Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: Automatyka świateł + prośba o programowanie VAG'iem

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Automatyka świateł + prośba o programowanie VAG'iem

    Witam.

    Od jakiegoś czasu myślę o montażu (ew. uruchomieniu VAG'iem) świateł do jazdy dziennej. Zastanawia mnie jednak czy i jak zrobić do tego automatyczne włączanie świateł mijania czujnikiem zmierzchowym.

    Czy wystarczy sam czujnik (do kupienia na alledrogo za paręnaście zł) i przeprogramowanie komputera, czy może przełącznik świateł z funkcją auto.

    A może nic z tego i trzeba podłączyć jakiś zewnętrzny moduł?
    Nie ukrywam, że moje poszukiwania takiego urządzenia, które posiadało by czujnik oświetlenia, włączało lampy mijania w przypadku spadku (wcześniej ustawionego) natężenia światła zewnętrzengo oraz wyłączało je po (wcześniej ustalonym) pewnym czasie (kilkanaście sec. np.) od wzrostu natężenia światła zewnętrznego (bo np. przejeżdzamy pod drzewami, przez co raz mamy jasno a raz ciemno w bardzo którtkich odstępach czasu i nie chcemy mieć "dyskoteki")... spełzły na niczym.

    Znacie może tego typu urządzenia?
    A może da się to uruchomić w prostrzy sposób?

    Przy okazji zapytam również czy znalazł by się może ktoś pomocny posiadający możliwość programowania modułu komfortu (uruchomienie świateł przeciwgielnych jako dzienne oraz tylnych przeciwmgielnych jako dodatkowe mijania) z okolic Katowic.... będę wdzięczny za pomoc.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 18:50

  2. #2
    Calax's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    BMW 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    37 razy

    Domyślny

    szczerze to nie rozumiem do końca o co Ci chodzi,
    fabryczny czujnik zmierzchu działa dobrze i nigdy sam nie doświadczeńszym "dyskoteki" światłami w czym winny był by czujnik zmierzchu.
    aktywowanie żeby swiatla zapalały się po przekręceniu zapłonu nie wymaga żadnych dodatkowych modułów w 8P ani przełącznika z trybem auto.
    Golf IV 1.6 AKL 101PS -> 8L 1.9 TDi ASV 110@135PS -> 8P 2.0 TDi BKD 140@170PS -> BMW E90 M47M2 2.0d 163@193 PS Nareszcie Automat
    MAN TGA 26.350 XLX E3 -> DAF XF 105.410 SPACE CAB E5

  3. #3
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    dodam ze mozna zaprogramowac tak halogeny zeby dzialaly jako swiatla do jazdy dziennej, nazywa sie to "Daylight on FogLight" , ustawia im sie tam procent sciemniania, zeby nie swiecily za mocno, np. na 40%

    szczegolowe info o kodowaniu napisze pewnie mm.max
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #4

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GOP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Witam
    jestem z Zabrza jak cos to dzwon to sie umowimy.
    505-907-508

  5. Podziękowania dla tokyo za pomoc w problemie

    chiron (09-10-10)

  6. #5

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Calax Pokaż post
    fabryczny czujnik zmierzchu działa dobrze i nigdy sam nie doświadczeńszym "dyskoteki" światłami
    Może niepotrzebnie pomieszałem 2 sprawy.
    Problem w tym, że ja nie mam czujnika zmierzchu (chyba)
    Nie mam też trybu auto.
    Stąd moje pierwsze pytanie dotyczyło możliwości zamontowania go. Czy wystarczy sam czujnik + programowanie czy może trzeba wymyślić to jakoś inaczej (np. dodatkowym sterownikiem).

    Co do reszty spraw (halogeny jako dzienne + tylne przeciwmgielne jako mijania)... czekam na odpowiedź Dominika_m jeszcze. Ew. będę dzownił do Ciebie tokyo najpóźniej w piątek wczesnym popołudniem. Z góry jednak dziękuję Ci za wyrażoną chęć pomocy

    Pozdrawiam
    Andrzej

  7. #6
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Odradzam aktywowania halogenów jako światła do jazdy dziennej. Pomimo ściemnienia halogenów nie mogą one być używane jako światła do jazdy dziennej z uwagi na to że nie mają homologacji na takie zastosowanie. Na początku też myślałem że to fajny pomysł ale po 30min rozmowy ze specjalista na komendzie, wyszło że i tak zapłacę mandat jak mnie zatrzyma drogówka.

  8. #7

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Tylko, że w miejsce lamp halogenowych można wsadzić odpowiednie lampy do jazdy dziennej z homologacją A aktywować i tak trzeba w komputerze.

  9. #8
    artusw's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chiron Pokaż post
    Tylko, że w miejsce lamp halogenowych można wsadzić odpowiednie lampy do jazdy dziennej z homologacją A aktywować i tak trzeba w komputerze.
    Mozesz podac jakis przykład?
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez IceMan Pokaż post
    Odradzam aktywowania halogenów jako światła do jazdy dziennej. Pomimo ściemnienia halogenów nie mogą one być używane jako światła do jazdy dziennej z uwagi na to że nie mają homologacji na takie zastosowanie. Na początku też myślałem że to fajny pomysł ale po 30min rozmowy ze specjalista na komendzie, wyszło że i tak zapłacę mandat jak mnie zatrzyma drogówka.
    Myśle ze policja nie bedzie sie czepiała jak zobaczy audi z czym takim bo z tego co wiem to w miejscu halogenów nowe skody i superby maja swiatła dzienne, wygląda to całkiem niezle
    Ostatnio edytowany przez artusw - 07-10-10 o 16:51 Powód: Automatyczne łączenie postów

  10. #9
    luap13's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez artusw Pokaż post
    Mozesz podac jakis przykład?
    Dodano:


    Myśle ze policja nie bedzie sie czepiała jak zobaczy audi z czym takim bo z tego co wiem to w miejscu halogenów nowe skody i superby maja swiatła dzienne, wygląda to całkiem niezle
    Wystarczy że sprwdza oznaczenia na halogenach. Te do jazdy dziennej mają swoje oznaczenie wiec nic trudnego sie schylić.
    I made this

    Było AUDI A3 8L-> jest AUDI A3 Sportback ->Bedzie AUDI ..

  11. #10

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez artusw Pokaż post
    Mozesz podac jakis przyk?ad?
    Np.:
    http://moto.allegro.pl/lampy-jazdy-d...254447977.html
    b?dzie w?adane do ?rodka tego:
    http://img06.allegroimg.pl/photos/or.../01/1223590198

    Obudowa ze szk?em to jedno, a wewn?trz b?dzie wtedy homologowana lampa do jazdy dziennej LED.
    Ale to czas poka?e jak to wyjdzie, bo i tak mam jedn? lamp? do wymiany (rozbite szk?o).
    P?ki co b?d? same ?ar?wki led H7 - na zim? to nie problem, bo i tak pewnie wi?kszo?? czasu b?d? je?dzi? na ?wiat?ach mijania.

    A co do kontroli policji, to ludzie je?dz? na takich wynalazkach, ?e by?cie nie uwie?yli. Je?dz? na samodzielnie przerabianych ?wiat?ach zaraz po wej?ciu przepisu o konieczno?ci jazdy na ?wiat?ach przez ca?? dob?. Na ?wiat?ach dziennych ?arnikowych przerabianych na LED w?asnor?cznie...
    Oczywi?cie mo?na si? do tego doczepi?... ale trzeba trafi? na bardzo upierdliwego kierowce i zaci?tego funkcjonariusza jednocze?nie.
    Ostatnio edytowany przez chiron - 07-10-10 o 17:47

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •