Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 34

Temat: nie swiecą lampki od tablicy rejestracyjnej w klapie

  1. #21

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    U mnie lampki świecą ale jak jest duża wilgotność czy mróz (czyli teraz codziennie) to na desce ciągle wyskakuje że żarówka spalona.
    Który bezpiecznik za to odpowiada i który kabel (ten co idzie do klamki bagażnika) ?

    Tak to u mnie wygląda, sucho, bez rdzy żarówki mocno się przyciemnily, a w środku chyba plastik trochę się przytapia :
    https://www.dropbox.com/s/pxq6018sper4gz7/20181205_184115.jpg?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/a4ginxhh6lk4ade/20181205_184127.jpg?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/cj60fpamv05gmjc/20181205_184140.jpg?dl=0

    Tutaj brakuje jakiegoś kabelka:
    https://www.dropbox.com/s/9q8i60j4qumeian/20181205_191505.jpg?dl=0
    Ostatnio edytowany przez Caporeira - 05-12-18 o 22:47

  2. #22
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Wymień na nowe bo to grosze.Odegnij odrobine styki kontaktowe z pokrywki z żarówkami.
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  3. Podziękowania dla piteroo21 za pomoc w problemie

    Caporeira (07-12-18)

  4. #23

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Dzięki !
    Wymieniłem wczoraj żarówki i teraz jest ok
    Pytanie, czemu te żarówki zrobiły się takie mocno ciemne ?

  5. #24
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    pary wolframy.to norma
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  6. #25

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panowie a ja mam nietypowy problem. Miałem u siebie zamontowane ledy i świeciły ładnie przez 3 lata. Nagle zaczęły mrugać więc stwierdziłem że pewnie się przepalają. Wyciągnąłem i faktycznie rudy nalot i biały proszek. Kupiłem nowe oprawki z żarówkami tym razem już zwykłe. Mocno się zdziwiłem kiedy po zamontowaniu żarówki nadal nie świeciły. Rozebrałem tą osłonę i wszystko wygląda bardzo ładnie. Włączyłem światła postojowe i sprawdziłem czy jest prąd w tym szarym kabelku o którym ktoś tu wyżej pisał. Prądu nie ma. Pomyślałem że największe prawdopodobieństwo jego uszkodzenia to zawias klapy. Rozebrałem i kabel wygląda na cały. Sprawdziłem w tym miejscu też prąd i również go brak. Co dalej? Może istotne będzie to że ostatnio spaliło mi 2 razy bezpiecznik od podświetlenia wewnętrznego. Pościągałem maskownice tego oświetlenia pogodniałem blaszki i od tego czasu już bezpiecznika nie wywala a z tego co tu wyczytałem jeden bezpiecznik jest odpowiedzialny z oświetlenie wnętrza i tablicy. Być może tam gdzieś jest problem? Może ktoś ma schemat instalacji tego oświetlenia tablicy rejestracyjnej żebym mógł dalej szukać.

  7. #26

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8P Q '06
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    39 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez darkside1987 Pokaż post
    sprawdziłem czy jest prąd w tym szarym kabelku o którym ktoś tu wyżej pisał
    Pewnie sprawdzałeś bez żarówki. Jeżeli tak, to bord nie wykrywa obciążenia i odcina prąd dla tego przewodu. W ten sposób nie sprawdzisz czy jest tam napięcie.
    anonimowe A3 8P.

  8. #27

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Sprawdzałem taka kontrolka. Dwa przewody i żarówka do nich przyczepiona. Jeden do masy a drugi do nożyka którym delikatnie nacialem szary przewód i żarówka w tej kontrolce się nie zapalała. Oczywiście w tym czasie światła na pozycjach. Źle?

  9. #28

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8P Q '06
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    39 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Jeżeli lampki od rejestracji były na swoim miejscu, to wydaje się, że dobrze to sprawdzałeś.
    anonimowe A3 8P.

  10. #29

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ANONIM Pokaż post
    Jeżeli lampki od rejestracji były na swoim miejscu, to wydaje się, że dobrze to sprawdzałeś.
    No własnie bez lampek sprawdzałem. Ma ktoś schemat tego przewodu?

  11. #30

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Lightbulb Naprawa podświetlenia tablicy. (Zdjęcia)

    Witajcie Panowie!

    Chciałbym zasięgnąć porady, bo myślę że któryś z Was spotkał się z problemem braku podświetlenia tablicy rejestracyjnej.
    Poszperałem trochę na forach ale większość tematów "umierało śmiercią naturalną" nie dając żadnego konkretnego rozwiązania tego problemu.

    Ostatnio zorientowałem się że podświetlenie tablicy znikło, myśląc że są to żarówki które już kilkukrotnie wymieniałem zakupiłem nowy komplet lampek, tym razem już led, lecz okazało się że problem tkwi gdzieś głębiej.
    Sprawdziłem bezpiecznik (ok), światło w bagażnika (ok), przycisk otwarcia bagażnika(ok), nowe lampki led(ok), włączyłem światła pozycyjne, sprawdziłem styki lampek w klapie bagażnika, ale na mierniku prądu brak.

    Zdemontowałem więc plastik wnętrza klapy bagażnika a następnie wymontowałem całą listwę pochwyt ową klapy bagażnika wraz z gniazdami na lampki.


    Obstawiłam że ścieżki w listwie są przerwane lub zaśniedziałem bo listwa wygląda już na trochę spróchniała, więc przeczyściłem konkretnie styki lampek w gniazdach i zrobiłem na szybko test z akumulatorem.
    Ku mojemu zdziwieniu okazało się że listwa sama w sobie działa, prąd dochodzi zarówno do przycisku otwarcia bagażnika jak i zarówno do samych lampek które zaświeciły się.

    Sprawdzam więc kostkę wiązki elektrycznej do której podłączona jest cała listwa, miernikiem napięcia

    Przewód czarny nr 4. (1534131-1) Prąd stały 12v do otwierania zamka bagażnika. ( bagażnik się otwiera się i zamyka - sprawny )
    Przewód brązowy nr 3. (lyco) Prawdopodobnie masa do przewodu zamka ( sprawdzony miernikiem - sprawny )
    Przewód siwo-brązowy nr 2. (PBFGF10) Przewód od zasilania lampek podświetlenia, ( lampka miernika sporadycznie mruga - przewód nie sprawny )
    Przewód brązowy nr 1. Masa do żarówek podświetlenia tablicy.

    Sprawdziłem podświetlenie tablicy jeszcze raz z akumulatorem, (+) do pinu z którym łączy się przewód numer 2. (-) do pinu z którym łączy się przewód numer 1 - lampki zapalają się.
    Rozciąłem przewód 2 zasilanie, sprawdził czy na odcinku od przecięcia do kostki przechodzi prąd miernikiem, było ok. Wpiłem więc kostkę na miejsce a prąd do przewodu nr 2 podłączyłem z innego miejsca, ale lampki nie zadziałały???

    Jak mogę rozwiązać tą sytuacje?
    Ostatnio edytowany przez Zullio91 - 19-02-20 o 19:34 Powód: Aktualizacja

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •