Strona 98 z 104 PierwszyPierwszy ... 488896979899100 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 971 do 980 z 1038

Temat: Klimatyzacja w 8P - problemy, porady, serwis

  1. #971

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dominicanis Pokaż post
    U mnie wskazanie czujnika jest takie same. Auto z maja 2007. Czujnika nie znalazłem i i wydaje mi się, że tak ma być (?). Ale może ktoś to ustali...
    Już dawno było o tym pisane, jeżeli czujnika nie ma fizycznie, to blok pomiarowy pokazuje -50 I tak ma być.

  2. #972
    rc-men's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża/Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam Panowie

    Mam problem z włączaniem się nawiewu w mojej A3 8P.
    Jakiś czas temu przy skręcaniu zaczęła mi popiskiwać dmuchawa, więc ją zdemontowałem, wyczyściłem i zamontowałem. Przez miesiąc było ok. Potem przestała się ona załączać i wymieniłem ją na nową. Po wymianie było z 5 dni ok, lecz teraz powrócił problem. Gdy auto postoi dłużej nie odpalane to dmuchawa się nie włącza od razu lecz z opoznieniem kilkuminutowym. Gdy jeżdżę krótkie odcinki po mieście to startuje od razu. Spotkał się ktoś z takim problemem? Na forum A4 jak (szukałem w google rozwiązania) przeczytałem, że to rezystor lecz u mnie jest wersja wentylatora wraz z "jeżem" czyli chyba rezystorem. Dodam, że błędów nie ma.

  3. #973

    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny Klimatyzacja długo zaczyna chłodzić

    Witam, mam taki problem z Audi. Mianowicie po odpaleniu auta i włączeniu klimatyzacji w tryb AUTO i ustawieniu temp. np. 16st chłodne-zimne powietrze zaczyna lecieć z kratek po ok 2,5 - 3 minutach .
    Przez te ok 3 minuty leci powietrze takie jak na zewnątrz a po upływie zaczyna od razu spadać. Testowałem gdy na zewnątrz było 23stto po tych 3 minutach w ciągu ok 1-1,5minut spadło do 2st. Błędów żadnych nie ma. Robiłem adaptację OBDeleven.
    W drugim aucie grupy VAG (WV) chłodne powietrze zaczyna lecieć od razu. co może być za przyczyna.

  4. #974

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kolego,klimatyzacja potrzebuje chwili czasu aby schłodzić gorące powietrze. Dopiero po tych 3 minutach jak to ująłeś zaczyna faktycznie chłodzić.Zauważ że cały układ zaciąga z zewnątrz/wnętrza ciepłe powietrze, stąd jest to opóźnienie i jest to normalne. U mnie jest tak samo. Włączam jest ciepłe,mija kilka chwil i leci coraz chłodniejsze. To samo ma mój Ojciec w Skodzie Rapid. Jeżeli chcesz aby szybciej było chłodniej to otwórz szybę i daj chwile aby w samochodzie spadłą temperatura. Masło maślane
    Było A3 8P 1.6 BSE 102km
    Jest A3 8V 2.0 TDI CRBC 150km

  5. #975

    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    właśnie wróciłem z auta . na zewnątrz 19,5 st. Autem przejechałem jakieś 8km w mieście( stanie na światłach). przez cały czas z nawiewów leciało powietrze o temp. 32-35st. dopiero przed zgaszeniem temp. zaczęła spadać. Tak jakby coś nie puszczało czynnika na parownik. Przewody od sprzężarki mają temp komory silnika i nagle robią się zimne i zaczyna lecieć chłodne powietrze.

  6. #976
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Zawór rozprężny lub czujnik wysokiego ciśnienia do sprawdzenia. Poza tym czy diagnozowałeś cały układ? Ilość czynnika w układzie odpowiednia?

  7. #977

    Data dołączenia
    Aug 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mobilek Pokaż post
    Już dawno było o tym pisane, jeżeli czujnika nie ma fizycznie, to blok pomiarowy pokazuje -50 I tak ma być.
    Hej. W mojej A3 ten sam problem, w VCDS pokazuje -50C klima nie załącza się. Po rozebraniu schowka i podszybia stwierdzam na 100% że czujnika już u mnie nie montowali, auto 2007r wiec nie wiem czy to normalne że pokazuje -50? czytałem gdzieś że jesli czujnik nie był już montowany to ta wartość powinna być niedostepna a nie wskazywać błędną wartość, bo -50 jest błędną wartością która gdzieś dociera do głównego sterownika czy nie tak? Zatem jeśli ten czujnik nie był montowany w autach po 2007 to co odpowiada za pomiar temp zasysanego powietrza? , czym zastąpiono wspomniany czujnik G89? Gdzie szukać przyczyny niewłączającej się klimy która wcześniej działała?

  8. #978

    Data dołączenia
    Aug 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Moren Pokaż post
    Hej. W mojej A3 ten sam problem, w VCDS pokazuje -50C klima nie załącza się. Po rozebraniu schowka i podszybia stwierdzam na 100% że czujnika już u mnie nie montowali, auto 2007r wiec nie wiem czy to normalne że pokazuje -50? czytałem gdzieś że jesli czujnik nie był już montowany to ta wartość powinna być niedostepna a nie wskazywać błędną wartość, bo -50 jest błędną wartością która gdzieś dociera do głównego sterownika czy nie tak? Zatem jeśli ten czujnik nie był montowany w autach po 2007 to co odpowiada za pomiar temp zasysanego powietrza? , czym zastąpiono wspomniany czujnik G89? Gdzie szukać przyczyny niewłączającej się klimy która wcześniej działała?
    Zagląda tu ktoś czasem?

  9. #979

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wlkp
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam mam problem z słabo wydajną klimatyzacją, czy mógł by ktoś sprawdzić jakie jest obciążenie kompresora na postoju z włączona klimą na max chłodzenie , poniżej parę fotek z vcds

    pierwsze zdjęcie przed odpaleniem
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/828123f03ce3e620

    drugie zdjęcie już z klimą po 10 min ustawienie Low Auto i max nadmuch
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/641786e8fab0ce90

    trzecie zdjęcie z Silnika Grupa 63 i 64
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/b3708583ef62280a

    dodam że klima nabita w zeszłym tygodniu , wiatraki na chłodnicy pracują. jedyne co mi się nie podoba to tylko obciążenie na kompresorze.

  10. #980

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam, mam problem z raz działającą klimą, a raz nie. Po włączeniu przycisku Auto lub też po wyłączeniu przycisku Ekon układ klimatyzacji się nie włącza, wiatraki skraplacza nie startują i z nawiewu leci ciepłe powietrze.
    Kilka miesięcy temu dobijałem czynnik w serwisie, problem zauważyłem dosyć niedawno. W pamięci sterownika brak błędów.
    Po kilku próbach z przyciskiem Ekon układ klimatyzacji startuje i wtedy już działa nieprzerwanie. Obstawiam problem z panelem sterowania lub też z zaworem wysterowania sprężarki.
    Może ktoś miał podobny problem.
    PS. W poprzednim aucie podobny problem powodował przerwany kabel od sterownika wentylatorów.

Strona 98 z 104 PierwszyPierwszy ... 488896979899100 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •