Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 115

Temat: Uturbić 1.8 czy nie uturbić, kompresor do AGN :)

  1. #21

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Grabarz Pokaż post
    czy ja dobrze zrozumiałem że w tym 1,8 z kompresorem jest 254KM??
    Tak
    100 BHP / 1.6 L Klub

  2. #22
    leo1983's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Czy użyjemy kompresora czy turbiny nie ma to znaczenia. Moc nie bierze się z nikąd. W obu przypadkach chodzi o wtłoczenie większej ilości powietrza do cylindrów, a czy wykorzystuje sie energie gazów wylotowych czy używa się czesci energi obracającego sie wału korbowego nie ma znaczenia. W obu przypadkach trzeba odprężać silnik i te 254KM w które swoją droga nie bardzo wierze napewno nie były wynikiem tylko dołożenia kompresora do wolnossącej jednostki. Można spróbowac dołożyć kompresor i dmuchnąć minimalnie żeby dostać te 20-30 KM i wtedy seria może wytrzyma ale dmuchnąć pewnie koło bara nadciśnienia w wolnossaka to zabić sinik na życzenie. Kompresja poszybuje w góre, pojawi sie spalanie stukowe (detonacyjne) które zniszczy silnik w mgnieniu oka. Zakladając że seryjne wtryskiwacze po programie wyrobią oczywiście i dostarczą wystarczającą ilość benzyny inaczej szybciej bedzie otwór w tłoku.

  3. #23
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    14000DM za przebudowe

  4. #24
    Pabler's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi RS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Za to z takim kompresorem fajnie jedzie auto od dołu tam nie ma turbo dziury. A czy wytrzyma czy nie wszystko zalezy od podejscia do tematu jak sie robi z głową to i wytrzyma i nie bedzie żadnego problemu
    The Four Ring Mafia
    Sponsor of the power is CompSport

  5. #25
    sprytny's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    wow chwilę mnie nie było widzę, że się temat ruszył. Ale rzeczywiście kupno Golfa anglika to chyba najlepszy temat. Bo części się potem spokojnie puści. Tylko, że zabawy troszkę.

    Peugeot 106 1.1 XR 92' -> Renault Megane 1.6 8v 97' -> Audi A3 1.8 97' -> ?

  6. #26
    M4rcinSZ's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Osobiście też uważam że te dużo ponad 200Kucy to trochę wyrok , ja nie wiem czy ten silnik tylko do końca tego filmiku dotrwał i pewnie dlatego był taki krótki .

    Bardzo ważną sprawa jest to, żeby nie podawać większego doładowania niż 0,4 Bar przy niewzmocnionym silniku. Powyżej tej wartości bez odprężania silnika może wystąpić ( tak jak to nasz kolega LEO stwierdził) spalanie stukowe a co za tym idzie konieczne jest zmniejszenie stopnia sprężania a najlepiej przy okazji wzmocnienie tłoków (wymiana na kute).

    Podczas Uturbiania silników po przez dołożenie TURBO często pękają tłoki w doładowaniu kompresorem to ryzyko maleje bo przyrost momentu i mocy jest płynny i od najmniejszych obrotów co nie powoduje po pierwsze turbo dziury a po drugie skokowego obciążania układu korbowo-tłokowego i napędowego. Oczywiście najlepiej wzmocnic silniki używając kutych tłoków ale to podnosi znacznie koszty za to daje możliwość wiekszego doładowania i ingerencji w stopień sprężania. Drugi plus kompresora jest taki, że mamy moment o 50% większy. W silnikach 3,2 V6 znanych z GTA Autodelta uzyskuje 328 KM i przyspieszenie od 0-100 w 5,4 sekundy. Jest to całkiem niezły wynik jak na auto przednionapędowe. Wszystkie zestawy bazują na kompresorach firmy Rotrex, używanych także do modyfikacji Lotusa, Ferrari, BMW z serii M czy Nissana 350Z. Dokładnie taki sam system z tym, że nieco inne mocowanie oferuje niemiecki Novitec.

    Ale zakręcę się w okół tego tematu, bo sam taki kompresor nie powinien kosztować więcej niż 3000zł ( chodź nie jestem pewniej ) a dla mnie + 15do35 koni w zupełności wystarczy.Nie sądzę też żeby te trochę więcej powietrza miało by drastycznie obniżyć żywotność jednostki przy normalnym użytkowaniu ( a nie jestem zwolennikiem dynamicznej jazdy lecz AGN i jej 11l /100 to trochę dużo jak na 125 km) skąpcem nie jestem , na paliwie mi nie zbywa ale skoro już tyle pali to niech się odwdzięczy (a i ten dźwięk zaworu spustowego ;] ) jak dla mnie same plusy

    Więc tym samym właśnie wysunąłem zapytanie do firmy autodelta zajmującej się tego typu modyfikacjami o koszt takiej zabawy ( w bezpicznym dla silnika zakresie oraz jakich można sporziewać się rezultatów) Jak coś odpiszą to dam znać ;]

  7. #27

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NML
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    kolego jak bedziesz tylko wiedzial cos wiecej na ten temat,jakie koszta itp to pisz w tym temacie

  8. #28
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    przez ciekawość, jak tam odpowiedź z autodelta? Przyszła jakaś;>?

  9. #29
    M4rcinSZ's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    No cóż po tygodniu odpisali że mam się skontaktować z firmą :

    "V-tech Szczecin Motor Sport" Arkadiusz Mikołajczak
    Golisza 10 E
    71-682 Szczecin
    - woj. zachodniopomorskie
    tel. 91 852 17 02 / 91 852 17 02
    www.vtechpomorze.pl

    i że tam mi wszystko powiedzą . A że teraz pracuje od 6 rano do 20 to nie mam jak i kiedy zadzwonić a w niedzielę nie próbuje nawet.

    Więc jak by komuś się udało skontaktować z tym V-tech to był bym wdzięczny na odpisanie w tym temacie co i jak.

  10. #30

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Sorry, że się wtrącę ale nie do końca z tego tematu można wyczytać odpowiedź, a mianowicie mam podobne pytanie więc postanowiłem się podłączyć tutaj ... A więc: Posiadam A3 96r. 1.8 bez T. Moje pytanie, jak duży wzrost mocy mogę uzyskać przy przerobieniu silnika, co musiał bym przerobić? I jaki jest w efekcie werdykt dotyczący uturbienia tego typu silnika.

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •