Strona 104 z 104 PierwszyPierwszy ... 45494102103104
Pokazane rezultaty 1,031 do 1,038 z 1038

Temat: Klimatyzacja w 8P - problemy, porady, serwis

  1. #1031

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przeworsk
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Szybkie pytanie pojawił mi się błąd 01841 błąd potencjometrami czujnika g 220 próbowałem go rozruszać vcds ale nie dało się i jest błąd ustawienian klap muszę na dniach się do niego dostać a dziś zauważyłem że nie działa przycisk AC czy to może być ta przyczyną czy coś nowego sie urodzilo

  2. #1032

    Data dołączenia
    Aug 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gończyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez malutkisan Pokaż post
    Witam wszystkich. Mam pytanie do bardziej obeznanych ode mnie w klimatyzacji ze stajni VAG. Moje auto to A3 8p 2004 2.0 FSI. Po sprawdzeniu klimy na szczelność nabity gaz +olej w odpowiednich proporcjach, 0 błędów, bezpieczniki sprawne, ciśnienie jest. Klimatyzacji brak. Na komputerze pokazywało że brak wskazań czujnika temperatury zew. (0 st C)Wymieniłem na nowy dalej to samo. Z tego co zauważyłem nie załączają się wentylatory. Może ktoś mi podpowie od czego zacząć w jaki kierunek jak ugryźć temat. Dodam że próbowałem podłączyć komputer pod złącze diagnostyczne dwoma różnymi złączami i brak odpowiedzi ze strony sterownika. W innych audi (A6, A3 2002) normalnie się łączy u mnie nie. Boję się że jak teraz nie naprawię to później koszty naprawy uszkodzeń mogą mnie zniszczyć .
    Ciąg dalszy mojego problemu. Dziś (piątek 22-04 ) zaprowadziłem auto do mechanika-elektryka od klimatyzacji. Diagnoza: kompresor klimatyzacji. Pytam " a nie zatarty ? " - nie wiem ale trzeba wymienić. Chyba zdecyduję się wymienić kompresor i zobaczę co będzie dalej ( koszt nie mały ). Pytanie - regenerowany czy nowy ?

    (23-04) Nie wytrzymałem i trochę się pobawiłem takim urządzeniem diagnostycznym AutoXscan. Zrobiłem na spokojnie test tzw modułów w układzie klimatyzacji. W zasadzie wszystkie testy szły normalnie do momentu testu wentylatorów i tu zonk :O . Po uruchomieniu testu wentylatora klimatyzacji cisza i zero reakcji. Tak jeden jak i drugi wentylator brak reakcji. Moje pytanie: czy aby to nie jest powodem niesprawnej klimy ? Może ktoś bardziej obeznany z tematem klimatyzacji by mi podpowiedział - Co dalej ?
    Ostatnio edytowany przez malutkisan - 23-04-23 o 13:49

  3. #1033

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Soko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Witam.
    Mam problem z niedziałającą klimatyzacja.
    Problem polega na tym, że na kostce prowadzącej do zaworu na spreżarce pojawia sie napięcie +9v przez co nie otwiera go.
    Spręzarkę podpinałem na krótko i chodzi jak miło.

  4. #1034

    Data dołączenia
    Feb 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpackie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny Niedziałająca klimatyzacja - po sprawdzeniu szczelności

    Cześć,
    Klimatyzacja przestała działać po sprawdzeniu szczelności, nie mogę wyłączyć trybu "ECON" przed sprawdzeniem działała normalnie. Wymieniłem czujnik ciśnienia klimatyzacji oraz oring który się pod nim znajduje, przeczyściłem wtyczkę ipą nadal nic. Klimatyzacja jest świeżo nabita do pełna i olej uzupełniony. Przed sprawdzeniem szczelności normalnie dało się ją uruchomić, podczas nabijania nie było czynnika w układzie.

  5. #1035

    Data dołączenia
    Jul 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Witam , proszę o podpowiedź odnośnie klimatyzacji w a3 8p 2.0 TDI 2006.
    Nie ważne jaka ustawie temperature Lo czy 27 stopni klima dmucha maksymalnie zimnym powietrzem zmienia się tylko siła obrotów wentylatora. Grzanie włącza się dopiero jak ustawie Hi z wszystkich nawiewów oprócz tego od kierowcy.

  6. #1036

    Data dołączenia
    Nov 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV

    Domyślny

    Witam. Mam niesamowity problem. Przestał działać nawiew i nie wieje nic. Mechanik naprawił silniczek i działało przez 2 dni i znowu. Po naprawie prąd zaczął świrować, przejade kilka km i zaczynają migać światła i ekrany w środku a obroty wchodzą na 1100 rpm. Gdy się zatrzymam i wyłącze silnik od razu wszystko gaśnie, cały prąd ucieka z auta, do stopnia że nawet auta się nie da zamknąć. Minie kilka minut i znowu prąd wraca. O co chodzi? Czy to może być wina tego silniczka nawiewu? Czy to zwykły przypadek, że po naprawie go zaczęło się to dziać. Teraz znowu przestał działać ale problem elektryki dalej pozostał? Strach jeździć samochodem. O co tu chodzi?

  7. #1037

    Data dołączenia
    Dec 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lesko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam. Nie znalazłem odpowiedzi w poprzednich postach...Mam pytanie odnośnie ogrzewania. Nie grzeje po stronie pasażera, zarówno nawiew na szybę, korpus i nogi. Temperatura przy nagrzanym silniku z kratek to 15°. Wymieniłem silniczek v159 i zrobiłem nastawy. Nic to nie dało. Klapy przymykałem ręcznie, również bez efektu. Silniczki po stronie pasażera wszystkie pracują. Nagrzewnica pracuje. Silnik dogrzewa się normalnie. Żadnych błędów nie ma. Może podmienić ten czujnik temperatury parownika z prawej strony na lewą?Nie mam już pomysłu co dalej...proszę o pomoc. Dzięki i pozdrawiam.

  8. #1038

    Data dołączenia
    Mar 2024
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląskie
    Auto
    A3 8P1
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Witam, mam problem z klimatyzacją. Gdy włączy kompresor słychać czasami termotanie o różnej częstotliwości. Terkotanke pojawia się i znika kiedy chce. Klimatyzacji dziala. Ma ktoś pomysl co to może być?

Strona 104 z 104 PierwszyPierwszy ... 45494102103104

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •