Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Pytanie o przenośne CB

  1. #1
    Ptaku's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi S3 8V Sedan 2017
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny

    Domyślny Pytanie o przenośne CB

    Witam mam pytanko czy ktoś z was kiedykolwiek używał takiego przenośnego cb radia ?
    Czy takie radio w ogóle może sie sprawdzić w samochodzie i jaki może być maksymalny zasięg takiego radia ?http://www.alan.pl/produkt_szczegoly.php?prod=26

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Sprawdzi się... pod warunkiem ,że będziesz wisiał za oknem Zasięg i tak do bani.

  3. #3
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    ja w twingo mialem takie przez 2 miesiace porazka zasieg tyylko za autem lub gdy podczepisz antene zew. w aucie jest taka jakby klatka i nic nie uslyszysz zasieg z auta do innego auta to jakies 25m i fin ... mozesz zamontowac przejsciowke i bedziesz podlanczal antene zewnetrzna ale wtedy jest to malo wygodne...

    sa radia takie jak z twojego linku ... ale odczepiana maja baterie na dole i zastosowana przejsciowke antenowa do anteny zew... wtedy jest to wmiare wygodne bo na kabelku masz sama gruszke z wyswietlaczem koszt jakies 500zl ... polecam jednak normalne radio
    420 500 km
    1

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Miasto
    Stalowa Wola

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxa
    sa radia takie jak z twojego linku ... ale odczepiana maja baterie na dole i zastosowana przejsciowke antenowa do anteny zew... wtedy jest to wmiare wygodne bo na kabelku masz sama gruszke z wyswietlaczem koszt jakies 500zl ... polecam jednak normalne radio
    Tak jak piszesz, ja mam w samochodzie wlasnie to radzio w zestawie razem z radiem jest jest cos takiego... odpinasz baterie z dołu i zapinasz w jej miejsce taka dokladke z kabelkiem jak od normalnej gruchy CB. Kabelek na koncu rozchodzi sie w dwa osobne jeden na zapalniczke samochodowa do zasilania a drugi na zwykla antene jak w kazdym radiu. Jak tak zamontujesz to masz normalne radio CB w samochodzie z tym ze wszytko znajduje sie w Grusze.

    Nie narzekam na zasieg wszystko zalezy od tego jaka sobie kupisz antene samochodowa jak jakiegos pascia to i w normalnym radiu nic slyszec nie bedziesz. ja jestem super zadowolony jezeli chcesz zrobie ci zdjecia jak to wyglada. po zestrojemu anteny do radia mam zasieg spokojnie do 10Km a to mi wystarcza w zupelnosci.

    Plus taki ze nie trzeba szukac miejsca w samochodzie dla calej tej puszki i kombinowac. Moja Gruucha wisi na silnym magnesie na konsoli srodkowej zaraz nad radiem i jest mega wygodnie wiec ja ci to polece.

    Koledzy napisali prawde, ze w razie uzywania tego urzedzenia w tej postaci co widac na zdjeciu to fakt 25m i koniec zasiegu ale po zalozeniu tego co bedziesz mial w zestawie + normalna antena,masz normalne CB.
    Zmodyfikowany AGResor... by Masters Tuning

  5. #5
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    NoWy, wszystko cacy napisales ale nie dopisales ze jednak takie radio jest stworzone jako przenosne... a nie typowo do auta i tego nie dodales... czym sie rozni ? wejdz na cb-radio.pl jakos tak adres... tam byl test okazuje sie ze te przenosniaki to straszne szumofony zbieraja wszystko (nie mowie tu o antenie ) sam odbiornik jest zrobiony na takich czesciach ze .... niktorym to nie przeszkadza skroci se sq i mysli ze ok a naprawde powinien rozkrecic i to duzo ... i powinno byc cacus ...

    polecam fora cbradio... duzo mozna sie dowiedziec duzo testow i tam ludzie sie znaja...
    420 500 km
    1

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Miasto
    Stalowa Wola

    Domyślny

    http://a3-club.net/forum/viewtopic.php?t=4679&start=0

    Masz tutaj sa zdjecia mojego samochodzu na bodajrze 6 zdjeciu zobaczysz wlasnie to radio u mnie w samochodzie wiec bedziesz mial obraz tego jak to wyglada a na dachu samochou zobaczysz normalna antene jak przy kazdym radiu....

    W zestawie z tym radiem powinienes miec:

    Dwie baterie do CB recznego
    - jedna na 8 bateri paluszki aku... ladowancy za pomoca ladowarki (tez jest w zestawie)
    - jedna na 6 bateri paluszki aku... ale jak chcesz naladowac te muszisz rozebrac ta obudowae i przelozyc paluszki do tej pierwszej (poprostu musisz zamienic baterie aku...)
    Ta koncowka do uzywania CB w samochodzie jak normlane radio
    no i jakis tam smieszny pokrowiec

    mnie to jakies 8 miesiecy temu kosztowalo 699zl

    [ Dodano: Nie 27 Maj, 2007 11:04 ]
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxa
    NoWy, wszystko cacy napisales ale nie dopisales ze jednak takie radio jest stworzone jako przenosne... a nie typowo do auta i tego nie dodales... czym sie rozni ? wejdz na cb-radio.pl jakos tak adres... tam byl test okazuje sie ze te przenosniaki to straszne szumofony zbieraja wszystko (nie mowie tu o antenie ) sam odbiornik jest zrobiony na takich czesciach ze .... niktorym to nie przeszkadza skroci se sq i mysli ze ok a naprawde powinien rozkrecic i to duzo ... i powinno byc cacus ...

    polecam fora cbradio... duzo mozna sie dowiedziec duzo testow i tam ludzie sie znaja...
    nie no proxa nie chce sie klucic, ja tylko wyrazilem swoja opinie na temat tetgo radia. A sam jestem z niego zadowolony
    nie jest to radio robione z mysla o samochodach na pierwszym miejscu ale pomysleli przy okazji o takim ich wykorzystaniu.

    Ja musialem sie zdecydowac na to radio dlatego ze w mojej pracy potrzebne mi jest radio CB reczne, wiec od razu zalatwia sprawe dla mnie juz w dwóch kwestiach...
    Zmodyfikowany AGResor... by Masters Tuning

  7. #7
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    wlasnie takie ma kumpel...
    420 500 km
    1

  8. #8
    Ptaku's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi S3 8V Sedan 2017
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Dzięki za info szkoda jednak że takie radyjko się nie w ogóle nie sprawdzi. Myśleliśmy o normalnym radiu ale antena na magnes do mnie nie przemawia zaraz sie rysy porobią zacznie ten magnes delikatnie się przesuwać itd. a wiercić w nowym aucie i przymocowywać anteny na stałe na nie chcemy nie ma może jakichś anten które sie przyczepia do szyby albo coś w tym stylu ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •