Strona 87 z 104 PierwszyPierwszy ... 3777858687888997 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 861 do 870 z 1038

Temat: Klimatyzacja w 8P - problemy, porady, serwis

  1. #861

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    No to mam przyczynę. Jest nią brak masy na czujniku wysokiego ciśnienia.
    Zasilanie jest, połączenie pomiędzy pinem sygnałowym czujnika z panelem klimy również.
    Teraz pytanie. Gdzie ta wiązka ma połączenie do masy?
    Nie mam niestety oryginalnego schematu instalacji, a Autodata pokazuje tajemniczy punkt masy EP14 nie mówiąc gdzie go szukać. Po drodze jest też jakaś nienazwana kostka/złącze.

    A może ktoś wie gdzie znaleźć porządny schemat? Taki z rozpiską elementów, złącz i umiejscowieniem wszystkiego w samochodzie.

  2. #862
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    ELSAwin
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    TomQ62 (24-06-18)

  4. #863

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Przeczytałem kilka stron, ale poproszę jeszcze o potwierdzenie czy dobrze kombinuję.

    Oddałem auto na serwis klimy (econ non stop). Serwisant stwierdził rozszczelniony czujnik ciśnienia i brak czynnika. Z faktu że autem zrobiłem spokojnie 2-3 tys km z tą usterką - czy mogę już zamawiać nowy kompresor? Dlaczego pytam: w weekend jadę nad morze a klima w aucie z powodu braku części i tak nie zostanie sprawdzona czy działa po napełnieniu. Mam opcję jechać wypożyczonym autem za min 500zł i nie ruszać swojego bo "może się kompresor zatrzeć" lub jechać na już prawdopodobnie zatartym i wydać te pieniądze na nowy kompresor po powrocie. Czy to ma sens?

  5. #864
    huhacz11's Avatar
    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin / Gorzów Wielkopolski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sknerus Pokaż post
    Przeczytałem kilka stron, ale poproszę jeszcze o potwierdzenie czy dobrze kombinuję.

    Oddałem auto na serwis klimy (econ non stop). Serwisant stwierdził rozszczelniony czujnik ciśnienia i brak czynnika. Z faktu że autem zrobiłem spokojnie 2-3 tys km z tą usterką - czy mogę już zamawiać nowy kompresor? Dlaczego pytam: w weekend jadę nad morze a klima w aucie z powodu braku części i tak nie zostanie sprawdzona czy działa po napełnieniu. Mam opcję jechać wypożyczonym autem za min 500zł i nie ruszać swojego bo "może się kompresor zatrzeć" lub jechać na już prawdopodobnie zatartym i wydać te pieniądze na nowy kompresor po powrocie. Czy to ma sens?
    100% czujnik ciśnienia. Nawet uszkodzony nie pozwala na włączenie się kompresora, także nic się nie uszkodzi. Minusem jest tylko to, że będziesz jechał bez klimy na włączonym econie. Nie masz się czym przejmować. Koszt czujnika to +/- 50 zł .


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #865

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubsko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam,
    pytanie jak jest z włączeniem klimatyzacji a temperaturą silnika? szczególnie przy pierwszym odpaleniu auta.
    u mnie od 60-70c dopiero ruszają wentylatory, i dopiero wtedy zaczyna chłodzić klima , czy to normalne zachowanie?
    czy po załączeniu klimy nie powinny od razu wystartować dwa wentylatory ? niezależnie od niskiej temperatury silnika ??
    pozdrawiam

    audi 8p
    Ostatnio edytowany przez poterr - 01-07-18 o 17:44 Powód: auto

  7. #866
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny

    Powinny od razu. Podjedź do najbliższego Mechanika od klimy. Najprawdopodobniej do wymiany elektrozawór na kompresorze klimatyzacji.

    tapnięte z S7 edge

  8. #867

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Zaczynam pomału zrażać się do Audi. Zainstalowałem ElseWin i jest katastrofa. 2 dni szukania, kombinowania, odwirusowywania plików etc. i mam jakieś fragmenty instalacji, które by poskładać do kupy trzeba mieć doktorat z jasnowidzenia. Zero rozpisania wiązek elektrycznych, ich położenia itd. To samo ze złączkami, punktami masy itd. Koniecznie chce łączyć się z centralnym serwerem żeby sprawdzać VIN. Po co?
    Nie można po prostu zrobić schematu elektrycznego. Takiego normalnego, zwykłego jak np. robi Volvo?
    Chyba szybko się pozbędę tego samochodu i wrócę do ulubionej marki.
    Ostatnio edytowany przez TomQ62 - 02-07-18 o 11:37

  9. #868

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pogwizdów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Panowie mega Problem Klima nabita wszystko śmiga na krótko ale panel nie załącza spręzarki bład n280 mimo ze zawór działa. Brak napięcia na kablu. Gdzie moze być przyczyna? Bezpieczniki są ok. Jakis przekaźnik ?

  10. #869

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Panowie a ja mam taki problem,mam poliftowy climatronic,dzisiaj będąc w trasie klima działała jak należy,natomiast w drodze powrotnej, odpalając samochód i wciskając przycisk AC dioda przy przycisku świeciła tylko przez kilka sekund załączając sprężarkę a za chwilę gasła, ktoś miał taki przypadek ? Chciałbym mniej więcej zorientować się co to może być,zanim jutro pojadę się na diagnostykę.

  11. #870

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polkowice
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Ostanio mam problem z klima , mianowicie raz na jakiś czas wyłączają mi się wentylatory, (wcale się nie kręcą ). Po czym jak się zatrzymam wyłącza sie klima i załącza ECON i wieje tylko ciepłym powietrzem.
    Wymieniłem wentylatory na nowe z całą ramką był spokój przez 2-3 tyg i znowu to samo. Bezpieczniki sprawdzone wszystkie ok. Czynnik jest .
    Co to może być za przyczyna ?



    I czasem pokazuje taki błąd na vagu
    Ostatnio edytowany przez pendrak123 - 31-07-18 o 13:13

Strona 87 z 104 PierwszyPierwszy ... 3777858687888997 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •