Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokazane rezultaty 41 do 49 z 49

Temat: LPG + wolne obroty + dławienie

  1. #41
    Cinkowatość's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Zimny VAG to problem, który charakteryzuje się wysokimi czasami wtrysków benzynowych na zimnym silniku. Jak się nagrzeje, to ustępuje, także prawdopodobnie nie jest to ten problem. Nie mam innych pomysłów, niestety nie pomogę.

  2. #42

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warmińsko-Mazurskie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Okej. Dzięki. Spróbuje jeszcze podmienić całą cewkę na jakąś używaną oryginalną.

  3. #43
    Cinkowatość's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ogólnie gaz bardziej wymagający niż benzyna i często wszystkie niedomagania układu zapłonowego ukazują się na LPG wcześniej niż na PB. Normalnie można pomyśleć, że to kwestia gazu, ale może być równie dobrze kwestia świec, przewodów, cewki.

  4. #44

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec św.
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak nie chce jechać to czuć gaz? Bo może ma za dużą dawkę gazu i go zalewa - nie może przepalić. Masz możliwość podejrzenia mapki gazu?

  5. #45

    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3 8L 1,8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam wszystkich.
    Mam problem mianowicie jeździłem audi ponad 3 miesiące bez problemów podczas pewnej podrózy jechałem po rondzie jednak przez nieuwage wrzuciłem 4 po wyjeździe z ronda samochód nie miał w ogóle siły (jechałem jakies 5 km/h) zjechałem na stacje zgasiłem, zapaliłem i samochód dalej nie miał siły ale po krótkiej chwili złapał moc i ruszył.
    Przez 2 dni nic sie nie działo, jednak pózniej na parkingu zacięła się pompa paliwa samochód poszedł do mechanika pompa wymieniona wrociłem do domu na następny dzień odpalam samochód, kręci kręci kręci i wreszcie odpala nie wiem co się konkretnie stało raz odpala na dotyk a raz kręci i kręci, odpalić odpali zawsze ale raz na dotyk a raz kręci.
    Sprawa numer dwa to skoki obrotów podczas hamowania lub gdy przegazuje samochód mocniej na parkingu do 6 tys to obroty spadają do 500 i skaczą do 1500 co jest dość dziwne wskazówka po prostu lata jak głupia.
    Zastanawiam się być może mechanik czegoś nie podłaczył.
    Dziś znów miałem problem przez 3 dni nie odpalałem samochodu (Mrozy około -10*) akumulator ma 2 miesiące jechałem i przy dojeżdzaniu do ronda samochód stracił kompletnie moc, nie zgasł całkiem ale nie mial siły.
    Zgasiłem i próbowałem odpalić kręcił kręcił i poszedł ruszył bez problemu (chociaż cały czas odczuwam lekki brak mocy) jade po rondzie i to samo samochód stracił siłę kontrolka akumulatora się zapaliła dałem mu dużo gazu i poszedł, jednak tutaj pojawił się kolejny problem normalnie podczas dojazdu do zakrętu przy hamowaniu obroty spadają mi jednak łapią powietrze i potrafią skoczyć o 500 dziś jednak dojechałem do zakrętu prędkość 10 km/h bieg 2 a obroty ponad 2 tysiące silnik dość głośny nie mam pojęcia co się dzieje nie wiem czy mogę jeździć a aktualnie nie mam do dyspozycji mechanika.

  6. #46
    Cinkowatość's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Problemów może być wiele, zalepione wtryskiwacze gazowe, źle wystrojone auto, lewe powietrze, niepodpięte podciśnienie, może przepływomierz padnięty.

  7. #47

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny [LPG] Nierówna praca silnika na lpg

    Witam wszystkich słuchajcie na zimnym silniku na benzynie samochód ładnie rowno pracuje ale gdy przełączy się na gaz obroty spadają, potrafi zgasnąć i cały samochód drży nie pali na jeden cylinder. Jednak gdy silnik się zagrzeje drgania są dużo mniejsze prawie jak na benzynie. Wymieniane świece bosha pół roku temu. Gaz przełącza się tez dosc poznio temp silnika ok 70 stopni. Miał ktos już taki problem? Jakieś pomysły? 1.6

  8. #48

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny Dławienie silnika. wzmaga się na LPG

    Witam mam problem z swoją audi a3 8l 1.8 125 5v +LPG. Otóż przy delikatnym dodawaniu gazu nic się nie dzieje. Jednak gdy dodam gaz gwałtownie silnik mocno się zadławi a na LPG objawy się nasilają. Do tego słychać lekki świsty z okolicy przepustnicy (przeczyściłem ją całą). Moze to być np uszkodzona mambrama reduktora ? albo jakieś wężyki od podciśnienia ? CHECK nie pali się. Wstawie filmik aby to pokazać.
    - - - Aktualizacja postu - - -

    Zapomniałem dodać, że przy rozgrzanym silniku objawy te lekko słabną.
    Ostatnio edytowany przez knypek122 - 11-11-18 o 10:51

  9. #49

    Data dołączenia
    Jul 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stryszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Chwilowe falujące obroty i brak reakcji na pedał gazu

    Audi A3 8L 1.6 BENZ+LPG AKL 2000r
    Witam, gdy silnik jest zimny i odpalę auto to po upływnie około 30sek. zaczynają falować obroty i podczas tego falowania auto nie ma reakcji na pedał gazu po kilku sekundach problem znika i wszystko wraca do normy. Ma ktoś jakieś pomysły lub miał ktoś taki problem? Dodam że auto ma 305k przebiegu.
    Ostatnio edytowany przez veonn5 - 24-07-21 o 14:28

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •