Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: umiejscowienie centralki LPG w 1.8 AGN oraz błąd wskaźnika poziomu gazu

  1. #1
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny umiejscowienie centralki LPG w 1.8 AGN oraz błąd wskaźnika poziomu gazu

    witam
    pisze ten watek bo moje dotychczasowe miejsce umocowania centralki lpg (nad akumulatorem) nie jest do konca dobre poniewaz, kilka tygodni temu podczas upalow w czasie jazdy nad morze cos sie przepalilo (musialem centralke wyslac do producenta).
    Poprostu temperatura centralki byla za duza
    a ze w A3 miejsca jest malo i wszystko upchniete, totez nie mam pomyslu gdzie ja dac zeby znowu mi sie nie przegrzala.

    i drugi problem (mniej istoty, ale irytujacy) wskaznik poziomu paliwa (w kabinie) pokazuje mi ciagle 4 zielone diody nie zaleznie od stanu faktycznego (dodam ze wskaznik na butli pokazuje poziom dobrze)
    blad jest o tyle denerwujacy ze od czasu tej awari samochod przelacza sie na benzyne (przy braku gazu) w ostaniej chwili, obroty ledwo co dochodza do 3000, bylem u gazownikow w komputerze nastawiali mi rozne rzeczy ale nic to nie dalo, stalo sie to jakis rok temu bez przyczyny.

    bardzo licze na pomoc ( i co do centralki takze prosze o zdjecia )
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 16:07
    OOOO UWIELBIAM




  2. #2
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    nie wiem jak jest w AGN-ch ja centralkę mam u siebie za filtrem powietrza pod podszybiem.
    co do wskaźnika gazownik powinien go podmienić i sprawdzić czy nie jest aby spalony ale wydaje mi się że masz gdzieś wiązkę przerwaną i dlatego cały czas świeci

  3. #3
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Tak jak MICEK napisał-centralkę najlepiej umieścić obok filtra powietrza-przymocować ją do plastikowej osłony wiązki silnika.U mnie jest o tak:

    Jeszcze syrena obok się zmieściła


    Wskaźnik ciśnienia gazu przy butli co wskazuje?Jak nie zmienia się jego położenie to znaczy że padł,jak wskazówka wskazuje różne ciśnienie w zależności od poziomu gazu to możliwe prze przewód gdzieś padł albo sam wskaźnik centralki.

    A co do problemu przełączania na zasilanie benzynowe w ostatniej chwili to radzę zmienić próg przełączania na benzynę przy ciśnieniu gazu < 0,75 bar.Domyślnie większość centralek jest ustawiona na < 0,5 bar a to za nisko i może powodować szarpnięcie (przy np. wyprzedzaniu) lub mulenie przez chwile (przy normalnej jeździe)
    Ostatnio edytowany przez pila24 - 31-08-10 o 12:00

  4. Podziękowania dla pila24 za pomoc w problemie

    chester A3 (31-08-10)

  5. #4
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    wlasnie tutaj potem umiescilem i po 30min jazdy sterownik znowu sie przegrzal, na moje szczescie zadzialal jakis system bezpieczenstwa bo jak ostygl dzialal normalnie,
    ale zaraz po wylaczeniu silnika komputer w tamtym miejscu byl piekielnie goracy, wiec tego miejsca tez sie boje
    sprawdzales czy nie goracy jest twoj komputer po szybszej jezdzie?? (moze tez masz bardziej wytrzymalsza jednostke od mojej?? )
    co do czujnika na butli to pokazuje prawidlowe odczyty, po odpieciu kabelka czujnik w kabinie tez zmalal do czerwonej diody (rezerwa) wiec musi byc wina (tak mi sie zdaje) po stronie tego wielozaworu BRC
    OOOO UWIELBIAM




  6. #5
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ale gdyby była to wina pływaka zespolonego z wielozaworem to również czujnik na butli nie wskazywał by prawidłowego ciśnienia w butli,sterownik u mnie co najwyżej był letni-przegrzewanie to może być sprawa jakiegoś zwarcia bo im mniejszy opór maja cewki w listwie tym wiekszy prad przez nie płynie i bardziej sie nagrzewa jednostka która dostarcza im ten prąd.Sprawdź rezystancje kazdej cewki wtryskiwaczy,może się okazać ze któraś z cewek jest wadliwa.

    Druga sprawa jest taka że gdy wtryskiwacze gazowe "leją" (są ciagle w pozycji otwartej) co może wynikać z niewydolności reduktora lub z samej listwy to wtedy komputer gazu też zacznie się mocno grzać.
    Jak widać możliwości jest sporo,trzeba sprawdzać wszystko po kolei.
    Ostatnio edytowany przez pila24 - 31-08-10 o 13:50

  7. #6
    ułe's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oświęcim
    Auto
    Vw CC
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    ja mam centralke zamontowaną obok akumulatora i nie mam zadnych problemow z przegrzewaniem bo podczas jazdy chlodzi ja powietrze ktore wpada do komory silnika przez grill a jesli chodzi o wskaznik poziomu to prawie napewno masz uszkodzony czujnik w wielozaworze w butli

  8. #7
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    z wtryskiwaczami to nic nie wiadomo bo mam valteki (a one raczej nie grzesza precyzja, wiec lac moga)
    jaki opor powinien miec wtryskiwacz i gdzie mierzyc ten opor, (na wlaczonych wtrysiwaczach czy nie)

    jednostka sterujaca raczej wadliwa nie jest bo byla wyslana do producenta LechoLPG oni sprawdzili ja pod kazdym katem, ogolnie to jak ja wyciagalem to w tym miejscu bylo dosyc goraca wiec podejrzewam, ze centralka sama sie nie nagrzala tylko przejela cieplo od silnika (ale to tylko moje domysly)
    bede sprawdzal wszsytkie mozliwosci ktore mi zaproponujecie jak nic nie znajde to pojade do gazownika
    OOOO UWIELBIAM




  9. #8
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Czerwone valdemary powinny miec 3 ohmy rezystancji,a sprawdzasz na stykach cewki sciagajac wtyczke.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •