Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokazane rezultaty 111 do 115 z 115

Temat: Uturbić 1.8 czy nie uturbić, kompresor do AGN :)

  1. #111
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    dobrze mówisz tylko moc zależy w większej mierze właśnie od afr a afr na gazie a afr na benzynie to dwie różne bajki chcąc zachować takie samo egt
    nie wiem dokładnie jak się ma afr na gazie bo w życiu nie stroiłem gazu ale pewnie około 10 musi być przy doładowaniu rzędu 1.2 - 1.4 bara a to jest już ostre zalanie w porównaniu do benzyny 11.2-11.4 czyli spadek mocy pewnie około 30KM (zależnie od pojemności silnika i charakterystyki turbosprężarki)

  2. #112

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sensej Pokaż post
    dobrze mówisz tylko moc zależy w większej mierze właśnie od afr a afr na gazie a afr na benzynie to dwie różne bajki chcąc zachować takie samo egt
    nie wiem dokładnie jak się ma afr na gazie bo w życiu nie stroiłem gazu ale pewnie około 10 musi być przy doładowaniu rzędu 1.2 - 1.4 bara a to jest już ostre zalanie w porównaniu do benzyny 11.2-11.4 czyli spadek mocy pewnie około 30KM (zależnie od pojemności silnika i charakterystyki turbosprężarki)
    Tak sa to dwie różne bajki. Ale można to obejsc.Trzeba wiedzieć pewną rzecz- stroić WB w trybie PB i wtedy AFR to już ta sama bajka jak w PB. Czyli żaden problem. W TB ustawia sie to zazwyczaj tak jak piszesz. A W swoim można eksperymentować ostrzej rzecz jasna

  3. #113

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Czyli jednak istnieje pogodzenie tych dwóch rzeczy... bez znacznego spadku mocy z dobrym kolesiem od LPG co zna się za rzeczy.. Tak bazz masz racje wypytuje bo chce sie troche dowiedziec o tym wszystkim i nie wchodzic w to kapletnie zielony tylko cos tam rozumiec jeszcze Dlatego nie wole siedziec cicho tylko zbierac info i sie wypytywac o wszystko

  4. #114
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    Psis, najwięcej pytań Ci wyjdzie przy samym swapie albo zaraz po. Ale to dobrze że czytasz, przekladka będzie wtedy formalnością dla Ciebie

  5. #115

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nom dokładnie :] I tez masz racje dużo pytań na pewno będzie po ;p itp Ale póki co już wiem do kogo uderzać po silnik ^^
    A to juz jest duuzy plus :]

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •