Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 61

Temat: Likwidacja szkody nie z mojej winy - jak najlepiej to załatwić ?

  1. #11
    Robax's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    87 razy
    Podziękował
    70 razy

    Domyślny

    Panowie z tym ASO to ostrożnie Wolał bym oddać samochód do znajomego mechanika/blacharz i wiem co mi powsadza i jak to zrobi niż do ASO ;0

  2. #12

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    No tak, ale jak po jakimś czasie np. lakier Ci popęka to idąc do Pana Staszka do garażu powie że to nie jego wina, a w ASO będziesz miał większe pole popisu do reklamacji, poza tym druga sprawa nie trzeba się bujać po części tylko biorą z magazynu.

  3. #13

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rob18 Pokaż post
    No tak, ale jak po jakimś czasie np. lakier Ci popęka to idąc do Pana Staszka do garażu powie że to nie jego wina, a w ASO będziesz miał większe pole popisu do reklamacji, poza tym druga sprawa nie trzeba się bujać po części tylko biorą z magazynu.
    Jassssne, wrócisz z reklamacją to powiedzą Ci że źle myłeś czy coś innego wymyślą....polecam program turbo kamera tam opisują tematy ASO . A co do części to myślisz że mechanik części sobie nie załatwi???

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  4. #14
    Borsuk75's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ksawerów
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam.
    Ja w ostatnim czasie również miałem kolizję, właściwie drobne otarcie lakieru na zderzaku. Sprawca (motocyklista) podobnie jak u kolegi również był ubezpieczony w Allianz.
    Nie do końca byłem przekonany, że robię dobrze, ale poszedłem do ASO w Łodzi.
    Musiałem trochę pochodzić wokół tematu pomarudzić i w konsekwencji jestem bardzo zadowolony. Pomogli załatwić dwie nowe opony (w kolizji jedna została przecięta). Bardzo ładnie pomalowali calutki zderzak.

    Sugestia dla jarus`a:
    Jeśli się zdecydujesz na ASO to możesz pisać do Alianz za pośrednictwem Serwisu o auto zastępcze na czas naprawy. Trzeba mieć tylko dobre uzasadnienie na to, że auto jest niezbędne. Nie koniecznie musi to być wóz firmowy. Moja A3 nie "pracuje"

    Finalnie podpisałem fakturę dla Allianz na ponad 3 tysiaki. Nikt by nie dał za taką szkodę takiej kasy. Tak więc wydaje mi się że jest to dobre rozwiązanie, bo ostatecznie za coś to OC płacimy.

  5. #15
    arielka's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Ostróda/Iława
    Auto
    różne, różniste...
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Wybór bezgotówkowej naprawy sprowadza się do pewnego rodzaju niewiedzy...
    Otóż, wybierając wariant kosztorys, to my otrzymujemy ocenę techniczną bądź protokół szkody, kolejno, jeśli o to zadbamy - kalkulację, w związku z którą mamy świadomość co zakwalifikowano do wymiany, co do naprawy, itd.
    Kiedy jednak serwis wkracza jako trzeci podmiot, owszem, to on martwi się o uzyskanie odszkodowania na podstawie cesji, ale skąd wiemy co nam naprawią, a co wymienią...
    Tylko pierwsze wrażenie rozliczenia bezgotówkowego jest dobre. W efekcie może się okazać, że pojazd został przywrócony do stanu sprzed szkody, ale w jakim stopniu...
    To wie tylko serwis i TU.
    Mamy oczywiście prawo domagać się wglądu do faktury, itd., ale czy ona pokrywa się z rzeczywistością...
    j.w.
    Osobiście radzę (jako rzeczoznawca i likwidator), wybierajmy najpierw kosztorysowe rozliczenie szkody, jak nam się nie "spodoba", na bazie OT lub protokołu zróbmy kosztorys w zaprzyjaźnionym serwisie/warsztacie i domagajmy się wówczas wypłaty należnego odszkodowania, ostatecznie na podstawie kalkulacji sporządzonej przez rzeczoznawcę lub/i faktur.
    Przypominam jeszcze o możliwości domagania się rynkowego ubytku wartości po szkodzie !!!
    Ostatnio edytowany przez arielka - 20-08-10 o 15:11
    BFC 2.6, A4 B6 3.0, A4 B7 2.0, TE510

  6. #16
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez arielka Pokaż post
    Wybór bezgotówkowej naprawy sprowadza się do pewnego rodzaju niewiedzy...
    Otóż, wybierając wariant kosztorys, to my otrzymujemy ocenę techniczną bądź protokół szkody, kolejno, jeśli o to zadbamy - kalkulację, w związku z którą mamy świadomość co zakwalifikowano do wymiany, co do naprawy, itd.
    Kiedy jednak serwis wkracza jako trzeci podmiot, owszem, to on martwi się o uzyskanie odszkodowania na podstawie cesji, ale skąd wiemy co nam naprawią, a co wymienią...
    Tylko pierwsze wrażenie rozliczenia bezgotówkowego jest dobre. W efekcie może się okazać, że pojazd został przywrócony do stanu sprzed szkody, ale w jakim stopniu...
    To wie tylko serwis i TU.
    Mamy oczywiście prawo domagać się wglądu do faktury, itd., ale czy ona pokrywa się z rzeczywistością...
    j.w.
    Osobiście radzę (jako rzeczoznawca i likwidator), wybierajmy najpierw kosztorysowe rozliczenie szkody, jak nam się nie "spodoba", na bazie OT lub protokołu zróbmy kosztorys w zaprzyjaźnionym serwisie/warsztacie i domagajmy się wówczas wypłaty należnego odszkodowania, ostatecznie na podstawie kalkulacji sporządzonej przez rzeczoznawcę lub/i faktur.
    Przypominam jeszcze o możliwości domagania się rynkowego ubytku wartości po szkodzie !!!

    Miałem stłuczke, koszty są pokryte z OC sprawcy w Generali.
    Wyceniał szkode ktoś od nich, porobił zdjecia i otrzymałem już kasę na konto.
    Czy moge jeszcze sie odwoływać jeśli uważam że to zbyt mała kwota ?
    Mam uszkodzony zderzak przedni (tylko część dolna zderzaka w ASO ok. 200zł) i wgnieciony błotnik przedni (w ASO już nie pamietam ale chyba ok. coś ok 500-700zł). Wycenili to na 750zł. Wg mnie troche mało, a gdzie lakierowanie i utrata wartości ?
    Co prawda nie robie tego bo lakier mi nie odprysnął i chce pozostawić ORY lakier ale myśle że za mało to wycenili.
    Było: A3 8L 1.9 TDI 110KM,
    Było: A3 8P 2.0 TDI 140KM, BKD
    Było: A4 B6 Avant 1.9TDI 170KM i 380Nm AVF+
    jest: A3 8P 2.0 TDI 170KM BMN
    jest: A4 B7 2.0 TDI 170KM BRD

  7. #17
    woodycr's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy Las/Poznań
    Auto
    BMW Tez 3:)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez julo23 Pokaż post
    Miałem stłuczke, koszty są pokryte z OC sprawcy w Generali.
    Wyceniał szkode ktoś od nich, porobił zdjecia i otrzymałem już kasę na konto.
    Czy moge jeszcze sie odwoływać jeśli uważam że to zbyt mała kwota ?
    Mam uszkodzony zderzak przedni (tylko część dolna zderzaka w ASO ok. 200zł) i wgnieciony błotnik przedni (w ASO już nie pamietam ale chyba ok. coś ok 500-700zł). Wycenili to na 750zł. Wg mnie troche mało, a gdzie lakierowanie i utrata wartości ?
    Co prawda nie robie tego bo lakier mi nie odprysnął i chce pozostawić ORY lakier ale myśle że za mało to wycenili.
    Kolego masz na to x czasu chyba 30dni mozesz sie odwolac a powiedz mi czy jak zaliczali czesci bo moze liczyli naprawe ale to i tak malutko policzyli;/ mi gosc przytarl nadkolle lewy tyl 3 ryski na blotniku i 3 na zderzaku po polerce nic nie widac wyplacili 1300zl z pzu jak cos chetnie pomoge tak ze pisz na pw
    WLKP
    Samochód ma dopiero wtedy wystarczająco mocy,gdy się rano przed nim stoi i boi się wsiąść do niego.

  8. #18
    wuj3k3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mój kumpel ma troszkę dziwną sytuacje, zostawił auto zaparkowane na parkingu. Oczywiście wyszedł mu przegląd i ubezpieczenie. Więc nim nie jeżdził na razie, a w wczoraj jakiś gościu cofał autem i skasował mu hakiem drzwi od strony paseżera. Kwestia jest taka czy może domagać się likwidacji szkód z ubezpieczenia tego gości, jeśli sam nie posiada oc i przeglądu ?

  9. #19
    woodycr's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy Las/Poznań
    Auto
    BMW Tez 3:)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wuj3k3 Pokaż post
    Mój kumpel ma troszkę dziwną sytuacje, zostawił auto zaparkowane na parkingu. Oczywiście wyszedł mu przegląd i ubezpieczenie. Więc nim nie jeżdził na razie, a w wczoraj jakiś gościu cofał autem i skasował mu hakiem drzwi od strony paseżera. Kwestia jest taka czy może domagać się likwidacji szkód z ubezpieczenia tego gości, jeśli sam nie posiada oc i przeglądu
    kolego odnosnie oc to jesli nie wypowiedzial oc to zostalo przedluzona automatyczne po prostu nie oplacil skladki ale defakto oc ma. a przeglad to juz gorzej bo to polska i auto teoretycznie powinno miec caly czas nawet jak nie jezdzi. Ale z drugiej strony to stalo na parkingu moglo tam stac x czasu wiec nie wiem;/ najlepiej uderzyc do agenta ubezpieczeniowego. Bo jesli bylo by to w czsie jazdy brak przegladu automatycznie jestes sprawca. mozna sie odwolywac ze auto bylo sprawne itd itp ale nie bylo przegladu...
    WLKP
    Samochód ma dopiero wtedy wystarczająco mocy,gdy się rano przed nim stoi i boi się wsiąść do niego.

  10. #20
    leviatanm's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RZE
    Auto
    VOLVO S60 2.4T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez woodycr Pokaż post
    Czy moge jeszcze sie odwoływać jeśli uważam że to zbyt mała kwota ?
    z tego co mi wiadomo to odwolywać można się do 2 albo 3 lat od daty zdarzenia
    leviatanm

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •