Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Czujnik deszczu

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Czujnik deszczu

    Wlasnie. Czy on powinien dzialac samoczynnie, jak go wlaczyc ? Przelacznik wycieraczek na najnizszym stopniu? Podobno lusterko jest wyposazone w ten czujnik.. Z gory dzieki za podpowiedź.

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    hmmm... ciezko bedzie bo nie wiem kto tu jest jeszcze z 8P

    W innych autach widzialem ze dzialalo to tak ze byla osobna pozycja dzwigienki wlaczania wycieraczek i tylko w tej pozycji czujnik byl aktywny.
    Pozostale pozycje dzialaly klasycznie jak bez czujnika.
    Byla osobna pozycja off dla calkowitego wylaczenia wycieraczek i czujnika.

    Instrukcja o tym nie mowi ?

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Instrukcja co prawda tylko w jezyku Goethego, ale mimo wszystko nie moglem sie doszukac.. dzwigienka jest rowniez standardowa wiec moze po prostu nie ma ?
    Dzieki Mach

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Miasto
    Pruszcz Gdański

    Domyślny

    Zeby sprawdzic czy masz czujnik zobacz na lusterko. Po 1 jest w pelni automatyczne, tzn. sciemnia sie automatycznie jak ktos jedzie za toba i daje swiatlami. Po 2 patrzac z zewnatrz na przednia szybe, zwykle lusterko ma w miejscu mocowania "duza czarna kropke na okolo 2cm srednicy, przy czujniku ta "kropka" jest wieksza a dodatkowo srodek jest jakby pusty. Po 3 zobacz czy ida jakies kabelki od lusterka do tapicerki a jesli masz to przykryte plastikiem to po prostu czy idzie jakis plastik.
    Aby wlaczyc czujnik przestawiasz dzwignie wycieraczek (zwykla) na pierwszy bieg i zamiast regulowac ich czestotliwosc recznie, jesli zacznie padac deszcz, same sie wlaczaja, dobiora czestotliwosc i sie wylaczaja. Musisz pamietac ze po kazdym wlaczeniu silnika trzeba wlaczyc czujnik.
    Mam nadzieje ze jakos to wytlumaczylem.

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    @GRAWER ktory rok masz?

    Od modelu 05 czujnik deszczu mozna tylko z czujnikiem swiatla kupic( przynajmniej w DE)

    lusterko wewnetrzne z czujnikiem ma znacznie wieksze mocowanie i z zewnatrz widac ten czujnik...

    ustaw dzwignie tak jak kolega pisze i przyloz kartke papieru wtedy wycieraczki powinny zadzialac...

  6. #6

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hanluk
    @GRAWER ktory rok masz?
    04

    Wyglada to tak. Lusterko jest fotochromatyczne, sciemnia sie w czasie jazdy (co bardzo sobie chwale). W miejscu styku z szyba jest "czarna kropka" srednicy ok 3 cm, ale to pelni chyba role przylepca, a ponizej, nadal na styku lusterka z szyba jest taki maly element w zaglebieniu, mlecznoprzezroczysty jakby dioda..? co wiecej podobny element znajduje sie na obudowie lusterka (skierowany w strone kierunku jazdy).. nie bardzo wiem jaka pelni funkce.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hanluk
    ustaw dzwignie tak jak kolega pisze i przyloz kartke papieru wtedy wycieraczki powinny zadzialac...
    Tak zrobilem, ale zadnej wzmozonej pracy wycieraczek nie zauwazylem
    (Dzwignia ustawiona na cykl o najmniejszej czestotliwosci)

  7. #7

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Miasto
    Pruszcz Gdański

    Domyślny

    Podjedz do ASO tam Ci wytlumacza i po klopocie. Moja odpowiedz dotyczy poprzedniej generacji A3.

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez piosurf
    Podjedz do ASO tam Ci wytlumacza i po klopocie. Moja odpowiedz dotyczy poprzedniej generacji A3.
    Poprzednia "generacja A3" nie posiadala fabrycznie czujnika deszczu....

    Ja sobie zamontowalem taki czujnik i dziala tak jak opisales wyzej w nowych zreszta tak samo...


    Cytuj Oryginalnie napisane przez GRAWER
    Tak zrobilem, ale zadnej wzmozonej pracy wycieraczek nie zauwazylem
    (Dzwignia ustawiona na cykl o najmniejszej czestotliwosci)
    One nie powinny wcale chodzic w tym ustawieniu dzwigni... Tylko sytem jest w tej pozycji aktywny i jak szyba zrobi sie mokra wycieraczki sie wlanczaja....
    Pisales w innym tamacie ze masz Ambiente dlatego powinniens to miec bo czytalem ze Ambiente ma ten czujnik standartowo...
    slyszalem tez o przypadkach ze zapomnieli te funkcje uaktywnic moze tak jest u ciebie ze masz czujnik ale nie aktywny

  9. #9

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    szczecin
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hanluk
    One nie powinny wcale chodzic w tym ustawieniu dzwigni... Tylko sytem jest w tej pozycji aktywny i jak szyba zrobi sie mokra wycieraczki sie wlanczaja....
    Na pierwszym "biegu" sa jak wiadomo 4 podbiegi, na kazdym z nich wycieraczki pracuja (auto stalo w garazu, szyba idealnie sucha)

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hanluk
    slyszalem tez o przypadkach ze zapomnieli te funkcje uaktywnic moze tak jest u ciebie ze masz czujnik ale nie aktywny


    Napisze maila z zapytaniem do Audi..

  10. #10

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KRAKÓW
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV

    Domyślny czujnik deszcu

    Witam wszystkich,

    chciałbym ponowić pytanie

    mam A3 8P z 2003 r Ambiente, szukam wszędzie i nie mogę znaleźc informacji jak włączyć czujnik deszczu jeśli go mam ;-/

    w aucie jest lusterko fotochromatyczne, z przodu jest też oprócz czarnej "kropki" przyklejonej do szyby poniżej jest coś w rodzaju jakiegoś czujnika optycznego

    z tego co widzę w ofercie AUDI jeśli kupuje się czujnik deszczu to jest on w komplecie z lusterkiem fotochromatycznym

    czasami zdarza mi się przy wyłączeniu zapłonu, że wycieraczki trochę się poruszą.

    z góry dziękuję za wszelkie info na ten temat

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •