Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 17 z 17

Temat: Polrowanie felg

  1. #11

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Na Twoich fotkach fele wyglądają na polerowane, a jeżeli po myjni wyszły ci jakieś ślady na nich to pewnie jest to gołe aluminium nie pokryte klarem. Niestety takie aluminium nie lubi się za bardzo z chemią zawierającą jakiekolwiek związki amoniaku, a środki czyszczące na myjniach z reguły takie związki posiadają.
    Także musisz troche sam o takie felgi zadbać.

    Z mojego doświadczenia moge ci polecić do usuwania zabrudzeń mleczko do czyszczenia miedzi i mosiądzu KIWI (żółta buteleczka), benzyne ekstrakcyjną i oczywiście tak jak koledzy wyżej napisali pastę Automax. Ślady powinny zniknąć.

    Natomiast ja regularnie co ok. 3 tygodnie myłem felgi sam. Do mycia używałem tylko i wyłącznie czystej wody+płyn do mycia naczyń.

    Ale się rozpisałem, ale myślę, że choć trochę pomogłem.
    Pzdr4all

  2. #12
    michael21j's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niemcy
    Auto
    Audi 8lp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    jak juz sie wzarl w felge to tylko polerowanie pomoze ...kiedys pies osikal mi felge i za cholere nie dalo sie tego wyczyscic ,a probowalem roznych srodkow

  3. #13
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Jedyne zabespieczenie polerowanych felg , to nakładany piecowo lakier bezbarwny , zaden stop aluminium lub znalu (polerowany) nie wytrzyma warunków atmosferycznych i drogowych , nie utleniajac wierzchniej warstwy ktora w tym przypadku jest najbardziej istotna.
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  4. #14
    michael21j's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niemcy
    Auto
    Audi 8lp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mucka38
    Jedyne zabespieczenie polerowanych felg , to nakładany piecowo lakier bezbarwny , zaden stop aluminium lub znalu (polerowany) nie wytrzyma warunków atmosferycznych i drogowych , nie utleniajac wierzchniej warstwy ktora w tym przypadku jest najbardziej istotna.
    nom ale wtedy traca 20% polysku ...jak odbieralem moje z polerki mialem okazje porownac z lakierowana i efekt tamtych mi sie nie podobal ...jezdze na moich od 2 lat i wygladaja jak pierwszego dnia ,z tym ze trzeba o nie dbac

  5. #15
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    michael21j, masz napewno racje ,wez jednak pod uwagę warunki na drogach, w niemczech i polsce
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  6. #16
    Grzechu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki koło Wawy
    Auto
    KIJEK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Kupiłem paste do polerowaia chromu i aluminum posiedze na felami i opisze efet czy warto stosować środek który kupiłem czy lepiej go nie tycać
    Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej

    TANIE CZĘŚCI

    TERAZ KIA "KIJEK"

  7. #17
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Mi również nie podchodzą lakierowane. Tyle kasy trzeba wyłożyć, to już i efekt ma być konkretny. Owszem są fajne nawet lakierowane, ale jest wielka różnica między lakierowanymi a nie. Ja nie mam lakierowanych i się lśnią jak ta lala. Trzeba jednak uważać i dbać. Jak nie macie czasu na takie zabiegi , to lepiej nie polerować. Chyba że chcecie lakierować. To kwestia tylko i wyłącznie gustu. Np. Macha felgi są lakierowane po polerce i się tak mocno nie błyszczą jak moje, ale mimo to są zajefajne. Na szczęście każdy ma inny gust i jak patrzę na spotach i zlotach, jeszcze nie widziałem dwóch identycznych Atrójeczek. I tak 3mać

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •