Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 81

Temat: Orange na Play ?

  1. #71
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Wojt Play dostał od UKE przyzwolenie na obniżenie stawek na wychodzące w ramach rozwoju. Powtórzę się pisząc że stawki na połączenia przychodzące do play zostały wewnętrznie ustalone pomiędzy operatorami wielkiej trójcy a nie asymetrię która miała by wykończyć play.
    Poczytaj niektóre komentarze ludzi piszących chociażby tutaj :

    "play? przecież połączenia do nich są drogie !"

    artykuł który zamieściłeś jest z listopada 2009, czy coś do tej pory sie zmieniło ?
    Gdyby to była prawda to myślisz że UKE reagowała by tak długo na zarzuty "brukseli" ?
    Stawiam że jest to kolejny chwyt konkurencji, jak to miał być w przypadku oskarżenia play przez orange i ere w sprawie wyboru plusa jako partnera roamingowego. Orange i Era poczuli się pokrzywdzeni faktem że play nie dał im szansy na swiadczenie w/w usługi i postanowili założyć sprawę fioletowym.

    Jedną ze ściem doświadczyłem osobiście odwiedzając ostatnio salon Orange z moja dziewczyną ktorej konczyla sie umowa i chciala fajny telefon na dobrych warunkach szczegolnie ze ma abonament od prawie 10 lat na dwa telefony. Pan z salonu powiedzial ze oczywiscie moga dac jej telefon ale za 600 zl ale z wyższym abonamentem. Powiedziala za tem ze przechodz do play bo tam ma taki telefon za zlotówkę w niższym abonamencie. Do play ? - odpowiedział pan z salonu. - przeciez oni nie maja zasięgu ? Miał pecha bo byłem ja. -a roaming krajowy plusa ? - zapytałem. Usłyszałem tylko ciszę.
    Walka z konkurencja nie zna granic.

    Gdyby nie play dalej do tej pory płaciłbyś 60gr/minutę i 20 gr/smsa do wszystkich i prosiłbyś sie o archaiczny telefon.
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

  2. #72
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Pierwsza rzecz, artykuły to pierwsze lepsze z google. Na prawdę nie mam ochoty wyszukiwać innych. Ktoś, kto jest zainteresowany tematem spokojnie sobie odpowiednie znajdzie...

    Druga rzecz, którą już mówiłem. UKE nie zgodziło by się na takie uwzięcie się przez innych operatorów, to całkowicie odpada. Była by to nieuczciwa konkurencja. Nie w demokratycznym państwie. Po drugie kiedy do "naszej" sieci dzwoni ktoś z telefonu konkurencji, to "nasza" sieć przez to zarabia.

    Jakiś czas temu era miała promocję na kartę, że za bodajże każdą minutę odebraną z telefonu innej sieci klient otrzymywał dodatkowe 10gr do wydzwonienia. Czemu nie działało to przy odebranych połączeniach z ery? Ano dlatego, że za połączenie era->era nie ma dodatkowych dochodów. A za połączenie orange->era, era już dostaje kasę.

    W związku z powyższym sieć, która ma kilka milionów użytkowników na moje oko może nawet połowę zysków ma za połączenia odebrane przez swoich klientów. Natomiast "świeży" operator (czyt. Play) na start nie ma swoich użytkowników, więc tym samym nie ma zysków za wdzwanianie się do jego sieci. W tym momencie miałby baaardzo trudny start, wręcz było by niemożliwe aby sieć przynosiła zyski. Gdyby wyższa stawka nie była by korzystną sytuacją dla Play, to chyba byłaby z tego afera, prawda?

    Dlatego właśnie inni operatorzy płacą więcej za wdzwanianie się do Play, aby zrekompensować brak zarobku na połączeniach odebranych. W miare przybywania klientów play zarobki są większe i tym samym za jakiś czas stawki za wdzwanianie się wyrównają, ale tym samym oferta też się pogorszy. Już w tym momencie stawki do play spadły. Dla przykładu w taryfie indywidualnej na abonament w Orange z 75gr na 63gr.

    I podsumuję. Wyższa stawka do Play jest dla tej sieci korzystna i w żadnym wypadku nie jest to dyskryminowanie, o czym pisałem już wcześniej. Gdyby było inaczej, to czemu do nowych operatorów typu Cyfrowy polsat, Centernet, czy Mobyland też są wyższe stawki? (nie stanowią chyba poważnej konkurencji dla "wielkiej trójcy"...) Z tego samego powodu, żeby mieli większe zyski i "lepszy start". I dla porównania w chwili obecnej w powyższej ofercie Orange do tych sieci jest dalej 75gr/min, bo są to te same stawki, które miał na początku Play (teraz dla Play UKE obniżyło stawki, dlatego w Orange jest 63gr/min).

    Dlatego cały czas przytaczam cennik Orange bo pracuję w tej sieci i jest mi to znane na co dzień...
    Jeżeli ktoś twierdzi, że jest zupełnie na odwrót to ja poproszę linki do odpowiednich artykułów na necie.
    Tyle ode mnie, podrawiam.
    Ostatnio edytowany przez wojt - 28-08-10 o 15:25

  3. #73
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    stawki do cyfrowego polsatu, centernetu i innych są wyzsze ponieważ są to operatorzy wirtualni nie posiadający swoich zasobów i korzystajacy z zasobów innych sieci. Stawka musi być wysoka.

    Co do powyższego chyba kiepsko sprecyzowałem swoją odpowiedz, co do MTR masz tutaj odp :

    http://blogplay.pl/category/mtr/

    Play odpoczątku wyszedł z inicjatywą MTR za 0 gr.
    W3 zwiększa ceny od tak sobie mimo że mogliby mieć dużo taniej.
    Jak to określiłeś "nieuczciwa konkurencja"?
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

  4. #74
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hero Pokaż post
    stawki do cyfrowego polsatu, centernetu i innych są wyzsze ponieważ są to operatorzy wirtualni nie posiadający swoich zasobów i korzystajacy z zasobów innych sieci. Stawka musi być wysoka.
    A sieć mbanku, była sieć myavon, heyah, sami swoi? Też wirtualni a nie mają wyższych stawek. Kwestia ustaleń z UKE. I dlaczego korzystając z zasobów innej sieci jest według ciebie 3 krotnie droższe? Płacą za użytkowanie nadajników, ale nie mają kosztów ich stawiania i utrzymywania.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hero Pokaż post
    http://blogplay.pl/category/mtr/
    To chyba nie jest obiektywny artykuł, zgadza się? Ale nawet z niego prosto wynika że MTR do Play jest dużo wyższe niż do innych, więc wrzuciłeś artykuł, który przeczy twojej teorii spiskowej. Wynika z niego tylko tyle, że do play po 1 lipca mogło by był o parę groszy taniej niż przed. Z moich obliczeń o około 2,5 grosza, więc daleko stawce do 29gr...
    Ostatnio edytowany przez wojt - 28-08-10 o 17:24

  5. #75
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    1)heyah należy do Ery, samiswoi do plusa z tego co sie orientuję
    dzwoniąc z playa na orange też wykorzystujesz zasoby orange za co płacisz wiecej niż korzystając z zasobów swojej sieci, sam o tym wspominales
    2) Artykuł z bloga naszego przedstawiciela ds kontaktu z mediami wiec jego stanowisko przedstawia postawę play w sprawie MTR. Z tego co jest tam jasno napisane wynika że Play zgłosił od początku 0 gr za MTR a to W3 utrzymuje i podnosi systematycznie stawki MTR, więc twoje wyliczenia świadcza na niekorzyść twojej sieci bo to za jej sprawą MTR jest tak wysoki
    Dlatego tak jak napisałem wyżej klienci W3 płacą więcej dzwoniąc do playa poniewaz chce tego w3.
    Ostatnio edytowany przez Hero - 28-08-10 o 17:50
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

  6. #76
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hero Pokaż post
    1)heyah należy do Ery, samiswoi do plusa z tego co sie orientuję
    dzwoniąc z playa na orange też wykorzystujesz zasoby orange za co płacisz wiecej niż korzystając z zasobów swojej sieci, sam o tym wspominales
    Ale byli albo są operatorzy, którzy mają takie same stawki mimo tego że nie należą do ery, czy plusa a korzystają z ich nadajników.

    Nie dogadamy się... To co napisałeś wyżej świetnie rozumiem. To jakie stawki mogły by być a jakie nie, przy jakichś tam układach, które mogły by być a nie są, zostawmy, bo to gdybanie... Co by było gdyby mtr wynosiło 0gr dla wszystkich w tej chwili nas nie interesuje bo tak nie jest. A czemu nie jest to temat na osobną dyskusję. Gdyby Play chciał to mógłby mieć taką samą stawkę mtr co inni.

    Fakty są takie i wynika to również z twojego artykułu, że play ma wyższe mtr od innych operatorów a tym samym stawki do niego muszą być wyższe. Jak wysokie to druga sprawa, może mogły by być niższe (chociaż i tak są niższe od wspomnianych Cyfrowy polsat, mobyland, itp). Czy nakładane marże są takie jak na tym wykresie to też nie jest pewne bo artykuł nie jest do końca obiektywny. Ale mam nadzieję, że jest już jasne, że poziom mtr dla play jest wyższy z tego powodu, że jest to dla niego korzystniejsze.

  7. #77
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Panowie ale ja chcialem tylko przejść do play, nie interesuje mnie to ze moj klient dzwoniąc do mnie zaplaci wiecej. I pewnie jego tez to nie obchodzi.

    Ale dyskusja ciekawa
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  8. #78
    Centrum dowodzenia kamilkow's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz / Poznań
    Auto
    Audi Sportback
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    71 razy
    Podziękował
    62 razy

    Domyślny

    Nie robię więcej z Tobą interesów! Bo masz za drogą sieć

  9. #79
    Michas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ja mam za 27,50zł miesięcznie 450minut do wszystkich sieci przez rok, a potem 350minut . Żaden innych z operatorów nie ma takiej oferty jak play...a wystarczyło wcześniej 6 miesięcy być w play'u . I tak jak Arturo napisało....co mnie interesuje kto ile płaci do mnie dzwoniąc ? Chcesz mniej płacić przejdź do play

    Z plusa i orange swego czasu korzystałem...ale pojawił się play i przestałem dawać się r... w d.... tzn zmądrzałem


    PS. Zwiększając abonament o 10zł mógłbym przez cały okres umowy korzystać z darmowych rozmów z play do play...ale te 350-450 zdecydowanie mi wystarczają.

  10. #80
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kamilkow Pokaż post
    Nie robię więcej z Tobą interesów! Bo masz za drogą sieć
    Uff.. do ciebie Ciebie to ja sam przyjade
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •