Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: Błędy 18034 oraz 01315

  1. #1
    steephan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny Błędy 18034 oraz 01315

    Kolega sprawdził mi dziś VAGiem moje a3. Znalazł dwa błedy.
    Przy silniku: 18034 POWERTRAIN DATA BUS MISSING MESS. FROM TCU (dało się skasować)
    Przy ABS: 01315 Transmission Control Module (nie dało się skasować)

    Ten opis mi niewiele mówi, znalazłem jakieś powiązanie z automatyczną skrzynią biegów tego drugiego. Może ktoś się bardziej orientuje?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 20-05-22 o 11:43

  2. #2
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    masz zmienione kodowanie sterownika silnika na pracę ze skrzynią automatyczną, której nie posiadasz. Kodowanie na automata zmieniają Ci, którzy chcą tanim kosztem uniknąć problemów z utrudnionym rozruchem ciepłego silnika. Zazwyczaj na tym kodowaniu przy niskich obrotach silnika, zwłaszcza na 2 i 3 biegu, auto skacze jak żaba itp. Dysponując Vagiem wchodzisz w 01 Engine i w okienku dialogowym Vaga pod numerem sterownika silnika będziesz miał napisane "Soft. Coding" a obok kod "00001". Musisz teraz kliknąć na ikonkę "07 Recode" i po wyświetleniu się następnego okienka dialogowego wpisujesz w zaznaczone miejsce kod "00002" a następnie klikasz na "Do it" i gotowe. Tak jak tutaj (ale nie sugeruj się innym kodem na fotce bo to jest akurat inny sterownik i niczego więcej nie zmieniaj poza polem Soft. Coding : http://www.golfiv.fr/uploads/uploads..._08_recode.JPG Potem kasujesz błąd w sterowniku silnika i sprawa załatwiona. Musisz się jednak liczyć z tym, że Twój ciepły silnik będzie gorzej odpalał i będziesz musiał go dłużej pochechłać na rozruszniku.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 21-09-10 o 05:49
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  3. #3
    steephan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    To prawda. Palil gorzej na cieplym zanim go wziolem do mechanika. Czy powinienem to zmienic? Cos mu zaszkodzi jesli tak zostanie? Inny sposob na naprawe zapalania na cieplym?

  4. #4
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez steephan Pokaż post
    Czy powinienem to zmienic? Cos mu zaszkodzi jesli tak zostanie? Inny sposob na naprawe zapalania na cieplym?
    jeśli Ci auto nie skacze jak żaba podczas jazdy z niską prędkością obrotową silnika na niskich biegach (np. jazda w korku) to zostaw to kodowanie. Jeśli chodzi o ewentualne zagrożenia dla silnika na tym kodowaniu to tunerzy przestrzegają, że zamachowe koło dwumasowe ma przez to skróconą znacznie żywotność. Co do poprawy uruchamiania ciepłego silnika to można :
    kupić nowy aku (pomoże na jakiś czas),
    zregenerować rozrusznik jeśli nasz stawia zbyt duże opory,
    zastosować przełącznik podciągnięty do kabiny na kabelku z pinu nr 3 czujnika G62 i odłączać sygnał z czujnika tylko przed uruchomieniem ciepłego silnika,
    zakupić gotowe urządzenia ułatwiające rozruch ciepłego silnika (działają automatycznie),
    udać się do tunera aby skorygował mapy dawki startowej paliwa.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  5. Podziękowania dla Sztomel za pomoc w problemie

    steephan (22-09-10)

  6. #5
    steephan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    hej
    dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :]

    ale jeszcze nie rozwiales wszystkich moich watpliwosci.
    dalej nie jestem pewien co powoduje taki problem. czy jest to rozrusznik?

    nowe mapki do paliwa to wydatek
    gdzie szukac info o tym sposobie z kabelkiem?
    to samo o tym urzadzeniu, przede wszystkim koszt?

    PS auto na szczescie mi nie skacze (rozumiem ze tak bedzie az dmumas zacznie padac?)

  7. #6
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    powodem takiego stanu rzeczy jest zu?ywaj?ca si? z czasem pompa wtryskowa lub pompa tandem w silnikach PD a dodatkowo stan ten pog??bia s?abszy akumulator lub stawiaj?ce wi?kszy op?r tuleje w rozruszniku. Przy ciep?ym silniku wymagana jest wi?ksza pr?dko?? obrotowa wa?u korbowego aby wtry?ni?ta zosta?a odpowiednia dawka startowa paliwa. Wi?ksza pr?dko?? obrotowa ma chroni? ko?o zamachowe dwumasowe - to tak w skr?cie. Nie wiem co u Ciebie jest s?absze : akumulator czy rozrusznik, w ka?dym razie jak zainwestujesz w kt?ry? z ww. sposob?w rozwi?zania tego problemu to ciep?y silnik b?dzie odpala? bez problemu.
    Tu masz przyk?ad takiego automatycznego wy??cznika czasowego dla czujnika G62 (bo na takiem zasadzie to dzia?a) : http://motoallegro.pl/chip-turbo-sta...232264886.html
    to samo uzyskasz wpinaj?c si? szeregowo kabelkiem z w??cznikiem poci?gni?tym do kabiny kierowcy w kabelek wychodz?cy z pinu nr 3 czujnika G62 (z t? tylko r??nic?, ?e prze?acznikiem manualnie musisz wy??czy? (przerwa? obw?d) sygna? z G62 do sterownika silnika aby ten my?la?, ?e silnik jest zimny i poda? w?a?ciw? dawk? rozruchow? przy ma?ej pr?dko?ci obrotowej wa?u korbowego. Schematu tu chyba nie trzeba bo ka?dy wie jak szeregowo w obw?d elektryczny w?aczy? prze??cznik (koszty w takim zestawie to tylko prze??cznik, kawa?ek kabla i w?asna robocizna). Je?li chodzi o pin nr 3 czujnika to podaj? opis (dla starego czujnika - kwadratowego oraz nowego - p??okr?g?ego).
    Piny w nowszym czujniku :


    Piny w starszym czujniku :
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 22-09-10 o 21:53
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  8. Podziękowania dla Sztomel za pomoc w problemie

    steephan (24-09-10)

  9. #7
    steephan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Ponownie dzieki za odpowiedz. Jeszcze pytanko o naprawę pompy wtryskowej. Czy jest to regeneracja czy trzeba nowa kupić? Czy t duży koszt?

  10. #8
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    w tym przypadku nie regeneruje się pompy wtryskowej ani nie kupuje nowej bo koszty są nieopłacalne. Robi się tylko te rzeczy o których już wspomniałem wyżej.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  11. #9
    steephan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    7 razy

  12. #10
    Medcham's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Odgrzeje bardzo, ale to bardzo starego kotleta.

    Mam w vagu błąd 18034, odowiadający za automatyczną skrzynię biegów. Wcale mnie to nie dziwi, ponieważ ten samochód miał kiedyś automata, lecz się posypał i został wsadzony manual.
    Nie w tym problem. Nie mogę zmienić kodowania na 00002
    Też dziwna sprawa, bo skoro miałem automat to powinno być kodowanie 00001, a u mnie jak byk jest: 04030.

    Wchodzę tak jak powinno być, daję "Kodowanie" zmieniam wartość "Do it" Żaden błąd nie wyskakuje, tak jakby chwycił wartość, ale jadnak nie, bo po chwili vag łączy się z powrotem z silnikiem i kodowanie jak było tak jest, bez zmian. Wyłączenie, załączenie zapłonu nic nie zmieniło.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •