Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 109

Temat: niepokojący odgłos skrzyni biegów

  1. #21

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kolo lublina
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Co do kosztów to ja zapłaciłem 800zł z max_zniżkami i po znajomości robione. Tylko zamiast dwumasa wstawiłem zwykłe jednomas. I jestem ******ście zadowolony . Samochód chodzi cicho może jak dwumas jest sprawny to ciszej jeszcze chodzi, ale jak u mnie był w opłakanym stania to strasznie się tłukło biegi ciężko wchodziły . A teraz jak masełko wchodzą biegi i wydaje mi się lepiej się pobiera. Jeśli bym robił bez znajomości to sprzegło+dwumas+łożysko i robocizna to tak do 2000zł bym musiał szykować bo tak gdzieś kolega mi mówił ze wychodzi

    I również polecam jak wam sie sypnie dwumas to zakładajcie jednomas niższe koszty i wytrzymalsze
    Ostatnio edytowany przez gloni - 30-12-09 o 11:58
    Audi A3 1,9 TDi AHF 81kW

  2. #22
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Warhammer Pokaż post
    Była seria w 1.6 gdzie były nity ale to niewyło tylko koło sie zrywało i wywalało obudowe zamieniano je srubami utwardzanymi i po bulu ale skrzynia niewyła
    Warhammer przeżyłem ten problem jak atak rozerwał mi skrzynię, co do nitowanych skrzyń są dużo lepsze i lepiej tłumią hałas, jeśli chodzi o łożysko oporowe to wiadomo szybko się wyrabia

  3. #23

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam mam mały problem który pojawił się z jakieś 3 dni temu, gdy wrzucam 1 bieg strasznie zaczyna coś zgrzytać w skrzyni gdy ruszam na pozostałych śmiga bez problemu. planowałem na jutro wyjazd i nie bardzo wiem czy moge jechać spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem?
    Ostatnio edytowany przez netes - 02-01-10 o 16:05

  4. #24

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Witam.

    Również mam mały problem z moją skrzynią 6 biegową skrzynią, tak jak już ktoś pisał na 3 biegu po puszczeniu gazu, kiedy obroty silnika spadają do 1000 obrotów słychać dość głośne wycie, czy ktoś wie czym może ono być spowodowane?

    Pozdrawiam.

  5. #25
    coupe2004's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja równiez mam problem ze skrzynią biegów, gdy chce wrzucic drugi bieg to skrzynia jakos dziwnie trzeszczy, z pozostalymi biegami nie ma tego problemu. Jak sie wolno tocze to z trójki na drugi bieg wszystko jest ok, a jak bede jechal troszke szybciej i chce wrzucic z trójki na dwojke to to slysze wlasnie ten zgrzyt... Co to moze byc?Z góry dziekuje
    NO BASS NO FUN

  6. #26

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1,8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    A ja mam pytanie troszke z innej beczki
    Czy zauwazyliscie moze z rana, po odpaleniu silnika taki dziwny poglos skrzyni biegow.
    Takie naprawde delikatne huczenie - trzeba wylaczyc w aucie radio, nawiewy i wtedy to slychac. Po wcisnieciu sprzegla znika.
    Jak sie pusci to slychac. Ten poglos slychac do pewnego momentu, az sie silnik nagrzeje.
    Pozniej nie wystepuje.
    Zuwazylem to u siebie przy okazji niskich temperatur.
    W sumie juz jezdze dwa lata tym autem ale nie kojaze tego odglosu z zeszlej zimy.

  7. #27

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa ,częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Mam podobny problem, gdy wrzucam z jedynki na dwójkę czuję na dźwigni biegów opór i charakterystyczny zgrzyt, podczas redukcji z 3 na 2 bieg i na innych nie ma tego dźwięku, zmieniłem wczoraj olej w skrzyni i niestety mam wrażenie że jest gorzej, czy Ktoś wie co to może być ?

  8. #28

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    esamolocik ja mam dokładnie taki sam problem , u mnie tez slychac taki dzwiek jak by łożysko huczało, po nocy jeszcze jak był mróz to rano słychac dobitnie dopiero jak nacisne sprzeglo to przestaje ale ja puszczam to znow słychać dopiero jak sie silnik rozgrzeje to przestaje albo jak szybko i energicznie puszcam i naciskam sprzegło przez jakis czas to dzwiek słabnie, tak jak by sie cos (łożysko w skrzyni?) układało/ wyrównywało/docierało co to moze byc nie mam pojecia jezdze z tym juz drugi rok;] i czekam az samo wyjdzie

  9. #29

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1,8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    he, he, to ten dzwiek u mnie wystapil dopiero tej zimy. Wczesniej tego nie slyszalem.
    Tez po rozgrzaniu silnika i/lub skrzyni ten dzwiek znika. Mysle ze nie ma co sie narazie tym przejmowac i wpedzac w koszta.
    Choc tez mam wrazenie ze jak jezdze to delikatnie slychac skrzynie biegow - cos tak jakby sie jechalo szybko na wstecznym przy czym dzwiek jest duzo, duzo slabszy, ale jednak slyszalny.
    Przypuszczam ze to kwestia jakiegos lozyska.

  10. #30

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa ,częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Odgłos trochę zanikł, wrzucam teraz dwójkę nie przeciągając za bardzo na jedynce, w sumie tylko ruszam na 1 a później od razu zapinam 2 i trochę pomogło ale nadal nie wiem co to jest.

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •