Strona 82 z 105 PierwszyPierwszy ... 3272808182838492 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 811 do 820 z 1041

Temat: Klimatyzacja w 8P - problemy, porady, serwis

  1. #811
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Typowy objaw uszkodzonej klapy - nie wiem jak chciales to naprawic odpinaniem akumulatora. Mozesz sprobowac zrobic adaptacje klap, jesli nie pomoze to konieczna bedzie wymiana. Juz kilka razy o tym tutaj pisalem...

  2. #812
    Lisek94's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Orońsko/Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAA

    Domyślny

    Błędy z komputera:
    Czujnik czystości powietrza (G23
    Moduł sterowania pomocniczej nagrzewnicy
    Silnik pozycyjny lewej klapy temperatury (V15

    Gdzie będzie się znajdować ten silnik od klap ?

  3. #813

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    localhost
    Auto
    Audi 2009
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam, mam problem z stukaniem, które ustaje po osiągnięciu temperatury silnika (90 stopni). Wydaje mi się że problem jest tylko wtedy gdy działają dogrzewacze powietrza, gdy było ciepło na zewnątrz nie było tego problemu.
    Dodatkowo gdy działają dogrzewacze, mam wrażenie że wieje gorące powietrze mimo zmiany temperatury jakby było ustawione HI. Brak błędów.

  4. #814
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_miro Pokaż post
    Troche polezal taki osuszacz u mnie w aucie (z 2-3 tygodnie), wilgoci nie naciagnal (nie zmienilo sie zabarwienie) a problem jak byl tak jest dalej.

  5. #815
    fajgi's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brodnica ->CBR
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Koledzy potrzebuje pewnej pomocy/porady.
    Mianowicie, z nawiewu leci mi chłodne powietrze, nawet przy ustawieniu na 28stopni. Dopiero w najwyższej pozycji HI powietrze wieje gorące.
    A druga sprawa to podgrzewanie foteli, zdarza się że fotele czasem nie grzeją a po ponownym odpaleniu już tak. Nie wiem od czego to zalezy, fotele raz grzeją a raz nie.
    Jest ktoś w stanie pomoc?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Było -> A3 8L 1.6 AKL
    Jest- > A3 8P Sportback 1.9 TDI BKC
    Bachan B2007-S

  6. #816

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    AUDI A3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marsxpl Pokaż post
    Siema, znowu ja mam taki problem



    auto z 2009 kupione 3tyg temu klimatyzacja przed zakupem była sprawdzana i wszystko śmigało, do dziś gdy chciałem sobie od tak ją włączyć. Co może być przyczyną ?
    Dzisiaj odebrałem auto od mechanika i okazało się że układ klimatyzacji był nieszczelny Gościu z naprawą, nabiciem i wymianą oleju w kompresorze klimatyzacji zażyczył sobie 300zł.[Łódź] Przyjechałem do domu i na spokojnie chciałem sprawdzić jak klima działa.. No i nadal nie działa, klimatyzacja nie załącza się o tyle fajnie że teraz przycisk AC działa normalnie(Patrz filmik wyżej) Jeszcze łudzę się tym że temp na dworze to -5C. Wpadłem na pomysł żeby pojechać do ojca na magzyn. i jak pomyślałem tak zrobiłem. Włączyłem nagrzewnice i ustawiłem strumień gorącego powietrza na silnik i najgorsze jest w tym to że 15min nagrzewnica dawała gorący strumień ciepła na silnik a temp na FIS'ie nadal pokazywała -5C gdzie na magazynie było już 8C. Włączałem AC ustawiałem temp na low i czułem jak leci letnie powietrze z nagrzewnicy do kabiny.. Co o tym sądzicie? kompresor klimy jest uzależniony od temp otoczenia na zewnątrz? Trochę lipa jak tak jest, bo przez całą zimę nie można włączyć klimy. Gdzie się znajduje czujnik temperatury?

  7. #817
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Czujnik temp masz między zderzakiem a chłodnicą na wzmocnieniu przednim z prawej strony stojąc przed maską. Część nr 5 na zdj;


    U mnie nawet przy minusowych temp przycisk AC działa bez problemu ale czy fizycznie klimę załącza trzeba by było vagiem sprawdzić. W większości aut przy minusowej sprężarka się nie załącza

  8. #818
    Michałm's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skawina
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam,
    mam taki problem z klimatyzacją. Mianowicie w lecie klimatyzacja chłodziła tylko na ustawieniu LOW sporadycznie zdarzało się że przy ustawieniu konkretnej temperatury też leciało zimne powietrze.Teraz kiedy na zewnątrz zimno i trzeba grzać to przy ustawianiu np. na 20 to znowu grzeje cały czas jak szalony! Pomimo uzyskania temperatury nie przestaje mocno grzać... Nawet przy ustawianiu na 16 z kratek leci gorące powietrze!Wydaje mi się że to wina jakiegoś czujnika który daje błędny odczyt temp. w środku.
    Dodam że na jesień kiedy sprawdzałem błędy w climatroniku to nie pokazało nic...
    Ktoś może pomóc?

  9. #819
    Maku69's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    michałm wydaje mi się czujnik temperatury w środku padł, taka mała kratka na środku klimatronika. Spróbuj tam psiknąć sprężonym powietrzem albo dmuchnąć kompresorem. Ewentualnie rozkręcić klimatronik. Najlepiej podpiąć vaga

  10. #820

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Poleci ktoś warsztat który zajmuje się klimatyzacją w Trójmieście ? Problem polega na tym, że załączył się przycisk "econ" i nie mogę odpalić w ogóle klimatyzacji. Byłem w jednym warsztacie, zaśpiewali 2k za wymianę (niby zepsuty wentylator klimy, czujnik ciśnienia i coś jeszcze), a zależy mi żeby potwierdzić, że faktycznie jest usterka o której mówią.

Strona 82 z 105 PierwszyPierwszy ... 3272808182838492 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •