Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 109

Temat: niepokojący odgłos skrzyni biegów

  1. #11
    karioka1962's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    tychy
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam dołocze się do tematu problem z wyjąca skrzynia przy puszczonym gazie jest z łożyskiem na wałku atakującym w skrzyni biegów jest to częsty problem w audi .

  2. #12
    Rolek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Złocieniec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Ja mam tak ze rozpedzam auto dajmy na to na 3 biegu i jak puszcze gaz i auto zwalnia na tym biegu to przy obrotach zbilzajacych sie do 1tys obr. slychac wycie. Przy rozpedzaniu i wyzszych obrotach nic nie wyje. Czy to normalne? Biegi wchodzą bardzo lekko, sprzegło bierze bardzo dobrze.
    http://images23.fotosik.pl/101/2759d8f092dd6c63.jpg

  3. #13
    Warhammer's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraina smoków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    156 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez goochones Pokaż post
    witam
    mam taki sam problem jak wy,
    kupiłem audiczke 1.6 motor 2 tyg temu i słysze taki delikatne wycie skrzyni przy dodawaniu gazu szczegolnie od 3 biegu w zwyz i niepłynnie wchodzą biegi,wymieniłem olej i niema polepszenia.podobno w tych skrzyniach była wada jak pisał kolega Bosal trzeba zastapic nity na sruby,czy tez wada łożyska,czy ktos znalazł przyczyne tego wycia,czekam bo nie wiem czy nie szukac nowej skrzyni po lifcie
    Była seria w 1.6 gdzie były nity ale to niewyło tylko koło sie zrywało i wywalało obudowe zamieniano je srubami utwardzanymi i po bulu ale skrzynia niewyła

  4. #14
    karioka1962's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    tychy
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Tak własnie na tym polega usterka ze na małych obrotach słychać wyjącą skrzynie i biegi bez problemu wchodzą jak wcisniesz gaz wycie cichnie

  5. #15
    Maciek84's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    ja mam pytanie a jak ma się takie wycie tylko na 1dynce mam to czy jazda nie zaszkodzi tzn czy sie nic nie rozleci bo w sumie to od początku tak mam i nic sie niepokojącego nie dzieje

  6. #16

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Ja również przyłącze się do tematu...

    Moja skrzynia w 1.8t tłucze sie jak puszczam sprzęgó słychac to na wolnych obrotach, jeżeli wcisne sprzęgło wszystko cichnie, są 3 diagnozy u kilku mechaników jednak koszt mnie jak narazie nie przekonuje do naprawy, jeżedze tak juz 60tys bo odkąd kupiłem moja a3.
    1- koło dwumasowe, tylko nie wiem na skutek czego mogło się uszkodzić
    2- łożysko sprzęgła
    3-łożysko w skrzyni które po wcisnieciu sprzęgła zostaje podparte w innym miejscu

    Dodatkowym objawem jest to że jeżeli cofam po górkę zwłaszcza z dużym obciążeniem(np. w 4 osoby) puszczając sprzęgło i również na już puszczonym słychać wycie ale naprawdę gośne i każdy na nie zwraca uwagę i pyta czy wszystko działa.

    Moze byc dojechane sprzęgło auto ma 220tys ale jak narazie nic nie slizga.

    może to was na coś nakieruje,
    pozdrawiam

  7. #17

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kolo lublina
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fana3 Pokaż post
    Moja skrzynia w 1.8t tłucze sie jak puszczam sprzęgó słychac to na wolnych obrotach, jeżeli wcisne sprzęgło wszystko cichnie, są 3 diagnozy u kilku mechaników jednak koszt mnie jak narazie nie przekonuje do naprawy, jeżedze tak juz 60tys bo odkąd kupiłem moja a3.
    1- koło dwumasowe, tylko nie wiem na skutek czego mogło się uszkodzić
    2- łożysko sprzęgła
    3-łożysko w skrzyni które po wcisnieciu sprzęgła zostaje podparte w innym miejscu

    Dodatkowym objawem jest to że jeżeli cofam po górkę zwłaszcza z dużym obciążeniem(np. w 4 osoby) puszczając sprzęgło i również na już puszczonym słychać wycie ale naprawdę gośne i każdy na nie zwraca uwagę i pyta czy wszystko działa.

    Moze byc dojechane sprzęgło auto ma 220tys ale jak narazie nic nie slizga.

    może to was na coś nakieruje,
    pozdrawiam
    kolego miałem prawie identyczne objawy jak u ciebie mi jeszcze dwumas tłuk się i cała buda się trochę tłukła. Tak jak u mnie pewnie masz sprzęgło z dwumasem + łożysko sprzęgła do wymiany. Ale mój mechanik mówił abym jeździć do końca aż się sypnie no i przejeździłem tak z rok i właśnie przed samymi świętami się wysypało
    Ale teraz wszystko pięknie chodzi ))
    Audi A3 1,9 TDi AHF 81kW

  8. #18

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gloni Pokaż post
    kolego miałem prawie identyczne objawy jak u ciebie mi jeszcze dwumas tłuk się i cała buda się trochę tłukła. Tak jak u mnie pewnie masz sprzęgło z dwumasem + łożysko sprzęgła do wymiany. Ale mój mechanik mówił abym jeździć do końca aż się sypnie no i przejeździłem tak z rok i właśnie przed samymi świętami się wysypało
    Ale teraz wszystko pięknie chodzi ))
    Mam nadzieje ze to tylko lozysko a nie wszystko,ale tak czy inaczej na jakich częściach robiłeś i z ciekawosci jaki był koszt całości? Myslalem zeby sprowadzić sobie szprzęgło+koło+docisk firmy F1 z USA bo caly koszt to tyle ile u nas samo sprzęgło z dociskiem,ale czy ktoś coś o tym slyszał?
    pozdrawiam

  9. #19

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi A3 1.8 2000
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    witam
    mam podobne objawy, to znaczy jeżeli np chce zahamować silnikiem na 2, to zaczyna mi dość głośno wyć, dziś jak chciałem podjechać pod małą górkę i dałem za dużo gazu to to samo. Mam dwa pytania:
    1) Mam 1.8T quattro 150 km domyślam się że przez 4x4 sprzęgło obrywa trochę bardziej bo musi większy moment przełożyć - jak bardzo to wpływa na szybkość "dojechania" sprzęgła?
    2) Jakie są mniej więcej koszta wymiany sprzęgła, oraz ile to godzinowo zajmuje? bo jestem trochę w kropce - miałem jutro jechać w góry około 200 km tam i z powrotem i boje się że jak nie dystans, to lekki podjazd mnie wykończy

    proszę o szybką odpowiedź, dzięki!

  10. #20

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez polaczek Pokaż post
    witam
    mam podobne objawy, to znaczy jeżeli np chce zahamować silnikiem na 2, to zaczyna mi dość głośno wyć, dziś jak chciałem podjechać pod małą górkę i dałem za dużo gazu to to samo. Mam dwa pytania:
    1) Mam 1.8T quattro 150 km domyślam się że przez 4x4 sprzęgło obrywa trochę bardziej bo musi większy moment przełożyć - jak bardzo to wpływa na szybkość "dojechania" sprzęgła?
    2) Jakie są mniej więcej koszta wymiany sprzęgła, oraz ile to godzinowo zajmuje? bo jestem trochę w kropce - miałem jutro jechać w góry około 200 km tam i z powrotem i boje się że jak nie dystans, to lekki podjazd mnie wykończy

    proszę o szybką odpowiedź, dzięki!
    Witam, co do redukcji z wuciem na 2 to tez tak mialem ale tylko raz, koszt wymiany sprzegła z dociskiem plus robota to jakies z grubsza 1000zł, mysle ze jeżeli sprzego się nie ślizga tylko wyje, ale jak dodajesz gazu to samochód przyspiesza a nie tylko rosna obroty to jest ok, odkad mi tak zawyło to juz chyba z 20 tys zrobilem i nic. Ja bym jechał 1000 nie chodzi piechotą. a 4x4 masz itak haldex wiec dołancza się tylko wtedy jeżeli przednie koła sie ślizgną wiec co do zywotnosci sprzęgła to nie ma dużego znaczenia, ale robota moze byc jeszcze droższa bo z tego co wiem to w quattro zawsze wiecej licza mechesi.
    pozdrawiam

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •