Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 24

Temat: [8L] Regulacja świateł nie działa

  1. #11
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Grzechu
    A sprawdziłem silniczki faktycznie są odłączone musze je podłączyć ale i tak podjade do warsztatu zeby zobaczył czy da sie zrobić zeby zame sie poziomowały i skręcały, no i spryski musze naprawić
    skrecac to nie beda skrecab bo to nie sa reflektory skretne]

    a zabawa w robienie calej instalacji do poziomowania to koszt ok 1000zl (a sterowanie z kabiny ok 50zl

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Grzechu
    Spryski nie działają a ksenony świecą tylko w jednej pozycji nie działa regulacja świateł.
    spryski pewna nie dzialaja bo to atrapa, zobacz jaki masz zbiornik do plynu do spryskiwaczy

    jesli 3l to masz na99% atrape,

    [ Dodano: Sob 26 Maj, 2007 01:58 ]
    Cytuj Oryginalnie napisane przez atal
    Panowie jak wrzuce xenony do auta bez xenonow i podlacze stara instalacje do nowego silniczka (jest inny od starego) to bedzie dzialac regulacja gora-dol
    Pozdr
    beda dzialac tylko wtyczki trzeba wymienic wtyczki, ja wlasnie takie zamontowalem do swojego autka i chodza bez problemu
    OOOO UWIELBIAM




  2. #12
    Grzechu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki koło Wawy
    Auto
    KIJEK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    spryski faktycznie atrapa juz sie dowiedziałem a szkoda ale patryłam zame spruski to koszt ok 300 PLN do tego dochodzi robocizna chyba sobie podaruje. atrapa jest pollicja sie czepiać nie będzie

    DZięki za pomoc

  3. #13
    romanticxboy's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja kupiłem Audi A3 z 97' i nie działa mi regulacja reflektorów z poziomu auta. Wymieniłem reflektory na nowe i w warsztacie mi zmieniano, więc wiem, że silniczki były i są podpięte. Czy te silniczki mają swój bezpiecznik?

  4. #14
    Cinkowatość's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Według mnie 20.

  5. #15
    romanticxboy's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Bezpiecznik wygląda na cały, tylko mam tam z oznaczeniem '10', a nie '15'. Pewnie oba silniczki padły, w końcu mają już po 20 lat.

  6. #16

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny Pomoc w regulacji świateł

    Dzień dobry!

    Poszukuję osoby z okolic Rybnika, Gliwic, Katowic z większym doświadczeniem niż moje w kwestii świateł, która, pomogła by mi w poniższej kwestii na żywo.
    Posiadam Audi A3 8L polift 1,6 benzyna. Ostatnio zdecydowałem się na zakup nowych reflektorów (Hella) z racji iż stare słabo świeciły i miały pourywane zaczepy.
    Dodatkowo wymieniłem zwykłe żarówki na komplet LED. Mam teraz problem z włożeniem silniczków ( nie chce urwać zaczepów) oraz regulacją tych świateł, aby świeciły dobrze i przede wszystkim w dobrym kierunku. Chętnie również porozmawiam i powymieniam się doświadczeniami z jakimś posiadaczem A3 8L.

    Pozdrawiam

  7. #17
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Magnus14 Pokaż post
    Dzień dobry!

    Poszukuję osoby z okolic Rybnika, Gliwic, Katowic z większym doświadczeniem niż moje w kwestii świateł, która, pomogła by mi w poniższej kwestii na żywo.
    Posiadam Audi A3 8L polift 1,6 benzyna. Ostatnio zdecydowałem się na zakup nowych reflektorów (Hella) z racji iż stare słabo świeciły i miały pourywane zaczepy.
    Dodatkowo wymieniłem zwykłe żarówki na komplet LED. Mam teraz problem z włożeniem silniczków ( nie chce urwać zaczepów) oraz regulacją tych świateł, aby świeciły dobrze i przede wszystkim w dobrym kierunku. Chętnie również porozmawiam i powymieniam się doświadczeniami z jakimś posiadaczem A3 8L.

    Pozdrawiam
    Podłacz wtyczke do "luznego" silniczka i pokretlem przy wlaczniku swiatel ustaw tak zeby ten bialy trzpien sie maksymalnie wysunal. Odlacz silniczek,sciagnij dekielek z lampy i delikatnie dociagnij palcem wewnetrzny element do obudowy lampy, tak zeby ta rynienka do ktorej wsadzisz biala kulista koncowke byla mozliwie jak najblizej tego otworu gdzie montujesz silniczek. Kulke wsadzasz do rynienki od boku,nie mozesz jej wpychac na sile centralnie bo rynienka peknie. Jeszcze latwiej sie robi jak lampe masz w rece,ale tak tez idzie- cierpliwosci......
    Co do regulacji,to jak juz zalozysz silniczki to jedziesz na stacje diagnostyczna i tam Ci ustawia swiatła.

  8. #18

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monlag1 Pokaż post
    Podłacz wtyczke do "luznego" silniczka i pokretlem przy wlaczniku swiatel ustaw tak zeby ten bialy trzpien sie maksymalnie wysunal. Odlacz silniczek,sciagnij dekielek z lampy i delikatnie dociagnij palcem wewnetrzny element do obudowy lampy, tak zeby ta rynienka do ktorej wsadzisz biala kulista koncowke byla mozliwie jak najblizej tego otworu gdzie montujesz silniczek. Kulke wsadzasz do rynienki od boku,nie mozesz jej wpychac na sile centralnie bo rynienka peknie. Jeszcze latwiej sie robi jak lampe masz w rece,ale tak tez idzie- cierpliwosci......
    Co do regulacji,to jak juz zalozysz silniczki to jedziesz na stacje diagnostyczna i tam Ci ustawia swiatła.

    Próbowałem kombinować na starym reflektorze, który był do wyrzucenia i niestety ułamałem ten zaczep a nie chce zepsuć nowych reflektorów. No i jest jeszcze kwestia tego kiepskiego świecenia . Fajnie jakby ktoś rzucił na to okiem.

  9. #19
    chudy92's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    795 razy
    Podziękował
    516 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Magnus14 Pokaż post
    zdecydowałem się na zakup nowych reflektorów (Hella)
    Nowych z ASO czy nowych używanych ?
    Jak nie świecą to albo masz wypalone odbłyśniki albo te żarówki ledowe sa słabe.
    A3 8L Hatchback 3D 1997r [1.6 AEH - 101/145] A3 8L Hatchback 3D 2001r [1.8t AUM - 229/322] A4 B6 Avant 2002r [1.9tdi AVF - 164/374] A3 8V Limousine 2015r [2.0tfsi CNTC - 343/487]

  10. #20

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Kupiłem używane (nowe w stosunku do tych już zniszczonych) reflektory. Są zewnętrznie i wewnętrznie w bdb stanie. Co do odbłyśnika to wygląda on według mnie dobrze, nagrałem od środka jego stan:


    Dziwi mnie trochę natomiast sposób świecenia. Dlaczego światła świecą takimi wąskimi (jakby pionowymi) pasami a nie świecą równomiernie. Co może być tego przyczyną? Foto zrobione przed chwilą- światłą ustawione w pozycji najniższej:
    http://www.fotoszok.pl/show.php/2919...593-o.jpg.html

    A żarówki kupiłem te:
    http://allegro.pl/zarowka-led-h1-80w...751623960.html

    Już powoli poddaje się bo nie mam pojęcia co zrobić żeby świeciły równomiernie.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •