać takie chrobotanie, jakby jakieś trybo tarło o trybo, dźwięk jest zależny tylko od szybkości i może minimalnie bardziej to słuchać podczas skręcania. Pojechałem spowrotem do mechanika, powiedział ze skrzynia widocznie zle zregenerowana. Miałem na nią gwarancje więc koles który mi ją sprzedał dał mi jeszcze jedną. Mechanik mi ją jeszcze raz wymienił, oczywiscie nie za darmo, ale chrobotanie dalej zostało, mechanikowi skończyły sie pomysły, koleś od skrzyni mi gwarantuje że nei mozliwe ze dwie skrzynie wydają identyczny dźwiek. Wczoraj wymieniłem prawy przegub wewnętrzny bo miał przerwaną osłonę, ale to nic nie pomogło. Macie może jakieś pomysły? Może ktoś pomoże, bo już mi sie wszystkiego odechciało. Zapłaciłem już ponad 1600zł a auto dalej nie jest sprawne.

  3. #103

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DKL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam , mam pewien problem, mianowicie od dłużego czasu rzęziło mi na półsprzęgle , mechanik stwierdził ze kolo dwumasowe do wymiany. OK zdecydowalem ze wstawie zregenerowane. oczywiscie caly komplet. odebrałem auto , wszystko było super , zadowolony byłem i po około 800km dalej to samo. Oddałem do warsztatu tego samego na gwarancje , ponoć rozebrali i stwierdzili ze to wina skrzyni biegów , ze do wymiany. Nagrałem poniżej filmik odgłosów. Ogólnie na luzie, bez sprzegła slychac lekko , na półsprzegle głosno a po wcisnięciu nie slychac nic. pozdrawiam

  4. #104

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Question Stuki podczas zmiany biegów, poduszka, przegub, wysprzęglik?

    Witam serdecznie,

    Mam nie lada problem z moim A3 8L 1.9 TDI, silnik ASV .
    Wrzucam bieg pierwszy, ruszam, wszystko jest wporządku, wciskam sprzęgło aby zmienić bieg na drugi, wrzucam drugi bieg, puszczam sprzęgło i pojawia się stuk. Mniej więcej wygląda to tak jakbym nie potrafił zmieniać biegów i gwałtowanie puszczał sprzęgło, zauważyłem, że im wolniej puszcze sprzęgło, tym stuk jest minimalnie odczuwalny lub go nie ma, jeśli gwałtowniej wcisnę sprzęgło, nawet przy ok 3 tys. obr. gwałtownie wysprzęgle auto, pojawia się stuk (nie mówimy tu o strzałach ze sprzęgła, raczej o normalnej lecz nie mozolnym wyciskaniu sprzęgła). Stuk jest bardziej odczuwalny przy niskich biegach jak 1, 2 czy 3. Stuk ten nie jest raczej metaliczny, przypomina dźwięk jakby coś oddało. Czasami również pojawia się problem z wrzuceniem pierwszego biegu tzn. stoję na parkingu, samochód odpalony, wciskam sprzęgło, próbuje wrzucić jedynkę i wchodzi mi tak jakby do połowy i wyczuwalny jest opór na lewarku biegów, nie wskoczy na swoje miejsce.

    Dodam też, że ubiegłej zimy miałem problem z biegami, ciężko wchodziły, podczas wrzucania na dwójkę przy zimnym silniku często lewarek był jakby (gumowy) tzn. podczas wrzucania na dwójkę, samoczynnie odciągał moją rękę na luz i pojawiał się zgrzyt.

    Panowie, liczę na Waszą pomoc, poradę - gdzie może leżeć problem, co sprawdzać oraz w jaki sposób diagnozować?




    Pozdrawiam
    Dinek
    Ostatnio edytowany przez Dinek - 06-06-18 o 22:59

  5. #105

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Ktoś, coś?

  6. #106

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Witam, w linku przesyłam filmik przedstawiający prawą półoś napędową. Czy ma on być aż tak duży?

    http://uploadfile.pl/pokaz/1464894---hxal.html

  7. #107

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Problem ze skrzynią biegów

    Witam

    Od jakiegoś czasu nasila mi się problem ze skrzynią biegów w mojej Audi. Mianowicie, gdy mam wciśniete sprzęgło to wszystko jest ok ale już gdy puszczę je przy ruszaniu lub na postoju słychać dziwny dźwięk coś jak tykanie lub takie delikatne stukanie. Może sprzęgło jest tutaj w tym przypadku tez winne ?

  8. #108

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Padający dwumas? a może coś innego?

    Witam Wszystkich.
    Mam pewien problem z którym nie mogę się uporać. Moje auto to Audi A3 8L 1.8t AGU 97r. 150km, wydaje mi się że kończy się dwumas, ale nie jestem 100% pewny.
    Objawy i spostrzeżenia:
    1. Na zimnym silniku przy odpalaniu słychać dziwne dźwięki(chociaż nie zawsze), stukanie, chrobotanie, dziwne szumienie i drżenie. Na rozgrzanym nie ma tego problemu.
    2. Podczas jazdy od około 1.5k-2.5k obrotów te dźwięki słychać najbardziej. Co ciekawe przy skręcaniu w lewo dźwięk się znacznie nasila, można to odczuć zwłaszcza na rondach, a przy skręcaniu w prawo praktycznie całkowita cisza.
    3. Gdy podczas jazdy rozłączę napęd(wciskam sprzęgło albo wrzucam na luz) dźwięki ustają.
    4. Ogólnie wydaje mi się że dźwięk pracy silnika się zwiększył, chociaż nie jest to jakaś wielka różnica niż to co było kiedyś.
    5. Ciężko wchodzą poszczególne biegi(chociaż od kiedy mam to auto to był z tym problem, nie wiem czy to ma związek). Poza tym pedał sprzęgła jest strasznie twardy, ale łapie dobrze, nie ma z nim problemu.
    6. Na postoju na odpalonym zimnym silniku czuć że auto delikatnie drży(1.4k-2.2k obrotów wyczuwalne najbardziej), na wolnych obrotach prawie nic nie słuchac i czuć, dopiero po wciśnięciu pedału gazu. Gdy silnik się rozgrzeje dźwięki cichną.

    Te dzięki są ogólnie bardzo podobne do huczącego łożyska, na początku myślałem że to własnie wina łożysk, ale po wymianie dwóch jest nadal to samo.
    Dodam jeszcze że to napewno nie żadne dźwięki z zawieszenia, miesiąc temu były wymieniane tulejki i sworznie, poduszki silnika i skrzyni też myślę że są w dobrym stanie(w marcu robiony rozrząd i wszystko było oglądane).
    Ktoś potwierdzi moje objawy i obawy? Padający dwumas czy może coś innego? Jeśli tak to co to może być?
    Chyba wszystko napisałem, jak coś sobie jeszcze przypomnę to dopiszę. Proszę o komentowanie i pomoc w tym temacie. Pozdro

    PS. Mam jeszcze parę pytań związanych z moim Audi, ale nie wiem czy pytać o to w tym temacie.

    edit: Ktoś coś?
    Ostatnio edytowany przez Virus.C9 - 15-07-19 o 22:56

  9. #109

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Zapowiedź awarii skrzyni biegów?

    Witam serdecznie.
    Obecnie posiadam Audi A3 8L 1,8 APG z 2001r.
    Chciałbym prosić forumowiczów o radę ponieważ szczerze nie mam pojęcia o co chodzi.
    Około miesiąca temu włączając się do ruchu- w miarę dynamicznie- w skrzyni biegów coś jakby się przyblokowało.
    Ogólnie biegi wchodziły bez problemu aczkolwiek na biegach od 1-5, za wyjątkiem wstecznego z okolic tunelu środkowego dochodził dźwięk przypominający sytuację kiedy zęby jednej zębatki nie trafią w rowki drugiej. Całość połączona z intensywnymi wibracjami. Zjeżdżając z górki coś się odblokowało i sytuacja minęła.
    Byłem u mechanika jednak ten nie stwierdził żadnych nieprawidłowości ze strony skrzyni. Osobiście słyszę od czasu do czasu podobny dźwięk podczas ruszania z jedynki i popuszczania sprzęgła.
    Ponadto, może to będzie mało profesjonalny opis, ale gdy kręcił jednym kołem przednim, to równoległe obracało w tą samą stronę. W autach, z którymi spotykałem w takiej sytuacji to równoległe obracało się w stronę przeciwną. Czy to może być uszkodzony dyferencjał bądź może mieć związek ze skrzynią?
    Ogólnie to wyszły jeszcze luzy z przegubami: wewnętrznym i zewnętrznym (na podnośniku) natomiast na parkingu i przy łukach na obwodnicy, żadnych objawów mechanik nie stwierdził.

    Tutaj pytanie do Was, czy szukać używanej skrzyni do wymiany, czy powyższe mogło być spowodowane czymś innym. Ogólnie samochód jeździ wzorowo toteż mam zagwozdkę czy wymieniać wszystko po kolei czy czekać aż coś padnie i wyjdzie z czym dokładnie jest problem (wolałbym na darmo nie wymieniać na chybił-trafił). Aczkolwiek wizja rozkraczenia się autem na trasie jest mało zachęcająca .

    Pozdrawiam!

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •