Strona 55 z 105 PierwszyPierwszy ... 545535455565765 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 541 do 550 z 1041

Temat: Klimatyzacja w 8P - problemy, porady, serwis

  1. #541

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    W sumie może być. Tylko w etce po winie nie ma czujnika temp powietrza zasysanego.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    A panel ma ten numer taki jak z vinu

  2. #542

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomasz0000 Pokaż post
    ...Komputer pokazuje że sprężarka przy maksymalnym lo na climatroniku ma około 65% obciążenia. Zero błędów, wszystkie czujniki w desce sprawdzone. Jedynie co zauważyłem to to że temp powietrza nadmuchiwanego ma -50*C. Ma ktoś jakiś pomysł?
    O u mnie jest identycznie z tym ze moja klima chodzi, ale mam wrazenie ze nie do konca dobrze, takze 2007 2.0tdi, zawór sprezarki załacza ja u mnie na max. do 72%, -50st.C to zapewnie G89 który powinien być za wentylatorem tam gdzie ciagnie powietrze - u mnie takze go tam nie ma, czytałem ze niektóre modele go nie maja(chyba zalezne od rocznika) ale po co jest to pole które go pokazuje? mam wrazenie ze to jest coś pomylone(moze zmieniany był panel i klima mysli ze w aucie jest -50st.C i nie załacza sie do konca/nie otwiera poprawnie klap mieszajacych.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuebk Pokaż post
    Za bardzo Ci nie pomoge ale u mnie w polifcie RM2010 mam przy G89 podana wartosc: Not installed.
    No własnie mysle ze powinna widnieć tam informacja "Not Instaled" moze to kwestia kodowania(musze sprawdzić czy nie mozna zmienic kodowania) lub inna opcja to znaleźć gdzie jest wpiety piny w panelu i wstawic odpowiedni rezystor tak ze niby jest np 20st.C ?

    Edit:
    Panele bez czujnika G89 sa od indeksu M ja mam 8P0820043AD czyli jak mam to rozumiec? wogole to w ksiazce serwisowej jest cos o naprawie gwarancyjnej klimy takze nie wykluczone ze jakis "spec" spieprzył robote
    Ostatnio edytowany przez Igorch - 14-08-15 o 09:57

  3. Podziękowania dla Igorch za pomoc w problemie

    skrzypul (20-08-15)

  4. #543

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Problem dotyczy tego iż w mojej a3 nie da się wyłączyc przycisku econ. stało sie tak dzisiaj jednak po zgaszeniu auta i odpaleniu go ponownie jest juz normalnie. i tak w sumie dzieje się w kółko. Pare razy zapalalem auto i gasilem i raz nie dało sie wylaczyc a raz dało. w czym moze byc problem ? klima normalnie chlodzi gdy uda sie zgasic tego econ.

  5. #544
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Sprawdź sobie czy masz odpowiednio czynnika w układzie, podłacz też się pod kompa bo możliwe że elektrozawór na sprężarce pada i dlatego takie klocki z przyciskiem econ.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  6. #545

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Golem1 Pokaż post
    Sprawdź sobie czy masz odpowiednio czynnika w układzie, podłacz też się pod kompa bo możliwe że elektrozawór na sprężarce pada i dlatego takie klocki z przyciskiem econ.
    elektrozawór odrzuć, bo jesli nawet nie działa to klima i tak sie załaczy tyle ze nie będzie wiać zimnem, predzeju czynnik ma za małe ciśnienie lub sam czujnik sie "konczy", na kompie pokaze co to dokładniej.

  7. #546

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    To ja się przypomnę i poszerzę pytanie. Pacjent a3 2.0 tdi 2007 nie chłodzi mimo praktycznie całego nowego układu. I pytania moje są takie: Czy moduł komfortu ma coś do działania klimy a drugie czy w moim modelu są dwa czy jednen czujnik temperatury w zderzaku (bo na schematach rok modelowy 2007 ma A już 2008 nie).

  8. #547

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ze Śląska
    Auto
    Audi a3 8p(s3)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Witam zakupiłem klimatronic z 19.05.2011r, i mam problem z ac ale z tego co wiem to trza przerzucić środek ze starego, i mam pytanie co oznaczają te końcówki numerów 8p0820043bm ta końcówka BM?

  9. #548
    marek_s3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Waldenburg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    czy panel klimy w 8P każdy jeden pasuje p&P, wystarczy zobaczyc na identyczny zestaw przycisków, czy jednak są jakieś myki montażowe i trzeba szukać po nr fabrycznym części...potrzebuję taki kupic w idealnym stanie wizualnym i nie wiem czy wystarczy sugerować się identycznym wyglądem i układem przycisków ? dzięki z góry za odp

  10. #549

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi Sportback
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Nie pasuje każdy jeden, najlepiej patrz na nr części, w zależności od roku samochodu były różne sterownia klapą dławienia

  11. #550

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeg
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)

    Domyślny

    Witam,
    jak wyłączyć tryb dual? raz mi się udało ( jakiś przypadkiem, nie wiem jak) i jednym pokrętłem ustawiałem temp. dla obu stron

Strona 55 z 105 PierwszyPierwszy ... 545535455565765 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •