Strona 62 z 105 PierwszyPierwszy ... 1252606162636472 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 611 do 620 z 1041

Temat: Klimatyzacja w 8P - problemy, porady, serwis

  1. #611

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam mam problem iz zbliza sie lato postanowilem zrobic full serwis klimatyzacji ostatnio nawet grzalo bylo 23 st i gdy wlaczylem klime no to nic poprostu wialo powietrzem ale lekko cieplym mimo iz temp na low w ogole nie czuc chlodu co moze byc przyczyna ?

  2. #612

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ten sam objaw co u mnie, w moim przypadku jeden serwisant stwierdził, że sprężarka daje za małe ciśnienie i trzeba do sprężarki zajrzeć. Może być walnięta sprężarka albo zaworek, dokładnie nie wiadomo co.
    W wątku temat poruszany, polecam przeczytać

  3. #613

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Watek poruszany prawda ale jednoznacznej odpowiedzi nie ma trzeba bedzie sie wybrac na serwis a tego sie boje jak wyskocza z kosmiczna cena, a klima by sie przydala upaly tuz tuz. W 8P to chyba czesty problem z ta klima co ?

  4. #614

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ktos już tutaj to pisał, że sprężarki w tych modelach pracują cały czas i dlatego szybciej się zużywają. We wcześniejszych modelach było to jakoś inaczej rozwiązane i dłużej wytrzymywały.

    To prawda, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeden kolega miał jakoś łopatkę ułamaną, naprawił i wszystko wróciło do normy więc ciężko jest jednoznacznie powiedzieć co może być przyczyną. A może sterownik wentylatorów?

    Ponoć jak sprężarka już nie daje dobrego ciśnienia to lepiej ją od razu wymienić (koszt nowej sprężarki koło 1000zł) a nie czekać aż całkowicie padnie, bo wówczas płyn się psuje i wraz ze zmianą sprężarki trzeba zmienić jakiś osuszacz, chłodnicę klimatyzacji i płukać cały system (od 1500 do 2000zł łącznie). Więc tylko musisz zdecydować kiedy wydasz kasę

  5. #615
    szewczi90's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LC
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Witam, co tak na prawdę jest dobrego do odgrzybienia klimatyzacji? W sensie skutecznego mi chodzi.
    Zastanawiam się nad preparatem od firmy WURTH - droższe nieco niż inne ale rzeczywiście dużo skuteczniejsze?
    Konkretnie ten zestaw myslałem żeby użyć:
    http://allegro.pl/wurth-odgrzybiacz-...093306190.html ??
    Wychodzi 80zł nie wiem czy warto tego samego typu preparat też jest za 40zł tańszy od firmy AUTOLAND. Już sam nie wiem ?

  6. #616
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    kolego miałem ten środek i nie przepłacaj skład tego wurtha to izopropanol. Kup 1l izopropanolu za około 12zł i efekt będzie ten sam.
    Tylko wchodzi kwestia zaaplikowania tym wurthem wygodniej bo ma wężyk z dyszą i puszka jest pod ciśnieniem. Przy izopropanolu musiałęm użyć sprężarki z pistoletem do malowania (do pistoletu dołączony długi wężyk) by można było dojść i dobrze spryskać cały parownik. 1 litr ci w zupełności wystarczy ja dodatkowo włączyłem nawiew na full i zlałem cały wentylator, który ładnie rozrzucił środek na kanały i parownik. Jest on obojętny na elektronikę więc możesz lać obficie żadnego zwarcia nie będzie. Oczywiście robisz to na wyjętym filtrze kabinowym.

  7. #617

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    U mnie zajechany kompresor był opiłki na zaworze kompresora. 350używka w dobrym stanie 450 wymiana....

    Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

  8. #618

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Olsztyniak90 Pokaż post
    U mnie zajechany kompresor był opiłki na zaworze kompresora. 350używka w dobrym stanie 450 wymiana....

    Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
    Skąd masz pewność, że w dobrym stanie?
    A chłodnicę klimatyzacji też będziesz wymieniał?

  9. #619

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ożarów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    siema rownież mam problem z kilma od dwoch miesiecy sie wogole nie chce załaczyc a pod komputerem tylko tyle mi wyszło tak jak wczesniej pisaliscie ze jakis dodatkowe sterowanie powietrzem to wszystko klima dobita w 100% wentylatory sterowniki w wentylatorach wymienione na nowe i nie wiadomo czemu nie chodzi nie chce sie wogole wyłaczyć przycisk econ swieci cały czas z tego co zauwazyłem jak koledzy wczesniej pisali ze jeszcze moze byc ten elektomagnez do wymiany no bo co innego jeszcze moze byc ? pomozecie

  10. #620

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michalitaliano Pokaż post
    Skąd masz pewność, że w dobrym stanie?
    A chłodnicę klimatyzacji też będziesz wymieniał?
    Pewności nie mam. Chlodnice mialem czyszczoną kilkukrotnie. Az filtr aobie zatkał mechanik. Klimka chlodzi az milo. Przed zakupem zdjalem czujnik i bylo czysto. Kompresor zdjety z golfa 5 z 2012r produkcja kompresora. Made in japan a moj był made in poland. Ladny nie utleniona obudowa

    Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

Strona 62 z 105 PierwszyPierwszy ... 1252606162636472 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •