Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 25

Temat: [8L] Jak wykorzystac te przeróbki ( glosniki )

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny [8L] Jak wykorzystac te przeróbki ( glosniki )

    Witam,

    Jesli chodzi o audio to odrazu mowie - nie znam sie kompletnie... Mam prosbe - co zrobic zeby wszystko ladnie gralo - mam dosyc sporo miejsc na glosniki ( na poczatku myslalem ze to fabryczne). Poki co sa 2 tweetery w slupkach ktore nie graja, i 2 glosniki w drzwiach ktore graja wedlug mnie b.dobrze. Ale chyba nie sa z wysokiej polki. Wrzucam kilka fotek i mam prosbe - co z tym ciekawego mozna zrobic, za rozsadna kase. Mam fabryczne radio concert plus. Boczkiu z tylu sa bez glosnikow, wczesniej byl z jednej strony chyba wzmacniacz bo jest troche dziur wywyierconych, boczki sa wygluszone. Tapicerki z drzwi jeszcze nie zdejmowalem.




  2. #2
    micho_m's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    W drzwiach masz chyba glosniki dwudrozne. Dlatego nie graja gwizdki, albo ich w ogole nie ma. Podejrzewam ze jak masz wygluszone tylne boczki to pewnie przednie tez. Jesli faktycznie tak jest to pozostaje Ci tylko zakup jakichs ladnych glosnikow, w Twoim przypadku teraz jakis zestaw odseparowany 16 cm plus tweeter i jakis wzmacniaczyk. Zalezy ile kasy chcesz na to przeznaczyc i czy chcesz jakis subwoofer do bagaznika.

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    w drzwiach mam jeszcze otwory na mniejsze glosniki (przekatna ok 10 cm)- wsadzac cos tam?? Zdejmowalem slupek i jest tam tweeter no ale nie gra. I w slupku sa tez 2 otwory - jeden jakis prostokatny - to tez na glosnik?? Czy jak kupie jakis zestaw glosnikow powiedzmy za 300 zl to pod concertem bez wzmacniacza bedzie dobry efekt?

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    nic nie rozumiem...

    ile ty masz miejsc na e tweetery?

    sam robiles te przerobki czy taki kupiles?

    to wyglada jakby ktos robil i co chwile zmieniala mu sie koncepcja...

    300zl chcesz przeznaczyc na glosniki odseparowane z tweeterami 16'? jesli tak to za ta kase nie kupisz nic co warto by bylo tam ładować...

    lepiej dozbieraj i kup porzadne 16', masz na to miejsce wiec wypadaloby to wykorzystac...

    pzdr

  5. #5
    Amadeusz's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDYNIA
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam panowie mam pytanko ktoredy przeprowadzic kabel zasilajacy wzmacniacz (chodzi mi o odcinek od akumulatora do srodka auta) dzieki za odpowiedz.

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak jak widac na zdjeciach.. Auto takie kupilem. w slupkach sa po 2 otwory - jeden okragly w ktorym jest tweeter i jeden prostokatny - pusty. W drzwiach mam miejsce na 16 cm, i wyzej na 10 cm + obok klamki na tweeter ale pewnie puste ( to faabryczne). Jak mowilem nie znam sie i 300 zl tak poprostu powiedzialem, nie wiem ile moga kosztowac glosniki. Slupek jest zrobiony profesionalnie, pozniej obklejony skora i wyglada ok. nie wydaje mi sie zeby bylo to robione na 2 razy. Wiec lacznie mam 8 otworow + 2 przy klamce fabryczne. Ogolnie: 2x16',2x10', 2x tweeter w slupkach, 2x prostokatne w slupkach

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    nie mam zielonego pojęcia do czego są te prostokątne otwory w słupkach... tam jest miejsce na głośnik?jeśli nie to może poprostu to ma być jakiś otwór wylotowy albo czysto "optyczny" dodatek

    fabryczne miejsca na tweetery zostaw puste

    jeżeli chodzi o głośniki to 300zl nie wystarczy na system który zagra odpwiednio do mozliwości instalacji jaką masz w samochodzie, wykorzystaj to bo zrobienie tych przeróbek kosztowało kogoś (w zależności o materiału i wytłumienia) +/- 1500pln dozbieraj kasy, kup porządne 16' z tweeterami i będzie

    te średnie otwory są na mniejsze midi bassy, ja bym tam nic nie ładował tylko zostawił to puste

    proponowalbym ci dozbierac kasy, kupic 16" odseparowane z tweeterami, do tego sub, wzmak i bedziesz naprawde zadowolony nie rob nic na szybko ani na sile, lepiej poczekac i miec naprawde fajne audio


    pzdr

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tylni boczek jest wyklejony czyms srebrnym, ale niezbyt dokladnie. W tym miejscu byl chyba wzmacniacz bo w boczku zamiast glosnika mam wiatrak jak od kompa no ale oczywiscie z odcietymi kablami . Z drugiej strony samochod byl lekko pukniety i nie ma nic przyklejonego, tylko jest gruba gąbka wypelniająca przestrzen od blachy do tapicerki. Te otwory na midbasy sa dosyc fajne - jak sie uchyli lekko szybko to fajnie po kolanach akurat z nich dmucha w obydwu otworach w slupkach jest jakas gąbka, a w tym okraglym dodatkowo za gabką tweeter z podlaczonymi kablami do radia. Nie wiem wlasnie co z tymi prostakatnymi otworami, nie wydaje mi sie ze to tylko mialbyc efekt wizaualny, bo nie wyglada to jakos super. Jak bedziesz kiedys na spocie w wawie to zerkniejsz na to okiem. Ktos sie niezle napracowal z tym-szkoda tylko ze nie zostawil najwazniejszych elementow czyli glosnikow

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez M4RK0
    Jak bedziesz kiedys na spocie w wawie to zerkniejsz na to okiem
    jeżeli będzie spot 7'ego to będe

    ale odrazu ci mówie...nie zmarnuj tej przestrzeni na (z góry sorry ) bylejakie głosniki za 300zł z tego można zrobić wypasione audio..dobre głośniki, wygłuszenie, wzmak, sub i będzie naprawde koooooozak

    co do tych midibasów to to że fajnie dmucha nie znaczy że fajnie zagra... czysty dźwięk to jest to wpadaj na spota to dłużej pogadamy, pokaże ci moje bylejakie audio moze cos ci pomoże


    pzdr

  10. #10
    micho_m's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A moze ktos chcial tam wsadzic piezogwizdki Ja bym proponowal najpierw zdjac boczki drzwi i zajrzec czy sa wygluszone. jesli tak to wtedy faktycznie szkoda wsadzac tam byle co. A jak nie sa wygluszone to juz zalezy ile chcesz pieniedzy wydac na sprzet.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •