Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 49

Temat: LPG + wolne obroty + dławienie

  1. #11

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Kogo z gazowników w Łodzi polecacie?

  2. #12
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    U ojca na gazie szarpalo na wolnych, okazalo sie ze swiece byly juz zajechane. Wstawił nowe i po problemie.
    There's only one word you need to know. Low.

  3. Podziękowania dla dmdash za pomoc w problemie

    envp (05-10-10)

  4. #13

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Świece wymienione jakieś 2 tyg przed założeniem gazu, ale dziękuje za podpowiedź

  5. #14

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    - kable WN
    - sonda lambda
    - uboga mieszanka,
    - mapa gazu (ustawienie)
    - diagnoza przełączenia na gaz (gazownik+komp. w czasie jazdy)
    - mimo, że na na benzynie jest ok, profilaktyczne sprawdzenie błędów (VAG).

    P.S:
    W profilu masz Audi S3?
    Czy napewno?
    Ostatnio edytowany przez major - 07-10-10 o 19:36

  6. #15
    czeliniak's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    envp nie przejmuj się, nie jesteś sam, u mnie jest dokładnie tak samo, wczoraj zostawiłem samochód na noc u gaziarza by mógł go z rana odpalić i zobaczyć co się dzieje, dzwonił niedawno mówiąc, że świece trzeba wymienić bo zajechane są, już widzę po twoim wpisie, że nic to nie da, dodał, że na listwę zamontuje jakiś "podgrzewacz do wtrysków" cokolwiek to znaczy. Ja dodam, że zamontował mi ową listwę do góry nogami, mówi, że to nie ma znaczenia i że nie da się jej zamontować normalnie(?) bo nie ma dojścia, inny gazownik z którym rozmawiałem, powiedział mi, że trzeba ją dobrze zamontować, bo poszczególne elementy szybciej się zepsują, jadę do niego po pracy i będę się kłócił i w ogóle to chyba mu naj..bie Czekam aż rozwiążesz problem, to może i ja będę miał z górki.
    Black Widow

  7. #16
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    ja zmieniłem gazownika, poprzedni wciskał mi takie banialuki, że głowa mała - na szczęście nowy gazownik potwierdził moje objawy (a wiedzialem co moze być dzięki chłopakom z tego forum i działu LPG) już po samej gadce telefonicznej. Jade na przegląd 12go i mam nadzieje, że moja lalka odżyje. Czekam ja także, na rozwiązanie twojej zagadki.
    There's only one word you need to know. Low.

  8. #17

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jasło-rzeszów
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    witam
    mialem przerabiany wydech ...podczas tego mechanik urwał sonde...zostala ona wymieniona na jakis tam uniwersalny zamiennik czyli pewno nic ciekawego....wydaje mi sie ze od tego momentu zaczelo sie dlawienie i szarpanie po przejechaniu danego odcinka....ciekawe jest to iz zawsze jest podobny schemat...czyli zapalam auto i po paru kilometrach zaczyna nim szarpac...poszarpie pare sekund i jest wszystko ok do momentu zgaszenia auta...po ponownym zapaleniu schemat sie powtarza....
    sprawdzone zostaly swiece kable przepustnica.....natomiast po podpieciu pod komputer wyskakuje blad grzania sondy....mechanik twierdzi ze nie ma to nic wspolnego z tymi objawami....sprawdzil jeszcze raz sonde i mowi ze jest polutowane ok itd....
    i jeszcze kolejna rzecz....nie dziala stabilnie na wolnych obrotach...troche zrywa nim....a po odlaczeniu przeplywomierza uspokaja sie .....
    co powiecie na temat tych 2 objawów...co moge zrobic??
    ja uwazam ze jest problem mimo wszystko z sondą...
    pozdrawiam

  9. #18

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wschód
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witajcie !
    Nie znalazłem podobnego problemu na forum a sporo szukałem, postaram się opowiedzieć co i jak. Więc auto normalnie odpala ale jak już się trochę nagrzeje i przełączy na gaz, zatrzymam się i staram się ruszyć z sprzegła to auto dusi się i gaśnie, jak przełączę na benzynę jest podobnie. Jak już trochę się nagrzeje jest juz lepiej, ogólnie zero zastrzeżeń przy jeździe na pb i lpg. Świece, przewody świeżo wymienione. Nie podłączałem jeszcze pod vag, w niektórych tematach pisano żeby przepustnice wyczyścić tylko nie wiem czy w moim przypadku pomoże. Jakieś pomysły ? A i podrzucam filmik jak to wygląda:

  10. #19
    KOPACABANA's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siemiatycze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Panowie podepne się pod temat, mam problem natury takiej, że podczas przełączania się z benzyny na gaz na zimnym silniku podczas dodawania gazu szarpie, efekt jest odwrotny, zamiast przyspieszyc, gdy dodam gazu auto jakby nie dostawało paliwa i spowalnia. Jak juz się rozgrzeje i przelaczy na gaz to smiga, tak samo na benzynie zero problemów tylko podczas przełączania się na gaz świruje. Może być to wina zbyt niskiej temp. przełączania ?

  11. #20
    FiFi_ino's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Inowrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Tak, może to być wina za niskiej temperatury przełączania. A jaka masz ustawiona?
    Po drugie możliwe ze jakiś słaby gaz zalałeś. Ja raz byłem zmuszony zatankować na noname stacji i miałem problemy ze na zimnym silniku juz po przełączeniu na gaz przy dodawaniu gazu "telepalo" go, na ciepłym było ok. Potem zalałem dobrego gazu i było ok.
    Trzecie warto sprawdzić kiedy wymienione filtry były.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •