Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 112

Temat: rozrusznik-wymiana/diagnostyka...

  1. #101

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Błonie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Dziwne odgłosy dobiegające z rozrusznika

    Witam wszystkich!
    Mam mały problem z moją A3 , mianowicie co jakiś czas podczas odpalania rozrusznik wydaje dziwny dźwięk , nie zawsze , ale czasem mu się zdarzy. Tydzień temu wymontowałem go i nasmarowałem , miałem wymienić bendkis bo podejrzewałem ,że to on tak nie ładnie gra ,ale wyglądał na zdrowy ,wiec go zostawiłem ( nie wiedziałem ,tez za bardzo jak go rozmontować (odłączyć od przekładni planetarnej)). Już wydawało mi się ,że problem ustał ,ale dziś niestety znowu zagrał Mam pytanie czy ktoś wie co to może być? Ja podejrzewam ,że to uszczelka (simering?) przy obudowanie rozrusznika od strony wchodzącej do silnika. Moje pytanie czy ktoś wie ,czy można ją kupić i wymontować , czy trzeba całą obudowe nową ,a i czy moja hipoteza jest trafna? Z góry dziękuje za rady! A zapomniał bym dodać silnik w moje A3 to 1.8T , rozrusznik BOSH.

  2. #102
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    dźwięki i filmik zapodaj
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  3. #103

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny rozrusznik - ciągły problem

    witam
    Nie pisałem o tym bo sądziłem ze tak błaha rzecz to pikuś do naprawienia...ale teraz piszę bo ręce mi opadły już.
    Jakies 2 lata temu padł mi rozrusznik ..zęby się powycirerały,wymieniony na nowy ..po pół roku to samo....wymieniony na używke po 3 miesiacach to samo....rozebrane wszystko i wymeinione koło pasowe plus nowy rozrusznik ..po pół roku to samo.....teraz wymieniony znów rozrusznik na nowy ...3 miesiace to samo...ostatni raz około2 miesiacve temy wymieniłem na uzywke ...i teraz znowu to samo.

    Od 2 lat wymieniłem koło pasowe i 6 rozruszników...wszedzie objaw ten sam wyrezane zebatki. O co tu chodzi..mój mechanik ..rozłożył ręce...

  4. #104
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    co z kolem zamachowym???Liczba zębów???
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  5. #105

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    szczerze to nei wiem ile zębów ma koło zamachowe...mechanik po prostu kupił na szrocie uzywane podobno w bardzo dobrym stanie...i założył..i było ok pół roku. A są różne koła do tego samego modelu?

  6. #106
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Które zęby lecą?? Foto daj. Jak wyglądają zeby na kole zamachiwym???Czy aby nie one niszczą rozruszniki???

  7. #107

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Zęby ścierają się momentalnie (2-3 miesiące ) na rozruszniku..te zęby które są na zewnatrz rozrusznika i zazebiają sie z kołem zamachowym...jutro wymieniam kolejny raz rozrusznik na używke za 5 dych ..i spróbuje cyknać fotke zebów na kole zamachowym ale jak oststnio na nie patrzyłem to były w idealnym stanie...nic z tego nie rozumiem dlaczego i co mi wyciera zęby na rozruszniku. Wymiana kolejny raz koła zamachowego nei wiem czy ma sens bo już to robiłem...i jest to samo tyle że trochę dłużej wytrzymuje jakies 5-6 miesięcy. To chore nigdy nie spotkałem sie z taką sytuacją. Mam BMW e46 od kilkunastu lat....nigdy zadnych kłopotów z wycierajacymi sie zebami i nigdy w zadnym innym aucie nie miałem....owszem sam w sobie rozrusznik potrafi pasc...ale to raz na kilka lat i zwykle sa to nei powycierane zęby tylko elektryka,bendix itd.....a tutaj w rozruszniku wszystko działa ..mam ich w garazu juz 6 sztuk..sprawne z powycieranymi ząbkami.

  8. #108
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    dobra to skad pewnosc ze rozrusznik ktory byl zamontowany jest dedykowany??Jak szybko od zakupu padł ci rozrusznik??
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  9. #109
    mirek_miro's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-ce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    To jest niemożliwe. Sprawdz w ETCE jaki powinien być dokładny rozrusznik do Twojego auta bo są rozruszniki do A3 z różną ilością zębów. Pokaż foto zjechanego rozrusznika bo może być też, że rozrusznik z kołem zamchowym nie zazębia się całą powierzchnią tylko samymi końcówkami.

  10. #110
    szolek's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeworsk
    Auto
    S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APX
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Rozrusznik 1.8t

    Witam mam pewien problem padł mi akumulator i poprzedni właściciel zmienił stacyjke. Nie moge otworzyć samochód, ponoć można wspiąć się przez rozrusznik czy mógłbym ktoś mnie nakierowac gdzie konkretnie to szukać?

Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •