Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 23

Temat: FSI 2.0 Dziwny dzwiek z silnika

  1. #11

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wejherowo
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    daj znac jak rozwizazesz ten problem, pzdr

  2. #12
    damian_A3's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rottedram
    Auto
    Audi A3 S Line
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BVZ

    Domyślny

    masz ten sam problem ?
    Audi A3 S-Line 2.0 FSI 150PS

  3. #13

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wejherowo
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    nie wiem czy to problem ale moje autko zachowuje sie tak samo, slychac cichutki klekocik na niskich obrotach, nie wiem czy sie mam tym przejmowac. autko smiga jak talala, zadnej utraty mocy , zadnych problemow z odpalaniem.

  4. #14
    damian_A3's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rottedram
    Auto
    Audi A3 S Line
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BVZ

    Domyślny

    u mnie jest dokladnie to samo, zadnych problemow z autem.... hm... jak bede cos wiedzial to dam znac...
    Audi A3 S-Line 2.0 FSI 150PS

  5. #15

    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Londyn, Wielka Brytania
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Ja mam Audi A3 od 3 tygodni. I tez podslu****e silnik czasami na wolnych obrotach. Slysze dzwiek klekotania ale prawdopodobnie te silniki FSI tak chodza. Lecz po przeczytaniu Tych postow z odpalaniem zaczynam sie martwic bo od czasu do czasu jezeli odpalam samochod nie odpala mi go za pierwszym razem. Poprostu przekrecam kluczykiem i tak jakby akumulator mocy nie mial krecic. Za drugim razem musze przekrecic kluczyk do wylaczenia wszystkiego i dopiero wtedy go moge odpalic . Mam sie martwic ?

  6. #16

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska, Koło
    Auto
    Audi A3 / Audi A6 S-line
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Miałem podobny problem, trudno było zdiagnozować przyczynę, do tego co jakiś czas zapalała się żółta kontrolka z ikonką silnika. Przyczyną okazało się uszkodzeniem rolki- sprzęgła alternatora, po wymianie wszystko wróciło do normy. Charakterystycznym objawem na który nie zwróciłem uwagi było nadmierne drganie rolki napinacza paska napędzającego sprężarkę klimatyzacji i alternator.

  7. #17

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Witajcie, trochę odświeżam temat.
    Moje 2.0 FSI AXW po zakupie przez jakieś 2-3 miesiące chodziło jak mi się wydaje cichutko, bynajmniej w trakcie operacji kupna jak i przy późniejszej eksploatacji. Zaraz potem oddałem auto do warsztatu żeby powymieniać wszystkie płyny, pasek rozrządu wraz z napinaczami etc oraz inne mniej ważne tematy, które w międzyczasie się urodziły - m.in. zawór EGR. Po kilku tygodniach po tym zaobserwowałem, że przy zimnym silniku zaraz po odpaleniu auto zaczyna klepać jak diesel jak nie gorzej. Ma to właściwie miejsce przez około 30-40 sekund. Po odpaleniu auto pali na strzał, obroty idą do około 1300, schodzą powoli do 1100 i nagle zaczyna się wydobywać ten metaliczny dźwięk. Sądziłem, że to może jakaś nieszczelność wydechu bo dźwięk wydobywa się jakby spod auta ale to nie to. Przy dodawaniu gazu dźwięk zanika (chociaż delikatnie klepie wchodząc wyżej na obroty w tym czasie) a po tych 30-40 sekundach obroty schodzą do 800 i dźwięk zanika całkowicie i przy dodawaniu gazu już nie słychać żadnych niepożądanych odgłosów.
    Auto po zakupie miało 160 tys. teraz ma 176 tys. Moim ostatnim pomysłem jaki miałem był łańcuch rozrządu, który jak straszył mnie kolega może być już rozciągnięty więc poszedł do wymiany razem z napinaczem. Po naprawie zero zmian (mechanik stwierdził, że stary łańcuch był i tak w dobrym stanie). Wciąż więc to samo. Obecnie nie mam pomysłów co to może być.
    Jak czytałem wyżej z odpalaniem nie mam problemów chociaż kilkukrotnie zdarzyło mi się, że auto zapaliło (na strzał jak zawsze) po czym od razu zgasło. Przy tym nie pojawił się jakiś błąd silnika. Oczywiście raz jakiś czas wyskakuje mi check engine ale dotyczy błędu jakiegoś czujnika...
    Tyle o ile siedząc w środku auta nie słychać tego klepania tak mocno to na zewnątrz jest bardzo słyszalne i zaczyna mnie to irytować bo przez chwilę klekocze jak jakiś stary klamot... Macie jakieś pomysły?

  8. #18

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Hatfield
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 BLR

    Domyślny

    witam. odświeżę. miałem ten sam problem co karolson. to pęknięty kolektor wydechowy

  9. #19

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Witam. Miałem podobny problem, wymieniłem łańcuch plus napinacz - nic nie pomogło ;/ Mechanik stwierdził, że jakiś wariator( czy coś w tym stylu) jest do wymiany a koszt tej zabawy to około 1500 zł, więc darowałem to sobie. Miesiąc temu wycinałem kata i zauważyłem, ze harmonijki na rurze wydechowej są przepalone, zostały wymienione. Klekot zniknął ! ale tylko na jakiś czas :/ od jakiegoś czasu znowu hałasuje jak diesel wolnossak...

  10. #20

    Data dołączenia
    Jan 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Unhappy Niepokojacy dzwiek silnika, stukanie



    Witam.
    Oto pytanie do filmu. Co to za stuki( stukanie ) w silniku starałem się nagrać z różnych katów od góry ponieważ dźwięk definitywnie dochodzi z górnej części silnika. (Wiec chyba nie są ta panewki) . Silnik podczas uruchomienia i tuż po trochę trzęsie a po przygazowaniu przestaje. Dźwięk nie zanika po rozgrzaniu silnika. Olej wymieniany tydzień temu 5w30 , rozrząd kompletny wymieniany filtry tez i inne płyny, również czujnik położenia wału. (A może bardziej to zawory, popychacze?)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •