Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 18

Temat: Zatrzask/zapięcie pasów pasażera z przodu

  1. #1
    Farshu's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Exclamation Zatrzask/zapięcie pasów pasażera z przodu

    Zdarzyło się tak, że zakupiłem A3 z lekko naruszonym zatrzaskiem/spinką/zapięciem do pasów od strony pasażera z przodu.

    W ostatnim czasie zatrzask całkowicie się rozleciał po tym jak znalazł się pomiędzy fotelami podczas przesuwania.

    Szukałem zatrzasku na allegro - lipa. Szukałem na szrocie - nie ma. Dzwoniłem do najbliższego serwisu Audi, ale nikt nie odbiera i zaczynam się irytować.

    Czy wiecie ile może kosztować taki osprzęt w serwisie Audi? Na allegro zatrzask od strony kierowcy kosztuje ok. 40 zł (zatrzasku od strony pasażera oczywiście nie znalazłem ). Pasy, napinacze itd. są ok więc nie muszę ich kupować.

    A może macie jakiś pomysł, gdzie można taki zatrzask znaleźc? Najlepiej jakby, któryś z forumowiczów miał jeden na zbyciu

    Na wszelki wypadek informuję, że moja fura to A3 8L 1999 3D wersja Ambition
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-08-18 o 11:13

  2. #2
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Od A4 B5 poszukaj, takie same powinny być

  3. #3
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    jesli chodzi ci o zamek pasa, czyli calosc przykrecana do fotela to szukaj wsrod sprzedawcow tapicerek, czasem mozesz za gorsze caly fotel z tym kupic, to jest przykrecane na jedna srube i przekrecisz sobie
    sa dwa rodzaje, albo z czujnikiem zamkniecia, idzie wtedy jeszcze kabel elekt , albo bez - zwykle
    na chlopski rozum wydaje mi sie ze nie ma roznicy miedzy zamkiem kierowcy a pasazera... to jest przykrecone tak samo
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KRAKóW
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

  5. #5
    Farshu's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    jesli chodzi ci o zamek pasa, czyli calosc przykrecana do fotela to szukaj wsrod sprzedawcow tapicerek, czasem mozesz za gorsze caly fotel z tym kupic, to jest przykrecane na jedna srube i przekrecisz sobie
    sa dwa rodzaje, albo z czujnikiem zamkniecia, idzie wtedy jeszcze kabel elekt , albo bez - zwykle
    na chlopski rozum wydaje mi sie ze nie ma roznicy miedzy zamkiem kierowcy a pasazera... to jest przykrecone tak samo
    Te? mi si? tak wydawa?o, ale jak napisa?em do dw?ch allegrowicz?w, kt?rzy sprzedaj? cz??ci i maj? w swoim asortymencie lewy zamek pasa (kierowca) to odpisywali, ?e prawego niestety nie maj?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez xavi Pokaż post
    Pisa?em do tego faceta. Odpowiedzia?, ?e nie ma odpowiedniej cz??ci do strony prawej

    Czekam jeszcze na kilka odpowiedzi innych allegrowicz?w, kt?rzy sprzedaj? cz??ci ze strupia?ych a3.

  6. #6
    Farshu's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Byłem na 3 szrotach W jednym znalazłem A3, ale bez pasów Jednak jest nadzieja, gdyż zamówiłem zatrzask na allegro od sprzedawcy części używanych. Zobaczymy czy będzie pasować
    Btw. Patrząc na to jak jest to wszystko przykręcone do fotela to chyba sam nie dam rady tej części wymienić :/

  7. #7
    beniek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zambrów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    witam, z przekeceniem powinienes sobie bez problemu poradzic, tak jak ktos pisal wczesniej jest to jedna śruba i trzeba z szyny wysunac - o ile dobrze pamietam bo juz troche czasu upłyneło od keidy wykrecalem swoj co do strony to jest prawy i lewy czyli lustrzane odbicie, co z reszta widac na zdjeciach podanych przez kolege wczesnije

  8. #8

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław, Częstochowa
    Auto
    Skoda Octavia II FL
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Jakiś czas temu wymieniałem to zapięcie pasa w fotelu pasażera.
    Musisz wyjąc fotel a później to jest tylko jedna śrubka łącząca zapięcie z fotelem (zaznaczone w kółeczkach).

  9. #9

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny zapięcie pasa pasażera

    Robię właśnie to samo z moim zatrzaskiem, od A3 nigdzie nie znalazłem, kumpel załatwił mi od VW 4 i pas się zapina , została mi tylko kwestia tej jednej śruby ..
    poszukuje klucza którym to można bezpiecznie odkręcić, przyjrzałem się już bitowi sline w sklepie i ilość "ząbków" jest dużo mniejsza i zapewne śrubę zniszczę
    Jeśli znasz dokładny typ tego klucza byłbym wdzięczny

    PS. kontaktowałem się z tym gościem autospeedy, jakiś czas temu, 3 tygodnie bez odpowiedzi, a potem rozmowa na bardzo niskim poziomie sprzedawcy, nie polecam.

  10. #10

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław, Częstochowa
    Auto
    Skoda Octavia II FL
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Jeśli dobrze pamiętam, nie mam jak sprawdzić, kluczem był zwykły imbus, dość duży. Pomimo wielu wcięć w śrubie, imbus też dobrze trzymał się w niej.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •