Strona 96 z 105 PierwszyPierwszy ... 46869495969798 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 951 do 960 z 1041

Temat: Klimatyzacja w 8P - problemy, porady, serwis

  1. #951

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    kolego klamamoto

    tak masz racje, kupiłem autko z uszkodzonym klimatronikiem, to zakupiłem inny panel który nie pasował pod mój stary panel, więc została mi naprawa (na rynku wtórnym o tym numerze nie było wówczas żądnego panelu z używki), rozebrałem wymieniłem 4 rezystory smd i 2 przyciski microswitch ponieważ pokrętło mi w 1 kanale nie podbijało temp a w 2 kanale nie obniżało temperatury. Poskładałem wszystko do kupy - panel ożył, podjechałem do gościa szpeca zaczął tworzyć cusik nie udało mu się. Zakupiłem vcdsa nabiłem klime pobawiłem się vcdsem i zostały mi tylko te 2 błędy. Moje pytanie jak dla początkującego w kodowaniu nie robiłem oczywiście poczytam, ale nie mam dostępu do grupy Adres 08: Klimatyzacja i kodowanie -07 (jest nie podświetlone) tu musiałbym mieć chyba hasło do dostępu upoważnionego jak się nie mylę żeby zobaczyć kodowanie i wykonać printscrean. Jak zobaczyć kodowanie proszę o małą podpowiedź

  2. #952
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    kodowanie widzisz po wejściu w blok klimy a dokładnie po lewej stronie/drugie okienko/soft. coding
    tu masz resztę/kody dostępu
    https://translate.googleusercontent....rfWAl5zQfAyMyg
    po wejściu i najechaniu na okno kodowania zobaczysz chmurkę z podpowiedzią i zakodujesz odpowiednio

    wpierw zrób też adaptację -10
    następnym razem napisz że coś było robione w danym temacie bo mi szklana kula powoli zaczyna padać a i kleszcze do ciągnięcia za język się zacinają
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 11-04-20 o 17:19

  3. #953

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    panowie pytanie ponieważ próbowałem odblokować kodowanie dla 08-Auto HVAC i użyć dostępu upoważnionego: wpisując klucz :20103 polecenie 16 i nie mam dostępu, jaki jest poprawny klucz?

  4. #954
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  5. #955

    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sanok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Witam serdecznie

    Kupiłem w okresie zimowym audi a3 8p z 2009 roku z silnikiem BLS 1,9TDI. Problem polega na tym że nie działa mi klimatyzacja nie załącza sprężarki odwiedziłem już kilku mechaników wymieniony został zawór sprężarki bo taki był błąd oczywiście nie pomogło inny spalił panel sterujący klimatyzacją. Po sprawdzeniu w ASO dowiedziałem się że po numerze VIN powinna być klimatyzacja manualna a nie automatyczna jaką mam założoną. W ASO po oględzinach proponują powrót do manuala zakup niestety kosztowny
    Dostałem również listę błędów: G238 - czujnik jakości powietrza, 0008-elektronika układu klimatyzacji/ogrzewania, 1592 10 czujnik jakości powietrza (przerwa/zwarcie z potencjałem plus, N280 - zawór regulacji sprężarki układu klimatyzacji, 1232 7 zawór regulacyjny sprężarki układ klimatyzacji (zwarcie z masą). Proszę o fachową pomoc

  6. #956
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Ktoś chciał podnieść wartość auta wsadzając panel klimatronika a to nie wystarczy by zmienić manualną na 2 strefowa. Kiedyś znalazłem na ruskim forum taką przeróbkę ze zdjeciami ogólnie mało opłacalny zabieg i dużo rzeczy do wymiany. Do tego wiązka klimy do przerobienia. Nie mowie, że się nie da ale musiałbyś auto oddać do prawdziwych fachowców co właśnie się trudnią w takich wymianach a nie do byle jakiego warsztaciku, który tylko nabija czy ewentualnie uszczelnia układ klimatyzacji.

  7. #957
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    wlozyc sie da klimatronik, przy zmianie z manuala na klimatronik, trzeba traktowac auto tak jakby bylo bez, wlasciwie wszystko jest inne
    tu na forum tez byl opis swego czasu..
    przez neta nikt nie dojdzie, co kto zmienil, co nei zmienil, czy zaczal, a nie skonczyl, czy tez podniosl tylko wartos auta, przez zalozenie sterownika na sztuke..
    podaj VIN, az chcialbym zobaczyc czy faktycznie byl manual..

    generalnie, auto do zwrotu sprzedawcy jak dla mnie, oszustwo, ale nie o tym temat.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Niestety VIN potwierdza, w aucie fabrycznie climatic

    Albo walka ze sprzedawca,

    albo serwis klimatyzacji i powrot do fabryki. Zmiana panelu, moze nic wiecej nie zmianiali, tylko na sztuke..
    Zadne ASO
    Na pewno nie robil tego żaden Szwajcar, tylko tutaj po sprowadzeniu.

    A panel od klimatronika normalnie dzialal ? pokazywal temperatury na 2 strony auta ? dalo sie regulowac osobno temperatury i przynosilo to efekt ? bo przy manula to nawet nagrzewnica z klapami jest inna..
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #958

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez acinr_PL Pokaż post
    Jedź do dobrego diagnosty od klimy. Ja miałem podobne problemy, że klima zaczynała dopiero chłodzić po przejechaniu kilku km. Do wymiany był czujnik wysokiego ciśnienia. Na vagu też żadnych błędów nie było.
    Kolego mam ten sam problem, tzn klima się włącza ale zaczyna "dawać" zimnem dopiero po przejechaniu 2-3km. Orientujesz się gdzie ten czujnik się znajduje i jaki jest jego koszt ?

  9. #959
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Nie mam już 2 lata a3 ale z tego co pamiętam to serwis klimy wymienił mi czujnik N280 na kompresorze klimatyzacji bo tam również miałem nieszczelność. Błędów w vcds nie miałem żadnych.
    Tak naprawdę w układzie klimy oprócz tego czujnika N280 (w etce nie jest on skatalogowany i nie występuje jako osobna część, tworzy on całość razem z kompresorem), masz jeszcze czujnik g65:

    Tak to wygląda na przykładzie mojej byłej a3 8p poliftowej:
    G65 o ile się orientuje czujnik ten wymienisz bez straty czynnika z układu. Syknie tylko na ułamek sekundy i wyleci tylko to co jest w czujniku :


    a tu czujnik N280:


    i opis jego demontażu:

  10. Podziękowania dla acinr_PL za pomoc w problemie

    panus1 (10-05-20)

  11. #960

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    No ja również nie mam żadnych błędów. Jak było chłodniej nie zauważałem tego aż tak mocno ale się cieplej zrobiło i zaczęło to dokuczać. Dzisiaj nawet szybciej zaczęło chłodzić tak jakby to było zależne od szybszego zagrzania silnika do temperatury roboczej.
    Dzięki za instrukcje. A może to jeszcze być zawór rozprężny ?

Strona 96 z 105 PierwszyPierwszy ... 46869495969798 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •