Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 18 z 18

Temat: Audi Concert II Brak podświetlenia przycisków!

  1. #11
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    nie pamietam na pamiec w climatroniku ale w gniezdzie diagnostycznym masz
    CAN High na pinie 6 i CAN Low na pinie 14. Mozesz podpiac sie z tego gniazda albo poszukac takich samych przewodow za panelem nawiewu

  2. #12
    jarkob's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków
    Auto
    a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    dziękuje za odpowiedź najbliższej wolnej chwili popatrzę do climatronica.
    Mam jeszcze tylko jedno pytanie. Jak dostać się do kabli od climatronica?

  3. #13

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leśnica, Opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Witam.
    Mój problem, a w zasadzie błahostka jednakże troszkę irytująca polega na tym, iż przy krótkim używaniu radia całe podświetlenie działa bez zarzutu, ale po ok 10 min grania gaśnie podświetlenie klawiszy FM oraz CD. Poza tym nic się nie dzieje, wszystko działa jak należy, oczywiście oprócz podświetlenia tych dwóch klawiszy.
    Ktoś miał taki problem ? Ktoś zna przyczynę i rozwiązanie ?
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam !

  4. #14
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    może jest problem z lutami lub same diody już padają i trzeba je zmienić(diody to PLCC2)

  5. #15
    jarand9983's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skoczów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Cześć wszystkim. Jakiś czas temu zmieniłem konsole na 2 din i radio symphony. Radio działa, wyświetlacz okey ale nie świeci mi podświetlenie klawiszy. Czemu? Dodam że wcześniej miałem chorusa na kasety czy concert II na CD i nic się nie działo.
    Audi a3 8l 2001r.

  6. #16

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warsaw
    Auto
    Brak
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Audi Concert II+ brak podświetlenia

    Witam, przeszukałem forum i jest kilka tematów o problemach z radio Audi Concert II+, jednak żaden nie zderza się z moim problemem.
    Otóż zaczęło się to już kilkanaście miesięcy temu i prawdę mówiąc przyzwyczaiłem się do tego, ale teraz mam trochę więcej czasu i chciałbym doprowadzić wszystko do porządku.
    Do rzeczy - nie funkcjonuje mi podświetlenia wyświetlacza na czerwono oraz samo podświetlenie klawiszy. Radio samo w sobie działa bez zarzutów.
    Kupiłem nawet wyjmaki z myślą, że może coś gdzieś nie styka, ale wszystko jest OK i bezpiecznik również.
    Załączam zdjęcie.

    Pozdrawiam

  7. #17
    Natrios's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    raz

    Exclamation Brak podświetlenia przycisków w radiu Audi Concert

    Witam, od niedawna jestem właścicielem a3 8p, borykam się z problemem podświetlenia przycisków w radiu. Ogólnie potrzebowałem kodu do radyjka, bo jak mnie poinformowano był wymieniany aku i radio wymagało ponownego wprowadzenia kodu, w książce serwisowej itd nie było żadnej wzmianki na temat radia i jego kodu, więc radio oddałem do elektromechanika w celu odkodowania, 1 dzień radio zrobione kodzik jest wszystko śmiga oprócz podświetlenia przycisków. Mam podejrzenie, że radio może nie być od tego auta, dlatego są takie problemy i dlatego nie było wzmianki na temat radia w książce.

    Poszperałem na forum i znalazłem, że 6 pin w czarnej wtyczce odpowiada za podświetlenie, niby kabel jest tylko, że wydaje mi się, że radio jest od wersji z komputerem pokładowym i za podświetlenie może odpowiadać inny pin w miejscu, gdzie powinna być trzecia wtyczka, której ja nie mam. To też wyczytałem, że podświetlenie może wymagać wtyczki z CAN, której nigdzie u siebie nie mogłem znaleźć. Miernik na kablu co wchodzi w 6 pin (czarna wtyczka) pokazuje napięcie 8v tudzież rodzi się kolejne pytanie czy takie jest prawidłowe, ponieważ ktoś kiedyś pisał, że wymagane 12v.






    Może jakoś to nie przeszkadza, ale gdy przyjdzie coś pogrzebać na szybko w radiu podczas jazdy, a jest już ciemno to rodzi się problem. Dzięki z góry.

    edit.
    Udało się ogarnąć temat, miałem radio z wersji, gdzie podświetlenie idzie przez CAN, a auto miało wtyczke do radia z wersją co kabelek od podświetlenia powinien iść we wtyczce czarnej do 6 pinu. Zdjąłem obudowe radia, przylutowałem kabelek do 8 pinu odpowiedzialnego za podświetlenie, kabelek przeciągnałem na zewnątrz obudowy i wpiąłem go w czarną wtyczke (6pin) tam gdzie miałem kabelek odpowiedzialny za podświetlenie.
    Regulacja podświetlenia działa, wszystko tak jak powinno. Patent znalazłem na zagranicznym forum chociaż później widziałem go na paru polskich forach. Nie gwarantuje, że to każdemu pomoże, ale może naprowadzi delikatnie na prawidłowy tor. Pozdrawiam



    Ostatnio edytowany przez Natrios - 29-11-18 o 18:24

  8. #18

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Raciborz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Witam
    Moje audi jest z 2003 roku w tym roczniku jest can. Mam radio Audi Concert 8P0 035 186 dobrze funkcjonowalo. Zmienilam jakis czas temu na nie orginalne radio ale w tej chwili znowu postanowilam dac orginalne i oto wystapil problem mianowicie wszystko funkcjonuje ale brak jest podswietlania na przyciskach i wyswietlaczu. Prosze o pomoc

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •