Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: Dymi na biało ale tylko na "postoju"

  1. #1
    izzywhy's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny Dymi na biało ale tylko na "postoju"

    Jest problem- wszystko zaczęło się od przygody z choroba szalonych diesli ogólnie turbo się zemną wtedy pożegnało wiekszość oleju poszło przez cały wydech itd no i odebrałem wozidełko od mechanika po regeneracji turbiny, czyszczeniu intercoolera wymianie oleju i filtrów mechanik powiedział ze wszystko spoko i w ogóle tylko ze jak olej poszedł prze uk wydechowy to mi cały układ zasyfił no i że musiał wyciąć katalizator albo kolektor kurde nie jestem pewien no ale powiedział ze z tym bez problemu mogę jeździć i że wszystko spoko tylko że jak mam uk wydechowy zasyfiony to będzie mi kopcił "trochę" ale to normalne bo się musi wypalić bo w tłumiku jest sporo sadzyz oleju czy coś takiego. Więc zabrałem się w drogę powrotna z Torunia do warszawy i faktycznie jak stałem na światłach w korku to mi trochę kopcił zrobiłem tak z 700km i dziś stała się dziwna rzecz, jechałem z kumplami (5 osób w samochodzie) stoję na światłach zielone jedynka i ruszam przejechałem z metr i zgasł nie było słychać duszenia ani nic po prostu zgasł zapaliłem i znowu to samo, więc poczekałem z 5 min i bez problemu odpalił i ruszył ale od tamtego czasu jak stoję na światłach na parkingu to mi zaczyna strasznie kopcić na biało i są takie "rzuty" raz kopci mniej raz bardziej no i przy wydechu na ziemi pojawia się jaki by plama tzn tak jak by osmoliło ziemie i staje się taka jakby śliska, ale jak ruszam to kopcić przestaje.
    Dodam że oleju nie bierze bo regularnie sprawdzam
    Dziś zatankowałem na innej stacji niż zawsze- czy to może mieć jakieś znaczenie?
    I czy to tylko kwestia wypalania tego oleju z tłumika i z układu wydechowego czy dzieje się coś złego?

    Sory za wypracowanie ale trochę info chciałem przekazać żeby było wiadomo o co chodzi.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-17 o 19:32

  2. #2
    ułe's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oświęcim
    Auto
    Vw CC
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    sprawdz czy nie ubywa ci płynu chłodzącego. Jeżeli ubywa to masz do wymiany uszczelkę pod głowicą

  3. #3
    izzywhy's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ułe Pokaż post
    sprawdz czy nie ubywa ci płynu chłodzącego. Jeżeli ubywa to masz do wymiany uszczelkę pod głowicą
    OK powiedzmy że nie ubywa bo kopci od powiedzmy 2 tyg, tylko że wczoraj po tym jak zgasł zaczął kopcić bardziej, jakaś inna przyczyna niż ubytek płynu chłodzącego?

  4. #4

    michas11's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytow i okolice
    Auto
    Touran Cross BMN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez izzywhy Pokaż post
    OK powiedzmy że nie ubywa bo kopci od powiedzmy 2 tyg, tylko że wczoraj po tym jak zgasł zaczął kopcić bardziej, jakaś inna przyczyna niż ubytek płynu chłodzącego?
    Sprawdź dobrze ten płyn. Miałem podobny przypadek w Golfie 4.
    Na początku podczas jazdy max do 100km/h. nie było widocznych żadnych ubytków. Przegoniłem go po trasie tak do 160 i po sprawdzeni juz był widoczny ubytek. Drugim sposobem jest sprawdzenie na ciepłym silniku stanu płynu - jeśli jest dyżo ponad stan a po delikatnym odkręceniu korka wyrzuci go na zewnątrz to uszczelka do wymiany.

    Dostępne są środki chemiczne do sprawdzania szczelności układu. Poszukaj na allegro lub popytaj mechaników.
    Było A3.
    Będzie A3.

  5. Podziękowania dla michas11 za pomoc w problemie

    izzywhy (26-09-10)

  6. #5
    Mateov's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wisła & Cieszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,

    mam problem też z dymieniem i nie jest to raczej uszczelka, bo kopci tylko jak go odpalam pierwszy raz z rana jak jest zimny,
    płynu nie ubywa od 2 tyg odkąd wymieniłem całkowicie bo poprzedni właściciel lał wodę, nie wiem co może być przyczyną? Turbo działa, może swiece żarowe? Przegazowałem go do 220 na trasie i nie ubyło ani nic także uszczelke chyba odrzucam, bo nie ma ani mieszania z wodą oleju ani nic

  7. #6
    Mateov's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wisła & Cieszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dobrze że admin usunal mi temat, bo przeciez od tego jest post, w ktorym nic sie nie dowiem HEHe

  8. #7

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mateov Pokaż post
    Witam,

    mam problem też z dymieniem i nie jest to raczej uszczelka, bo kopci tylko jak go odpalam pierwszy raz z rana jak jest zimny,
    płynu nie ubywa od 2 tyg odkąd wymieniłem całkowicie bo poprzedni właściciel lał wodę, nie wiem co może być przyczyną? Turbo działa, może swiece żarowe? Przegazowałem go do 220 na trasie i nie ubyło ani nic także uszczelke chyba odrzucam, bo nie ma ani mieszania z wodą oleju ani nic
    jakiego koloru jest dym , ktory wydobywa sie z rana po odpaleniu?

  9. #8
    Mateov's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wisła & Cieszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pozio Pokaż post
    jakiego koloru jest dym , ktory wydobywa sie z rana po odpaleniu?
    Taki jak w tytule tematu biały :/

  10. #9

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam.
    Mam problem pacjent to A3 8l 1.8t Agu.
    A mianowicie po zrobieniu Dp 3" i przelot 2,5" z jednym końcowym tłumikiem + fmic. Auto na wolnych obrotach strasznie dymi na biało dopiero jak się rozgrzeje i jak jeżdze przy wyższych obrotach staję na światłach i chmara dymu., jak nie wkręcam go na wysokie obroty jest okej.
    Dodam, że wcześniej jak był seryjny wydech nie dymił, płynu chłodniczego nie ubywa, Oleju wcześniej też nie ubywało, teraz po wymianie tego wszystkiego i oleju przejechałem dopiero 1000km.
    Co może być przyczyną ?

    Edit: turbo wymienione na k03s, przestał dymić były mikropęknięcia.
    Ostatnio edytowany przez Nunek - 02-08-17 o 21:40

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •