Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 38 z 38

Temat: wymiana sprzęgła / koła dwumasowego - A3 8P

  1. #31

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cześć, od kiedy kupiłem auto ciągle czuje wibracje/drgania przy ruszaniu/cofaniu, na wyższych biegach jest ok. Przebieg 220k. Poduszki niby w porządku. Dwumasa do wymiany?

  2. #32

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Roon Pokaż post
    Cześć, od kiedy kupiłem auto ciągle czuje wibracje/drgania przy ruszaniu/cofaniu, na wyższych biegach jest ok. Przebieg 220k. Poduszki niby w porządku. Dwumasa do wymiany?
    Być może dwumasa (z uwagi na przebieg), ale tego Ci nikt nie zdiagnozuje na odleglosc. Podjedz do dobrego mechanika, będzie wiedział jak posłucha. Skonczony dwumas daje rozne objawy (znam z autopsji...niestety )

  3. #33

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Cześć,

    Mam taki objaw, że na zimnym silniku dochodzą stuki wyczuwalne lekko na sprzęgle. Stuknięcia są w różnych odstępach czasu, raz szybciej, raz wolniej. Przed jazdą nie występują, dopiero po przejechaniu małego odcinka. Czasami nasilają się po wciśnięciu sprzęgła. Dwumasa do wymiany ?

  4. #34
    Pakoz92's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez demi1 Pokaż post
    Cześć,

    Mam taki objaw, że na zimnym silniku dochodzą stuki wyczuwalne lekko na sprzęgle. Stuknięcia są w różnych odstępach czasu, raz szybciej, raz wolniej. Przed jazdą nie występują, dopiero po przejechaniu małego odcinka. Czasami nasilają się po wciśnięciu sprzęgła. Dwumasa do wymiany ?
    U siebie mam podobne objawy, z tą różnicą, że w moim przypadku stuki najczęściej występują zaraz po odpaleniu auta np. w przypadku wyjazdu od siebie z posesji, pozostawieniu auta w celu zamknięcia bramy po ok 10 sekundach słychać stuki, które po ok 20 sekundach ustają.
    Rozmawiałem ze swoim mechanikiem i powiedział, że za pewien czas trzeba będzie pochylić się nad wymianą kompletu sprzęgła z kołem. Planuję zrobić to jeszcze na jesieni Przebieg ok 199 tysięcy.

  5. #35
    reebel's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    Audi A3 8P 2.0 TDI 170KM
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Jak podchodzicie do tematu wymiany uszczelnienia wału korbowego przy okazji wymiany sprzęgła i dwumasy? Czy jeśli nie ma śladu oleju to jest sens ruszać? Uszczelniacz to koszt ok 200 zł więc jest to jakiś koszt + robocizna.

  6. #36
    wdawid1982's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez reebel Pokaż post
    Jak podchodzicie do tematu wymiany uszczelnienia wału korbowego przy okazji wymiany sprzęgła i dwumasy? Czy jeśli nie ma śladu oleju to jest sens ruszać? Uszczelniacz to koszt ok 200 zł więc jest to jakiś koszt + robocizna.
    Wymieniałem już kilkanaście zestawów sprzęgieł, moim zdaniem jeśli nie ma śladu oleju nie ruszać.

  7. #37

    Data dołączenia
    Oct 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny Sprzęgło dwumas z 2.0TFSi do 2.0 TDI BMM

    Siemka, mam do kupienia od chłopa dwumase ze sprzegłem. Konkretnie Sachs 2290 601 060, niby mówi, że będzie pasowała do 2.0 tdi bmm. Teoretycznie, na papierze wymiary itd sie nie róznią ale wiadomo, że wymiary to nie wszystko.

    Pytanie brzmi: Czy na pewno będzie wszystko grało na tym zestawie?

  8. #38
    white_pawn's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bstok
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI - CRFC (143 KM)

    Domyślny

    hej wszystkim!
    mam pytanie: jakie objawy daje dwumasa, kiedy wiadomo, że trzeba ją już wymienić?

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •