Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: 1.8T dławi się - pomocy

  1. #1
    HuMaX's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    VW Passat B5 FL 2.8 V6 4 Motion
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny 1.8T dławi się - pomocy

    Witam!
    Posiadam sekwencyjną instalację gazową STAG 300. Butlę mam w kolę, wchodzi mi do niej 42l. Po zatankowaniu na pustą butlę 22 litrów, po przejechaniu 80km pali mi się na wskaźniku już rezerwa i gdy chcę samochód wyżej przykręcić tak powyżej 5 tysięcy to samochód się dławi i instalacja daje sygnał, że gaz się skończył. Samochodem jeździłem spokojnie bez dynamicznego przyspieszania, jedynie raz chciałem sobie przydusić i coś jest nie tak tylko na gazie..

    W czym może leżeć problem?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 16:07

  2. #2
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Napisz jaka masz reszte gratów (reduktor,wtryski) i masz butle umieszczoną prawidłowo czy do jazdy na wstecznym?

  3. #3
    HuMaX's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    VW Passat B5 FL 2.8 V6 4 Motion
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    W papierach od gazu mam jakąś instrukcję od VALTEK, ale też od MAGIC JET.. jest STAG 300 PLUS SILVER. Nic więcej nie mam.. wiem, że instalacja jest świeża i ma pół roku.

    Zauważyłem także, że na zewnątrz samochodu strasznie jest wyczuwalny gaz, kiedyś jak posiadałem fabię na gazie 2 generacji to praktycznie przed samochodem gazu nie było czuć.
    Ostatnio edytowany przez HuMaX - 02-09-10 o 15:09

  4. #4
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    silver w rzeczywistosci obrobi około 150 koni a TY masz 180 o ile sie nie myle,trzeba przejechac sie z lapkiem podpietym pod kompa i zobaczyc jak bardzo spada cisnienie gazu przy bucie,druga sprawa że przy źle założonej butli to przy rezerwie i przydeptaniu bedzie co chwile na benzyne przerzucało.
    Ale z silverem to przy Twoim silniku nawet przy pełnej butli może się tak dziać bo masz za słaby reduktor.

    Nie powinno nic smierdziec gazem,sprawdz pod maska czy po zgaszeniu auta (wczesniej na gaznie niech troche pochodzi) nie slychac zadnego syku w okolicy reduktora lub listwy i czy nie czuć gazu.

  5. #5
    HuMaX's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    VW Passat B5 FL 2.8 V6 4 Motion
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Dzięki za porady. Jak mam pełną butlę to zauważyłem, że przy kopie powyżej 5 tysięcy auto zaczyna się dławić i nie chcę wyżej się wkręcić, ale nie przerzuca się na benzynę. Na benie jest wszystko w porządku..

  6. #6
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Na Twoim miejscu bym zażądał wymiany reduktora (np. na magic 3 który jest tanszy od silvera i wydajniejszy).No i sprawdz jak masz umieszczona butle,jeżeli po zdjeciu dekielka ujżysz takie coś:



    tzn że masz do "jazdy na wstecznym",chodzi o to ze wielozawór pobiera gaz z przodu butli a przy depnieciu i malej ilości gazu w butli ten sie cofa na drugą stronę i przez chwile reduktor dostaje tylko fazę lotną a że silnik to nie kuchenka turystyczna i nie zadowoli go taka ilość to nastepuje przerzut na bene.
    Butla ma być odwrócona o 180 stopni, by gaz pobierany był z miejsca butli odwrotnego do kierunku jazdy.
    No i niech zmienią Ci próg przełączania na benzyne bo masz niski i dlatego przed przerzucaniem dławi się na lpg.Proponuje by przy cisnieniu nizszym od 0,75 bara był powrót na bene-tylko że wtedy na silverze jeszcze częsciej bedzie przerzucało z uwagi na jego braki w wydajnosci.
    Ostatnio edytowany przez pila24 - 03-09-10 o 17:15 Powód: aktualizacja fotki

  7. #7
    HuMaX's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    VW Passat B5 FL 2.8 V6 4 Motion
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
    Sprawdzę i dam znać myślę, że damy radę w wyeliminowaniu problemu

  8. #8
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Posprawdzaj na początku szczelność układu jest do tego specjalny środek koszt ok 10zł. Sprawdź przy butli, reduktorze oraz wtryskach(ps: jeśli by powstała nieszczelność przy reduktorze to instalacja nie przełączyła by na LPG ponieważ nie było by odpowiedniego ciśnienia).
    Ale obstawiam jak napisał kolega PILA24 za słaby reduktor, polecał bym tobie Skorpion GT.
    Podłącz jeszcze auto pod VAGa nie zaszkodzi a pomoże

  9. #9
    HuMaX's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    VW Passat B5 FL 2.8 V6 4 Motion
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Tu są dokładne części jakie posiadam:

    magicjet - wtryski
    reduktor - KME SILVER do ok 300 KM
    wielozawor romasetto
    elektronika STAG 300

    Były właściciel napisał mi tak:
    "prawdopodobnie wysysa gaz z rurki od butli bo jest tam fi 6 i nie czuc tego przy calym zbiorniku bo jest duze cisnienie a przy polowie zbiornika jest jest juz mniejsze cisnienie i mu brakuje. To moje zdanie
    Co zrobic. -- Mozna sprubowac dac grubszego weza od wtryskow do reduktora wtedy tam sie zbierze wiecej gazu i nie zdazy wyssac z przewodu.
    Ewentualnie zmienic miedz pod samochodem na fi 8 co moim zdaniem mija sie z celem. Sprawdz najpierw to z wymiana wez od wtryskow do reduktora na duzo grubszy. Powinno pomoc."

    Co Wy na to?

  10. #10
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    wtryski masz w listwie czy pojedyncze? Można zmienić wąż na grubszy od reduktora nie zaszkodzi ale przed tym radził bym przeczyścić wtryski M J mają to do siebie że lubią czasem się przycinać. Co do wyczuwalnego gazu na zewnątrz pojazdu to są trzy możliwości Nieszczelność, reduktor już leje (podaje za dużą dawkę LPG), bądz sonda w twoim przypadku Stag 300 bierze info z sondy o spalaniu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •